Ana Sayfa İnternet Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Cep telefonuna sahip olmak belli bir yaştan sonra hemen hemen herkesin istediği şeylerin başında gelmektedir. Özellikle ortaokulu bitirip liseye başladığınız dönemde cep telefonuna sahip olmak, arkadaşlar arasında önemli bir konu gibi sayılmakta, ve lise de arkadaşlar arasında iletişimin kurmanın en büyük etmenleri arasında görülmektedir. Bu durumda ailenize cep telefonuna ihtiyacınız olduğunu söylemek ve onlara cep telefonu aldırmak isteyebilirsiniz. Cep telefonuna sahip olmak istiyorsanız özellikle en az 14 yaşında olmanız gerekmektedir. Çünkü uzmanlar 14 yaşın cep telefonu kullanılması için en ideal yaş olarak görmektedirler. Bu yazımızda sizlerle anne babanıza Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri konusunu değineceğiz.

Anne Babaya Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Ailenize cep telefonu aldırmak istiyorsanız sizlerle paylaşmak istediğiniz en baştaki konu ailenizin maddi durumunu sorgulamanız. Eğer ailenizin maddi durumu iyiyse yada yeterliyse cep telefonu aldırmak için en büyük engel ortadan kalkmış olacaktır. İkinci konu ise aile içerisinde ki davranışlarınızdır. Ailenize karşı uyumlu davranışlar içerisinde iseniz ve bir evlat olarak onları davranışlarınızla üzmüyorsanız ve onları bir evlat olarak mutlu ediyorsanız yazımızın geri kalanını okumaya devam edebilirsiniz.

 • Doğum günleri hediye konusunda en güzel zamanlardan bir tanesidir. Doğum gününüz yaklaşırken ailenize doğum günü hediyesi olarak cep telefonu istediğinizi onlara hissettirebilirsiniz. Bu sayede doğum gününüzde istediğiniz bir marka yada model olmasa da güzel bir cep telefonuna sahip olabilirsiniz.
 • Anne ve babalar için çocuklarının cep telefonuna sahip olması demek, çocuklarının derslerinden geri kalacak korkusu ve düşüncesine sahip olması demektir. Ailenize cep telefonu aldırmak istiyorsanız ilk başta derslerinizde hiç bir problem olmayacağını, derslerde ki başarınızın devam edeceğini ailenize hissettirmeniz gerekmektedir.
 • Özellikle sömestr tatilleri ve yaz tatilleri döneminde okul sonlarında alacağınız karne ve karnedeki güzel notların bulunması ailenizin size cep telefonu alması konusunda çok ikna edici olabilir. Derslerinize çok çalışıp, güzel bir karne getirerek ve karne dönemine kadar ara sıra cep telefonu isteğinizi onlara bahsederek cep telefonuna sahip olabilirsiniz.
 • Doğum gününüzü bekleyecek yada karne dönemini bekleyecek bir vaktiniz yoksa en kısa yol cep telefonu isteğinizi direkt olarak ailenizle paylaşmaktır. Anne yada babanızla 10 dakika konuşmak istediğinizi söyleyin. Bu süre boyunca cep telefonu isteğinizi onlara söyleyin. Eğer cep telefonu alırsanız cep telefonunu dikkatli bir şekilde kullanacağınızı, hiç bir zarar vermeyeceğiniz, derslerinizi etkilemeyeceğini ve ihtiyacınız olduğu sürece internette zaman geçireceğinizi onlarla paylaşın. Eğer olumsuz bir yanıt alırsanız hemen sinirlenip tavır yapmayın, onlara düşünmeleri için zaman tanıyın ve belli bir süre sonra tekrar hatırlatın.
 • Eğer eski tuşlu bir cep telefonuna sahipseniz ve akıllı bir cep telefonuna sahip olmak istiyorsanız, ailenizi akıllı telefonun güzel yanlarından bahsedebilirsiniz. İnternet özelliği, kamera özelliği gibi ayrıntılı bilgi verirseniz cep telefonu konusunda onları ikna edebilirsiniz.

Cep telefonu çok önemli bir ihtiyaç olsa da cep telefonunuzu okula götürmemelisiniz. Okula götürseniz dahi okulda kullanmamalı ve çantanızdan çıkarmamalısınız. Cep telefonu ihtiyacınızı ailenize baskı yapmadan, ısrar etmeden söylemeye devam ediniz. Bir gün mutlaka ikna edeceksinizdir. Ailenize cep telefonu aldırdıysanız kullandığınız yöntemi yoruma yazarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz. Ziyaretçilerimiz de “Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri” konusunda daha detaylı bilgi sahibi olabilirler.

14 YORUMLAR

 1. Yazinizi okuduktan sonra ben de oğluma cep telefonu aldım . Bize derslerinde yardımcı olacağı ni söyledi araştırmalarını daha rahat yapacağını belirtti . Biz de ikna olduk ve aldık sizinde faydaniz oldu tabi bu kararı almamda teşekkür ederim .

 2. Cep telefonunu annenize alır gibi yapıp, onun kullanamayacağı bir teknolojiyi almak ve sonrasında “sen kullanamayacaksan bana ver madem” demek oldukça mantıklı 🙂 Ona hediye gibi görünür ama aslında size hediye olur

 3. Cep telefonu aldırma yöntemleri başlıklı yazınız beni maziye götürdü. İlk telefonumu aldığım günü hatırladım.

  Benden 1 yaş büyük olan abim telefon kullanmaya başlamıştı. Aradan 1 sene geçti ve ben zamanı geldiğini düşünerek babama telefon istediğimi söyledim. Uzun uğraşlar sonucunda elle tutulur bir başarı kayıt edememiştim. Sonrasında aileme bir teklifte bulundum ve abimin eski telefonu kullanmayı kabul ettim. Abime yeni telefon alınmasını ve ben benim onun eski telefonumu kullanmayı istedim. Fikir abim için de güzel gelecek ki onun da destekleriyle onay aldı ve ilk telefonum abimin eski telefonuydu. 😁

 4. Babam bana iyi davranacağıma söz verdim ama bana bir türlü istediğim tel gelemedi aslında benim istememin bi nedeni de babam çünkü babamın telefonu da bozulmak üzere onu alırsam kendi eski telefonumun sim kartını yeni aldığıma yenisini de eskisine takıp babama eskisini vermek ama bunu açıklayamıyorum nasıl yapcam 😭😭😭

 5. Ya benim teyzemin oğlu bana telefon aldı ama ben yenisini istiyorum bi de dediki sana ıphone alicam ama hiç iz yok ne yapa bilirim?

  • Ailenizin ekonomik durumu ve makul bir telefon istemeniz ayrıca derslerinizde başarılı olmanız cep telefonu almalarına etkendir.

 6. Yaşım 15 uzun süredir istediğim bir telefon var telefonun değeri yaklaşık 1.500 lira ailemin maddi durumuda uygun ama babam ne istesem bakarız vs. Diyor her türlü yöntemi denedim ama asla ikna olmuyor geçiştirip duruyor. Babam sert bir adam değil. Babamı nasıl ikna edebilirim😁

  • Okulda derslerde başarılı olmanızda fayda var. Galiba orta son öğrencisisiniz. Bu yıl sınavınız güzel geçer ve iyi bir okula giriş yaparsanız telefon kendiliğinden gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

DNS Nedir? DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

DNS nedir , dns ayarları nasıl değiştirilir bu yazımızda kısaca bahsedeceğiz. Telefonlarda, bilgisayarlarda kısacası aktif olarak kullandığımız her cihazda, internet günlük hayatın...

∞ Lemniskat Eğrisi ∞ – Sonsuzluk İşareti ∞ Nasıl Yapılır

Lemniskat eğrisi olarak da bilinen sonsuzluk işareti ∞ ebediyen anlamında kullanılan bir semboldür. Lemniskat (sonsuzluk) işaretini Windows ve Mac işletim sistemlerinde en...

En Hızlı DNS Adresleri Güncel

En hızlı DNS adresleri ; Yıl 2020 ve birçok insan hala DNS engeli ya da yavaş DNS nedeni ile problem yaşıyor. Bu...

Bosch Çamaşır Makineleri Hata Kodları

Bosch Çamaşır Makineleri Hata Kodları, Bosch CL Hata Kodu ve Çözümü, Bosch Musluk Sembolü, Bosch E16 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch  E18 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch E23 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch ...

Son Yorumlar