Blog

Cep Telefonu Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır

Cep telefonunda yada sim kartta kayıtlı kişilerimizi yedekleme yani rehber yedekleme işlemini genelde yeni bir cep telefonu aldığımız zaman yada sim kart artık işlevini kaybetmeye başladığı zaman yapmaktayız. Genelde de yedeklediğimiz rehberi de yeni cep telefonuna aktarırken kullanmaktayız. Bazense telefonunuzun sistemsel hatalar nedeniyle belli aralıklarla rehberinizdeki birtakım kişileri rastgele silme sorunundan dolayı rehber yedeğini almak isteyebiliriz. Peki, ya söz konusu yedekleme işlemini nasıl yapacaksınız? Bu kapsamda karşınıza çıkan çözüm yolları nelerdir? Teknozum ailesi olarak sizler için hazırladığımız rehber yazımızı okumaya devam ediniz.

Dışa Aktarım Yaparak Rehber Yedekleme

Cep Telefonu Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır

Telefon rehber yedekleme kapsamında sizlere uygulayabileceğiniz 3 yöntemden söz edebiliriz. Bunlardan ilki rehberinizi dışa aktarmanızdır. Şöyle ki rehberinizin ayarlar bölümünden kişilere oradan da kişileri içe/ dışa aktar seçeneğine geldiğinizde önünüze birden çok seçenek çıkacaktır. Bu arada içe/ dışa aktarma menüsü telefondan telefona değişiklik gösterebilir. Karşınıza çıkan seçenekleri incelediğinizde cihazın hafızasından dışarıya aktarım sağlayabileceğiniz seçenek, işinize yarayacak olan yöntemlerden ilki olacaktır. Bu yöntemle sim kartınızın dışında cihaz hafızasında yer alan kişilerin tümünü dışa aktarabilirsiniz. Aktarım sırasında dikkat edeceğiniz husus, aktarım yaptığınız dosya uzantısının Vcf uzantısına sahip olmasıdır. Sonrasında cihaz belleğini kullanarak USB kablonuzla kişileri bilgisayara yükleyebilirsiniz.

Kişilerinizi Yedeklerken Gmail Hesabınızı Kullanabilirsiniz!

Telefon rehberini yedekleme noktasında izleyebileceğiniz ilk yöntemden sizlere söz ettik. Bu noktada izleyebileceğiniz bir diğer yöntem oldukça pratik dolayısıyla da kolay bir yöntemdir. Bu yöntem aslında birçoğunuzun da bildiği ve aslında uygulamaya koyduğu işlemlerden biridir. Gmail hesabının telefon ayarlarının ilk yapıldığı sırada telefona eklenmesi söz konusu işlemin ta kendisidir. Böylece bilgileriniz dolayısıyla da kişileriniz gmail hesabına sizin bir müdahaleniz olmaksızın kaydedilecektir. Bu noktada gmail hesabını sadece telefonu ilk alışınızda değil sonrasında da telefonunuza ekleyebileceğinizi bilmelisiniz.

Şimdi de son bir yöntemden bahsedelim. Bu yöntem diğerlerine göre daha uzundur. Çünkü bu yöntemde google kişilere girmeli, ekle seçeneğiyle rehberinizde yer alan kişileri sırasıyla seçmelisiniz. Sonrasında kaydet dediğinizde yedekleme işlemi tamamlanmış olacaktır.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı