BlogSosyal MedyaWindows

CE İşareti (CE Sembolü) Nasıl Yapılır?

CE İşareti Bilgisayarda Nasıl Yapılır? Bilgisayar her geçen gün hayatımızda daha fazla bir alan kaplamaya başlıyor. Artık yazıların hemen hemen çoğu bilgisayar üzerinden gerçekleştiriliyor. Fakat bazı işaretlerin yazımları bilgisayarda bulunan klavye üzerinde açıkça belirtilmiyor. Bunlar genellikle çok sık kullanılmayan daha seyrek kullanılan işaretlerden oluşuyor.

Örneğin ce işareti bilgisayarda nasıl yapılır sorusu oldukça sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Çünkü CE özel işaretler arasında yer alıyor. Bu sebeple de yapılışı herkes tarafından bilinmiyor. Ancak bu işlem oldukça basit bir işlem birkaç tıklama ile bilgisayar üzerinden yapılmak istenen bütün karakterler bulunuyor. Hem de zaman kaybı da yaratmıyor.

CE İşareti (CE Sembolü) Nasıl Yapılır

CE İşareti ve Bilgisayarda Yapılan Özel Karakterler ve Semboller

Bilgisayarda kimi zaman özel karakterler ve semboller kullanılması gerekiyor. Bazen bu sembollere ihtiyaç oluyor. Genellikle yazılmak istenen semboller önce internete yazılıyor daha sonra da buradan kopyala yapıştır yaparak istenilen yere yapıştırılıyor. Fakat bu işaretler aslında bilgisayarda bulunuyor. Sadece bunları bulmak biraz karışık oluyor.

CE İşareti Gibi Farklı Sembollere Bilgisayardan Nasıl Ulaşılıyor?

Bu sembollere birkaç tıklama ile bilgisayardan ulaşılıyor. Bunun için öncelikle Windows tuşuna ve ardında eli kaldırmadan aynı anda R tuşuna bastıktan sonra açılan pencerede Çalıştır kısmının açılması gerekiyor. Çalıştır alnında ortada bir boşluk bulunuyor. Buradaki boşluğa ise CHARMAP yazmak gerekiyor. Daha sonrasında da Enter tuşuna ya da Tamam yazısına tıklanıyor. Sonrasında ekrana bütün sembollerin yer aldığı bir menü açılıyor.

Charmap Menüsü İle CE İşareti Yapma

Bu menü üzerinde CE işareti ve farklı işaretler de bulunuyor. İstenilen karakter veya sembol seçilebiliyor. Aynı zamanda da seçilen karakterin üzerine tıklatıp CTRL + C yaparak önce o karakter kopyalanmış oluyor. Sonrasında da CTRL + V ile istenilen yere rahatlıkla yapıştırılıyor. Bu işlemler karışık gibi gözükse de aslında oldukça kolay işlemlerdir. Bu işlemlerin yapılışı başta karışık bir şekilde gözükse de kolay bir şekilde tamamlanıyor. Hemen hemen herkesin rahatlıkla bilgisayarında uygulayabileceği bir yöntem oluyor. Sadece son sürümlü olan bilgisayarlar da değil diğer Windows sürümlerinde de bu işlem kolaylıkla gerçekleştirilme imkanı buluyor.

Tırnak işareti nasıl yapılır konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu