Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri
İnternet 939 views 10

Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Cep telefonuna sahip olmak belli bir yaştan sonra hemen hemen herkesin istediği şeylerin başında gelmektedir. Özellikle ortaokulu bitirip liseye başladığınız dönemde cep telefonuna sahip olmak, arkadaşlar arasında önemli bir konu gibi sayılmakta, ve lise de arkadaşlar arasında iletişimin kurmanın en büyük etmenleri arasında görülmektedir. Bu durumda ailenize cep telefonuna ihtiyacınız olduğunu söylemek ve onlara cep telefonu aldırmak isteyebilirsiniz. Cep telefonuna sahip olmak istiyorsanız özellikle en az 14 yaşında olmanız gerekmektedir. Çünkü uzmanlar 14 yaşın cep telefonu kullanılması için en ideal yaş olarak görmektedirler. Bu yazımızda sizlerle anne babanıza Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri konusunu değineceğiz.

Anne Babaya Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Ailenize cep telefonu aldırmak istiyorsanız sizlerle paylaşmak istediğiniz en baştaki konu ailenizin maddi durumunu sorgulamanız. Eğer ailenizin maddi durumu iyiyse yada yeterliyse cep telefonu aldırmak için en büyük engel ortadan kalkmış olacaktır. İkinci konu ise aile içerisinde ki davranışlarınızdır. Ailenize karşı uyumlu davranışlar içerisinde iseniz ve bir evlat olarak onları davranışlarınızla üzmüyorsanız ve onları bir evlat olarak mutlu ediyorsanız yazımızın geri kalanını okumaya devam edebilirsiniz.

 • Doğum günleri hediye konusunda en güzel zamanlardan bir tanesidir. Doğum gününüz yaklaşırken ailenize doğum günü hediyesi olarak cep telefonu istediğinizi onlara hissettirebilirsiniz. Bu sayede doğum gününüzde istediğiniz bir marka yada model olmasa da güzel bir cep telefonuna sahip olabilirsiniz.
 • Anne ve babalar için çocuklarının cep telefonuna sahip olması demek, çocuklarının derslerinden geri kalacak korkusu ve düşüncesine sahip olması demektir. Ailenize cep telefonu aldırmak istiyorsanız ilk başta derslerinizde hiç bir problem olmayacağını, derslerde ki başarınızın devam edeceğini ailenize hissettirmeniz gerekmektedir.
 • Özellikle sömestr tatilleri ve yaz tatilleri döneminde okul sonlarında alacağınız karne ve karnedeki güzel notların bulunması ailenizin size cep telefonu alması konusunda çok ikna edici olabilir. Derslerinize çok çalışıp, güzel bir karne getirerek ve karne dönemine kadar ara sıra cep telefonu isteğinizi onlara bahsederek cep telefonuna sahip olabilirsiniz.
 • Doğum gününüzü bekleyecek yada karne dönemini bekleyecek bir vaktiniz yoksa en kısa yol cep telefonu isteğinizi direkt olarak ailenizle paylaşmaktır. Anne yada babanızla 10 dakika konuşmak istediğinizi söyleyin. Bu süre boyunca cep telefonu isteğinizi onlara söyleyin. Eğer cep telefonu alırsanız cep telefonunu dikkatli bir şekilde kullanacağınızı, hiç bir zarar vermeyeceğiniz, derslerinizi etkilemeyeceğini ve ihtiyacınız olduğu sürece internette zaman geçireceğinizi onlarla paylaşın. Eğer olumsuz bir yanıt alırsanız hemen sinirlenip tavır yapmayın, onlara düşünmeleri için zaman tanıyın ve belli bir süre sonra tekrar hatırlatın.
 • Eğer eski tuşlu bir cep telefonuna sahipseniz ve akıllı bir cep telefonuna sahip olmak istiyorsanız, ailenizi akıllı telefonun güzel yanlarından bahsedebilirsiniz. İnternet özelliği, kamera özelliği gibi ayrıntılı bilgi verirseniz cep telefonu konusunda onları ikna edebilirsiniz.

Cep telefonu çok önemli bir ihtiyaç olsa da cep telefonunuzu okula götürmemelisiniz. Okula götürseniz dahi okulda kullanmamalı ve çantanızdan çıkarmamalısınız. Cep telefonu ihtiyacınızı ailenize baskı yapmadan, ısrar etmeden söylemeye devam ediniz. Bir gün mutlaka ikna edeceksinizdir. Ailenize cep telefonu aldırdıysanız kullandığınız yöntemi yoruma yazarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz. Ziyaretçilerimiz de “Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri” konusunda daha detaylı bilgi sahibi olabilirler.

admin

“Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri” üzerine 10 yorum

 1. abdullah yanarateş dedi ki:

  Yöntemleri deneyip de cep telefonu alanlar oldu mu 😊

 2. Onun Bir teli var dedi ki:

  Ne yaptım ettim olmadı sonunda doğum gününde aldılar çok mutluyum iyiki doğmuşum

  1. abdullah yanarateş dedi ki:

   Yeni cep telefonunuzu güle güle kullanın değerli ziyaretçimiz…

 3. Kübra Tatlı dedi ki:

  Yazinizi okuduktan sonra ben de oğluma cep telefonu aldım . Bize derslerinde yardımcı olacağı ni söyledi araştırmalarını daha rahat yapacağını belirtti . Biz de ikna olduk ve aldık sizinde faydaniz oldu tabi bu kararı almamda teşekkür ederim .

 4. Salih dedi ki:

  Cep telefonunu annenize alır gibi yapıp, onun kullanamayacağı bir teknolojiyi almak ve sonrasında “sen kullanamayacaksan bana ver madem” demek oldukça mantıklı 🙂 Ona hediye gibi görünür ama aslında size hediye olur

 5. Akif dedi ki:

  Cep telefonu aldırma yöntemleri başlıklı yazınız beni maziye götürdü. İlk telefonumu aldığım günü hatırladım.

  Benden 1 yaş büyük olan abim telefon kullanmaya başlamıştı. Aradan 1 sene geçti ve ben zamanı geldiğini düşünerek babama telefon istediğimi söyledim. Uzun uğraşlar sonucunda elle tutulur bir başarı kayıt edememiştim. Sonrasında aileme bir teklifte bulundum ve abimin eski telefonu kullanmayı kabul ettim. Abime yeni telefon alınmasını ve ben benim onun eski telefonumu kullanmayı istedim. Fikir abim için de güzel gelecek ki onun da destekleriyle onay aldı ve ilk telefonum abimin eski telefonuydu. 😁

 6. Anonim dedi ki:

  Babam bana iyi davranacağıma söz verdim ama bana bir türlü istediğim tel gelemedi aslında benim istememin bi nedeni de babam çünkü babamın telefonu da bozulmak üzere onu alırsam kendi eski telefonumun sim kartını yeni aldığıma yenisini de eskisine takıp babama eskisini vermek ama bunu açıklayamıyorum nasıl yapcam 😭😭😭

  1. admin dedi ki:

   Değerli takipçimiz babanız sizin için en iyisini düşünüyordur, biraz sabır ile istediğiniz telefona sahip olabilirisiniz.

 7. Muhammed dedi ki:

  Ya benim teyzemin oğlu bana telefon aldı ama ben yenisini istiyorum bi de dediki sana ıphone alicam ama hiç iz yok ne yapa bilirim?

  1. admin dedi ki:

   Elinizde ki telefonu kullanmaya devam edin, söz vermişse alacaktır, inanın, sabredin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.