Blog

Cep Telefonu IMEI Değiştirme Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlere Cep Telefonu IMEI Değiştirme Nasıl Yapılır konusuna değineceğiz.Cep telefonunuz için IMEI veya MEID numarası, bu cihaz için benzersiz bir tanımlayıcı görevi görür. Hiçbir iki cihaz aynı IMEI veya MEID’e sahip olmayacaktır; bu, kaybolan veya çalınan cep telefonlarını izlemek için çok kullanışlı bir araç yapar. Telefonunuzun IMEI veya MEID numarasını, cihazınıza bağlı olarak çeşitli şekillerde hızlı bir şekilde alabilir ve kaydedebilirsiniz.

Cep Telefonu IMEI Sorgulama

IMEI kodunu çevirin. Evrensel kodda çevirerek IMEI / MEID numarasını hemen hemen her telefonda alabilirsiniz. * # 06 # tuşunu çevirin. IMEI / MEID numarası kodu çevirmeyi tamamladığınız anda görüneceğinden, genellikle Ara veya Gönder düğmesine basmanız gerekmez.

Numara kopyalama

IMEI / MEID numaranız telefonunuzdaki yeni bir pencerede görünecektir. Cep telefonu imei değiştirme nasıl yapılır konusunda telefonunuzun ekranından kopyalayıp yapıştırmak mümkün olmadığından, numarayı bir yere yazın. Telefonların çoğu, bir IMEI veya MEID numarasıysa, numaranın ne zaman görüntülendiğini size söyleyecektir. Telefonunuz kullanmıyorsa, hangi taşıyıcıyı kullandığınızı kontrol ederek hangi numaradan olduğunu doğrulayabilirsiniz. AT&T ve T-Mobile gibi GSM şebekeleri IMEI numaralarını kullanır. Sprint, Verizon ve US Cellular gibi CDMA ağları, MEID numaralarını kullanır.

Android Telefon Kullanma

Android Ayarları menüsünü açın. Bunu, Uygulama Çekmecenizdeki Ayarlar uygulamasına dokunarak veya telefonunuzun Menü düğmesini kullanarak yapabilirsiniz. “Telefon Hakkında” düğmesine dokunun. Bulmak için Ayarlar menüsünün altına kaydırmanız gerekebilir. “Durum” a dokunun. MEID veya IMEI girişini bulana kadar aşağı kaydırın. Telefonunuzda her ikisi de listelenmiş olabilir, bu yüzden hangi taşıyıcıyı kullandığınızı kontrol ederek hangisine ihtiyacınız olduğunu doğrulayın.

AT&T ve T-Mobile gibi GSM şebekeleri IMEI numaralarını kullanır. Sprint, Verizon ve US Cellular gibi CDMA ağları, MEID numaralarını kullanır. Numarayı yaz. Numarayı telefonunuzun panosuna kopyalamanın bir yolu yoktur, bu yüzden numarayı yazmanız veya yazmanız gerekir. AT&T ve T-Mobile gibi GSM şebekeleri IMEI numaralarını kullanır. Sprint, Verizon ve US Cellular gibi CDMA ağları, MEID numaralarını kullanır.

Pilin Altına Bakmak

Telefonunu kapat. Pili çıkarmadan önce, Güç düğmesini kullanarak telefonunuzu kapatın. Bu, herhangi bir verinin kaybolmasını önler ve güç kaynağı kaldırıldığında uygulamaların bozulmasını önler. Telefonunuzdan arkayı çıkarın. Bu yöntem yalnızca çıkarılabilir bataryası olan telefonlar için çalışır. iPhone’lar veya takılı bataryaları olan diğer telefonlar ile mümkün değildir. Bataryayı çıkarın. Pili telefondan yavaşça çıkarın. Genel olarak, çekmeden önce telefonun altına doğru hafifçe itmeniz gerekir.

Cep Telefonu IMEI Değiştirme

Uyarılar Çalınan veya kaybedilen bir telefonun IMEI üzerinden engellenmesi, telefonunuz ve operatörünüz arasındaki tüm iletişimi keserek, telefonun izleme yoluyla kurtarılmasını imkansız hale getirir. Bunu yalnızca telefonunuzda hassas bilgiler varsa son çare olarak yapın. Bazı hırsızlar çaldıkları IMEI telefon numaralarını, diğer cihazların IMEI’leriyle değiştiriyor. Birinden veya güvenmediğiniz bir yerden bir telefon aldıysanız, IMEI’nizin gerçekten bu telefon modeline uygun olup olmadığını araştırmaya çalışın.

Bu içerik ilginizi çekebilir Türk Telekom Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu