BlogSosyal Medya

Cep Telefonu Numarasından Adres Bulma

İnternetin ve programların hızlı bir şekilde yayılması, bazı özel bilgilere erişim sağlanmasını mümkün hale getirmiştir. Bilinmeyen bir numaradan kimlik bulabilmenin yanı sıra sürekli arayan bir cep telefonu numarasından adres bulabilmek için bazı programların kullanılması gerekir.

Cep Telefonu Numarasından Adres Bulma işlemini gerçekleştirmek isteyenler için öncelikle yer tespitinin GPS üzerinden yapılması sağlanır. Bu işlemleri uygularken bazı adımların takip edilmesi gerekir.

Ayrıca bakınız: Cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenme

Telefon Numarasından Yer Tespiti

Cep Telefonu Numarasından Adres Bulma
Cep Telefonu Numarasından Adres Bulma

Cep telefonu numarası üzerinden yer tespitinin yapılabilmesi için telefonun bir imei numarasının olması gerekir. Eğer ki cihazın imei numarası yok ise uydu üzerinden yer tespiti yapabilmek mümkün olmaz. 118 ile başlayan bilinmeyen numaralar servisi cep telefonu numarası üzerinden yer tespiti yapabilmektedir.

Arayan numaraya ilişkin bir bağlantı olduğu bu servis sağlayıcılarına kanıtlanırsa, istenilen özel bilgilerin tamamı kişiye verilir. Telefon numarası üzerinden yer tespitini yapabilmek için gerekli olan imei numarasına ulaşım, bu servis sağlayıcılarında mevcuttur.

Cep Telefonu Numarasından Adres Bulma Programı

Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanılabilecek olan bu uygulama, Google Play Store içerisinde GPS İzleme adı ile sunulur. Bu uygulamanın indirilmesinin ardından telefonunda GPS açık olan numaraları anlık olarak takip edebilmek ve arama saatine denk gelen adresleri tespit edebilmek mümkün olur. Gerçek zamanlı olarak arama zamanı ile eşleşme yapılması sağlanır. Bu programın düzgün bir şekilde çalışması için söz konusu aramanın olduğu cihazda adres tespiti için GPS’in açık olması gerekir.

Samsung ile Telefon Numarasından Adres Bulma

Samsung firmasının çalıntı telefonlara karşı önlem aldığı bir sistem modeli olan Samsung Telefonum Nerde uygulaması, cep telefonu numarası üzerinden bulunduğu adresi tespit etmek için denenebilecek başka bir yoldur. Ancak burada cihazın içerisinde bulunan hat sahibi ile kullanıcının kişisel bilgilerinin uyuşması gerekir.

Samsung destek hattı aranarak cep telefonu numarasının verilmesi ve cihazın kayıp olduğu ihbarının geçilmesi üzerine imei numarasından yapılacak yer tespiti sonucu kullanıcıya bilgi verilir. Cep Telefonu numarasından adres bulma işlemi bu yöntemlerden her hangi biri denenerek hızlı ve güvenilir bir şekilde hayata geçirilebilir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu