Blog

Cep Telefonunda Silinen Fotoğraflar Videolar Nasıl Geri Getirilir?

Bu yazımızda Cep Telefonunda Silinen Fotoğraflar Videolar Nasıl Geri Getirilir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Yanlış kullanım nedeniyle önemli fotoğrafları, videoları telefondan sildiyseniz veya kaybettiyseniz endişelenmeye gerek kalmadan kurtarabilirsiniz.

Güçlü bir veri kurtarma yazılımı ile basit bir şekilde kaybolan fotoğrafları, videoları telefondan almayı sağlayabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip cep telefonlarında play hizmetlerini kullanarak EaseUS MobiSaver kurtarma yazılımını indirip gerekli taramayı yaparak verilerinizi geri getirebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra başlatın ve taramaya başla düğmesine tıklayarak kaybolan fotoğrafları ve videoları geri getirmeye başlayın. (Ayrıca bakınız: Bilgisayardan silinen fotoğraflar videolar nasıl geri getirilir?)

Cep Telefonunda Silinen Fotoğraflar Videolar Nasıl Geri Getirilir

Cep Telefonunda Silinen Fotograflar Videolar Nasil Geri Getirilir 2

Silinen fotoğrafları kurtarmayı deneyebileceğiniz basitten daha ileri düzeye kadar çeşitli yollar vardır. Bulut ve fotoğraf uygulamalarının çoğu fotoğraflarınızı arka planda yedeklemenizi sağlar. Bir fotoğrafı telefonunuzun galeri uygulamasından silmek, bulut yedekleme servisinizden silmez. Geri almak için, bulut uygulamanıza giriş yapın ve bir kez daha indirin. Görüntüyü bulut yedeğinizden sildiyseniz, onu oradan da kurtarabilirsiniz. Çoğu bulut hizmeti, silinen dosyaları belirli bir zaman dilimi içinde geri yüklemenizi sağlayan bir geri dönüşüm kutusu kullanır.

Google Fotoğraflar ve Microsoft OneDrive ile Geri Getirme

Google Fotoğraflar uygulamasını açıp çöp kutusunda yer alan verileri seçiniz. Kurtarmak istediğiniz her görüntüye uzun basın, ardından geri yükleye basın. Silinen dosyalar 60 gün boyunca kullanılabilir durumda kalır.

Microsoft OneDrive için uygulamayı açın ve Geri Dönüşüm Kutusuna gidin. Dosyalarınızı seçin ve Geri Yükle simgesine dokunun. Bir ay süre ile silinen dosyalar OneDrive’da saklanmaktadır. Ancak geri dönüşüm kutunuz toplam depolama alanınızın yüzde 10’undan büyükse bunları daha erken silebilir.

Dropbox veya SD Kartındaki Verileri Kurtarma

Dropbox’ta silinen görüntüleri kurtarmak için masaüstünde oturum açmanız gerekir. Uygulamada bunu yapamazsınız. Dosyalar > Silinen Dosyalar bölümüne girerek geri yüklemek istediğiniz video ve fotoğrafları seçin. Silme işleminden sonra 30 gün boyunca bu veriler kurtarılabilir durumdadır.

Fotoğraflarınızı online uygulamalara yedeklemediyseniz bir sonraki en iyi umudunuz, fotoğraflarınızı telefonunuzun SD kartına kaydetmenizdir. Kartınızı bir masaüstü bilgisayara bağlayabilir ve kaybolan resimleri kurtarmayı denemek için özel kurtarma yazılımı kullanabilirsiniz.

Silinen dosyalar yalnızca yeni verilerin üzerine yazılana kadar hafıza kartında kalır. Bu nedenle, fotoğrafları yanlışlıkla sildiğinizin farkına vardığınızda, üzerine yazma riskini azaltmak için kartınızı telefonunuzdan çıkarmalısınız. Unutulmaması gereken en önemli detay değerli fotoğraf veya videolarınızı kaybetmekten kaçınmanın en iyi yolu onları yedeklemektir. Cep Telefonunda Silinen Fotoğraflar Videolar Nasıl Geri Getirilir sorusunun cevabını bu şekilde vermiş olduk.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu