Blog

Cep telefonunda kayıtlı WiFi şifresini öğrenme (Pratik Yol)

Akıllı telefonların en sevilen özelliklerinden birisi kablosuz ağları hafızalarına yüklenmesidir. Evde, ofiste ve nerede olursanız ve bulunursanız kablosuz ağa bağlanacağınız bilgileri bir kez girdiğinizde kaydetmiş olursunuz. WiFi ağına hemen bağlandığınızda ağ adı ve şifresini yeniden yazmak zorunda değilsiniz.

Cihaz değişimi veya şifreyi yakınınızla paylaşmak gibi bir sebep ile telefondaki kayıtlı WiFi şifrelerini görmek isterseniz, birçok yolla bunu yapabilirsiniz.

Cep telefonunda kayıtlı WiFi şifresi öğrenme android telefonlarda birçok şifre bulucu program ile bulunmaktadır. Fakat bazı programlar ücretli olabilmektedir. Fakat en çok ücretsiz programlar bulunmaktadır.

Ayrıca bakınız: Bilgisayarda kayıtlı wifi şifresini öğrenme

Android WiFi Şifre Öğrenme

Android cep telefonunda kayıtlı WiFi şifresi öğrenmenin çok farklı yolu cihaza root yetkisi vermeniz gerekmektedir. Özgürlükler ülkesi Android markette cihazınızı rootlu kullanıyorsanız iki seçenek vardır.

ES File Explorer ile ufak bir gezintiye çıkarak veya Android WiFi şifresi öğrenme, Android kayıtlı WiFi şifresi öğrenme, Android WiFi şifresi bulma gibi aramalar yaparak geliştirilmiş uygulamalardan zahmetsizce kayıtlı WiFi şifresini öğrenmeniz mümkündür.

Android Kayıtlı WiFi Şifresi Öğrenme

ES File Explorer dosya yöneticisi uygulamasını telefonunuza indiriyorsunuz. ES File Explorer Android cihazlarınız da kullanabileceğiniz başarılı ve güzel bir dosya yöneticisidir.

  • Uygulamayı hemen açıp yerel veya sistem klasörünü hızlıca açıyorsunuz.
  • Cihaz klasörüne gidip veri dosyasını seçiyorsunuz. Burada Misc isimli bir klasörü bulup açıyorsunuz.
  • Daha sonra aşağı inip wifi ye dokunuyorsunuz.
  • Wpa_supplicant.conf olan klasörü açıyorsunuz ve metin belgesi üzerinden Android telefonda duran kayıtlı tüm WiFi şifreleri karşınıza çıkıyor.

Cep telefonunda kayıtlı WiFi şifresi öğrenme

Dosya yöneticisi ve WiFi şifresi bulmak çok uzun, uğraştırıcı olabilmektedir. WiFi Key Recovery gibi güzel bir uygulama işinizi her zaman görecektir. Bu tür uygulamaların hemen root yetkisi ve isteğini tekrar belirtmekte çokça faydası bulunmaktadır.

WiFi Key Recovery isimli program ile uygulama üzerinden izlemeniz gereken adımlar bulunmaktadır. WiFi Key Recovery kullananlara hatırlamadıkları ve unuttukları kablosuz veya kablolu ağ şifrelerini bulma şansı vermektedir.

Uygulamayı ilk açtığınızda ilk olarak root “superuser” hızlıca erişim komutu veriyorsunuz. Sonra Android telefonda kayıtlı olan tüm WiFi şifreleri ile direkt karşınıza çıkmaktadır. Ağ adı, güvenlik seviyesi, şifre bağı ile bağlanılan tarih dahil her konu karşınıza çıkmaktadır. En güzeli arama fonksiyonu bulunmasıdır. İnternet ağının adını biliyor veya şifresini hızlıca öğrenmek istiyorsanız arama kutucuğuna hızlıca yazarak getirebiliyorsunuz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu yöntemlerin hiçbiri hiçbir işe yaramıyor, söylediğiniz uygulamalar bomboş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu