Blog

Cep Telefonu ile Uzaktan Bilgisayar Nasıl Kontrol Edilir

Sizlerle bu yazımızda Cep Telefonu İle Uzaktan Bilgisayar Nasıl Kontrol Edilir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.Hemen hemen her bilgisayar kullanıcısının hayatında, yanında olmayan bilgisayarlarından bir dosyaya ihtiyaç duydukları bir zaman gelmektedir. PC’nize doğrudan telefonunuzdan veya tabletinizden uzaktan erişmenin kolay bir yolu vardır. Buna izin veren birçok seçenek olsa da, en kolay ve rahatlıkla yapılabilecek yollarla yapmak karmaşıklıktan kurtaracaktır.

Cep Telefonu ile Uzaktan Bilgisayar Nasıl Kontrol Edilir?

Telefonunuzda Windows, Mac, Linux, Android, iPhone gibi işletim sistemlerinden hangisine sahip olursanız olun uzaktan kontrol etme yöntemleri mevcuttur. Birinci seçenek chrome uzaktan masaüstü uygulamasıdır. Piyasaya sürüldüğünden beri uzaktan erişim için kişisel hedef haline gelmiştir. Kullanımı hızlı ve kolaydır, kurulumu ise tamamen zahmetsizdir. Cep telefonunuzun uygulama indiricisine Chrome Uzaktan Masaüstü yazarak indirme işlemini gerçekleştirin. Uygulamayı açarak ekrana gelen seçeneklerden bağlanmak istediğiniz bilgisayarın özelliğini seçin. Daha sonra bilgisayara bağlanmak için oluşturacağınız PIN numarasını girin. Böylece masaüstüne bağlanmış olacaksınız.

İkinci seçenek ise Teamviewer uygulamasıdır. Mobil uygulamayı indirmek için cep telefonunuzdan Google play hizmetlerine girin ve uygulamayı indirerek kurulmasını bekleyin. Uygulamayı aynı şekilde masaüstü bilgisayarınıza da kurup çalıştırmanız gerekecektir. Çalıştırdıktan sonra size verilecek bir ID ve şifre olacaktır. Bu bilgiler ile cep telefonunuzun teamviewer uygulamasına girmeniz istenecektir böylece masaüstünüze erişim sağlanacaktır. Erişim sağlamak için bilgisayarın mutlaka açık olması gerekmektedir.

Uzak Masaüstü Bağlantının Özellikleri

Uzak Masaüstü bilgisayarınızı görüntülemenizi ve uzaktan herhangi bir yerden kontrol etmenizi sağlar.

Veri transferi yaparak bilgilere erişim yapma seçeneği sunar.

Mekândan bağımsız sadece internet hesabı ile kolay bağlanma imkânı sunar.

Android cihazınızı fare olarak kullanabilir veya bilgisayarınızı dokunmatik yanıtla da kontrol edebilirsiniz.

Uzaktan masaüstü, canlı ekran paylaşımına izin verir ve hızlı ve duyarlıdır.

Bir Uzak Bağlantı İçin Gerekenler

Ev ağınızın dışından bilgisayara erişmek için bir çözüm mü arıyorsanız bir cep telefonuna, internet bağlantısına ve bağlanılacak bilgisayarın uygulama bilgilerine ihtiyacınız vardır. Ağınızın ötesinde çalışırken, internet sağlayıcınızdan statik bir IP adresi almanız gerekmektedir.

Kişisel bir RDP kurma ve yönlendirici bağlantı noktalarını PC’nize iletmek için akıllı telefonunuzda üçüncü taraf bir hizmet kullanmak gerekiyor. TeamViewer, Splashtop, LogMeIn, GoToMyPC ve bir masaüstü PC ile çalışan diğer çeşitli uzak servislerden herhangi birin olabilir. Sadece uzak sunucu yazılımını bilgisayarınıza kurun, istemci uygulamasını telefonunuza indirin ve bir uzak bağlantı başlatın. Bu bağlantıları otomatik olarak kabul etmek için birkaç ayar yapılandırmanız gerekecektir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu