Oyun

Cartel Tycoon Sistem Gereksinimleri

Hayatta kalma ve simülasyon tarzı oyunlara karşı bir ilginiz bulunuyorsa yeni piyasaya sürülen Cartel Tycoon oyununu mutlaka incelemeniz gerekiyor. 1980’li yılların ticaretlerini konu alan oyunumuzda kendi krallığınızı kurmaya çalışacaksınız. Bu noktada çeşitli sistemleri içerisinde barındıran bir deneyim yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Fakat ilk olarak Cartel Tycoon sistem gereksinimlerini incelemeniz ve bilgisayarınız ile karşılaştırmanız gerekiyor. Aksi taktirde oyunu oynayabilmeniz mümkün olmayacaktır.

Cartel Tycoon Sistem Gereksinimleri

2022 yılının temmuz ayının sonunda piyasaya çıkan Cartel Tycoon, adından da anlaşılacağı üzere narkotik bir oluşum kurabileceğiniz simülasyon oyunu olarak karşımıza çıkıyor. İçerisinde hayatta kalma, strateji, simülasyon ve şehir kurma gibi özellikleri barındıran oyunumuzda illegal bir imparatorluk kurma yolunda birçok fonksiyondan yararlanabiliyorsunuz. Eğer belirtilen alanlara karşı bir ilginiz bulunuyorsa oyunumuza mutlaka şans vermelisiniz.

Strateji oyunlarına benzer yapısının yanında şehir kurma özelliklerini içerisinde barındıran ve bazı hayatta kalma ögelerini içeren Cartel Tycoon ile ilgi çekici tüm oyun türlerini tek bir oyun içerisinde bulabilmeniz mümkün olacak. Bunun yanında uzun oyun süresi sayesinde sıkılmadan saatlerinizi verebileceksiniz. Fakat öncesinde oyunun oynanışına dair detayları öğrenmeniz gerekebilir.

Cartel Tycoon Sistem Gereksinimleri
Cartel Tycoon Sistem Gereksinimleri

Cartel Tycoon Minimum Sistem Gereksinimleri

Cartel Tycoon oyununu açmak ve oynayabilmek için mutlaka minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekmektedir. Oyunumuz grafik noktasında iyi olsa da ciddi bir kalite gereksinimi bulunmadığı için çok güçlü bilgisayarınız olmasına gerek duyulmamaktadır. Aşağıdaki belirtilen gereksinimleri eksiksiz bir şekilde karşılamanız halinde hemen oyunumuzu indirmeye başlayabilirsiniz.

 • Windows 7, 8 veya 10 İşletim Sistemi
 • AMD Ryzen 5 veya Intel Core i5 Yeni Nesil İşlemci
 • AMD R9 280X veya NVIDIA GeForce GTX 960 Ekran Kartı
 • DirectX 11 ve Üstü
 • 4GB+ RAM
 • 5GB+ Depolama Alanı

Henüz yeni bir oyun olduğu için optimizasyon problemleri çıkartan Cartel Tycoon, sistem gereksinimlerini karşılasanız bile istediğiniz performansı sizlere sunamayabilir. Bu yüzden ne olur ne olmaz diyerek önerilen sistem gereksinimlerini de incelemenizi ve karşılamanızı öneririz. Böylece sorunsuz oyun deneyimine sahip olabilirsiniz.

Cartel Tycoon Önerilen Sistem Gereksinimleri

Cartel Tycoon oyununu maksimum deneyim ile birlikte en yüksek ayarlarda oynayabilmek için önerilen sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekmektedir. Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz gibi optimizasyon problemlerine takılmamak için daha güçlü bir bilgisayarınızın bulunması gerekmektedir. Geliştiriciler tarafından paylaşılan önerilen sistem gereksinimleri şöyle listelenebilir:

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD Ryzen 7 veya Intel Core i7 Yeni Nesil İşlemci
 • AMD RX 580 veya NVIDIA GeForce GTX 1060 Ekran Kartı
 • DirectX 11 ve Üstü
 • 8GB+ RAM
 • 5GB+ Depolama Alanı (SSD önerilmektedir)

Önerilen sistem gereksinimlerini karşılamanız halinde oyunumuzu orta yüksek grafik ayarlarında 60FPS+ değerlerinde oynayabilmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca yeni gelecek olan güncellemeler ile birlikte potansiyel problemlerin de önüne geçmiş olursunuz. Dolayısıyla en yüksek deneyim için mutlaka önerilen sistem gereksinimlerinden daha yüksek donanımlara sahip bir bilgisayarınızın bulunması gerekmektedir.

Cartel Tycoon Önerilen Sistem Gereksinimleri
Cartel Tycoon Önerilen Sistem Gereksinimleri

Cartel Tycoon Fiyatı Ne Kadardır? Nereden Satın Alınır?

Cartel Tycoon sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız ve oyunumuzu satın almayı düşünüyorsanız hemen Steam platformuna kayıt olabilir ve hesabınız üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yalnızca Steam üzerinde bulunan oyunumuzu normal dönemlerde 40TL’ye, indirim dönemlerinde ise 28TL’ye satın alabilirsiniz. Yukarıda da belirtildiği üzere boyutu oldukça düşük olduğu için internet hızınıza bağlı olarak kısa süre içerisinde indirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Eğer Cartel Tycoon sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız ve oyunumuza karşı ilgi duyuyorsanız hemen Steam üzerinden satın alabilir ve indirmeye başlayabilirsiniz. Saatler süren bir oyun deneyimi için simülasyon oyunlarını beğeniyorsanız mutlaka oyunumuza bir şans vermeniz gerektiğini unutmayın. Ayrıca Stray Sistem Gereksinimleri başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu