BlogSosyal Medya

Cep Telefonu ve Bilgisayarda YouTube Videolarda Çıkan Reklamlar Nasıl Engellenir?

Bu yazımızda sizlerle Cep Telefonu ve Bilgisayarda YouTube Videolarda Çıkan Reklamlar Nasıl Engellenir konusuna değineceğiz. Youtube şu an var olan ve dünyadaki en büyük video paylaşım platformlarından bir tanesidir. Hal böyle olunca Youtube da video izlerken sık sık reklamlara rastlamak mümkündür.

YouTube da video izlerken çıkan reklamların sayısı fazla olabilmektedir. Çok fazla video çıkması ise youtube da video izleme keyfinizi kaçırabilir. Bu yazımızda sizlerle hem cep telefonlarında hem de bilgisayarlarda Youtube Videolarda Çıkan Reklamlar nasıl engellenir sorusunun yanıtını vereceğiz.

Ayrıca bakınız:. Android TV reklam engelleme nasıl yapılır?

Bilgisayarda YouTube Reklamları Engelleme

Bilgisayarlarda genellikle tarayıcı olarak Chrome kullanmaktayız. Chrome tarayıcıya ekleyeceğiniz küçük bir eklenti ile de Youtube videolarını izlerken çıkan reklamlardan kurtulmuş olacaksınız. Ayrıca eklenti sayesinde de gezindiğiniz tüm web sitelerinde de çıkan reklamları engellemiş olacaksınız. Sadece film ve dizi paylaşan web sitelerinde reklam çıkmaya devam edebilir.

Şimdi sizlerle Chrome reklam engelleme eklentilerinin isimlerini paylaşalım; AdBlock, AdGuard, Adblock Plus. Chrome Web mağazalarından edineceğiniz bu eklentileri Chrome tarayıcınıza ücretsiz olarak kurup aktif hale getirdikten sonra bilgisayarlarınızda YouTube videoları izlerken reklam görmeyeceksiniz. Ayrıca istediğiniz zaman ise bu eklentileri durdurup tekrar başlatabilirsiniz.

Cep Telefonlarında YouTube Reklamları Engelleme Android ve iOS

Android ve iOS telefonlarında youtube videoları izlerken reklamları görmek istemiyorsanız reklam engelleme eklentileri kullanan tarayıcıları cep telefonlarınıza indirmeniz gerekmektedir. YouTube’a ait uygulama da reklam engelleme maalesef şimdilik mümkün değildir. Android için Adblock Tarayıcı ve CM Browser gibi tarayıcıları cep telefonunuza kurarak, YouTube videolarını cep telefonunuzda reklamsız olarak seyredebilirsiniz.

YouTube da Neden Reklam Çıkar

YouTube 1000 takipçi sayısı ve 4000 saat izlenme süresine ulaşan kanal abonelerine başvurmaları durumunda, YouTube politikalarına uygun olması halinde yayınlanan videolarda reklam çıkmasına izin vermektedir. Çıkan reklamlar sayesinde YouTube da kanal sahibi olan kişiler para kazanmaktadırlar. Bu kazançlar yine izlenme süresi ve ulaşılan kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedirler. Cep Telefonu ve Bilgisayarda YouTube Videolarda Çıkan Reklamlar Nasıl Engellenir sorusunun cevabını sizlerle kısaca paylaşmış olduk.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu