Blog

Cep Telefonu Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Birçok durum telefonunuzun rehberinde yer alan kişi ve numaralarını tekrardan yüklemenize ya da bu konuda pratik bir çözüm bularak söz konusu işlem adımlarını uygulamanıza neden olacaktır. İşte söz konusu nedenlerden biri telefonunuzu değiştirmenizdir. Yeni aldığınız telefonun tadını çıkarayım derken karşınıza çıkan rehber yedekleme sorunuyla karşılaşmanız olasıdır.

Bu konuda bir başka neden, telefonunuzun sistemsel hatalar nedeniyle belli aralıklarla rehberinizdeki birtakım kişileri rastgele silme sorunudur. Bakıldığında örneğinin arttırılabileceği söz konusu durumlar için çözüme odaklanıldığında ise kendinizi Cep Telefonu Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır arayışı içerisinde bulursunuz. Peki, ya söz konusu yedekleme işlemini nasıl yapacaksınız? Bu kapsamda karşınıza çıkan çözüm yolları nelerdir?

Ayrıca bakınız iPhone rehber yedekleme

Dışa Aktarım Yaparak Kişilerinizi Yedekleyebilirsiniz!

Telefon rehberini yedekleme kapsamında sizlere uygulayabileceğiniz 3 yöntemden söz edebiliriz. Bunlardan ilki rehberinizi dışa aktarmanızdır. Şöyle ki rehberinizin ayarlar bölümünden kişilere oradan da kişileri içe/ dışa aktarmaya geldiğinizde önünüze birden çok seçenek çıkacaktır. Bu arada içe/ dışa aktarma menüsü telefondan telefona değişiklik gösterebilir.

Karşınıza çıkan seçenekleri incelediğinizde cihazın hafızasından dışarıya aktarım sağlayabileceğiniz seçenek, işinize yarayacak olan yöntemlerden ilki olacaktır. Bu yöntemle sim kartınızın dışında cihaz hafızasında yer alan kişilerin tümünü dışa aktarabilirsiniz. Aktarım sırasında dikkat edeceğiniz husus, aktarım yaptığınız dosya uzantısının Vcf uzantısına sahip olmasıdır. Sonrasında cihaz belleğini kullanarak USB kablonuzla kişileri bilgisayara yükleyebilirsiniz.

Kişilerinizi Yedeklerken Gmail Hesabınızı Kullanabilirsiniz!

Telefon rehberini yedekleme noktasında izleyebileceğiniz ilk yöntemden sizlere söz ettik. Bu noktada izleyebileceğiniz bir diğer yöntem oldukça pratik dolayısıyla da kolay bir yöntemdir. Bu yöntem aslında birçoğunuzun da bildiği ve aslında uygulamaya koyduğu işlemlerden biridir.

Gmail hesabının telefon ayarlarının ilk yapıldığı sırada telefona eklenmesi söz konusu işlemin ta kendisidir. Böylece bilgileriniz dolayısıyla da kişileriniz gmail hesabına sizin bir müdahaleniz olmaksızın kaydedilecektir. Bu noktada gmail hesabını sadece telefonu ilk alışınızda değil sonrasında da telefonunuza ekleyebileceğinizi bilmelisiniz.

Şimdi de son bir yöntemden bahsedelim. Bu yöntem diğerlerine göre daha uzundur. Çünkü bu yöntemde google kişilere girmeli, ekle seçeneğiyle rehberinizde yer alan kişileri sırasıyla seçmelisiniz. Sonrasında kaydet dediğinizde yedekleme işlemi tamamlanmış olacaktır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu