Kapat
Chrome Atılımları Değişimleri Devam Ediyor
Gündem 136 views 0

Chrome Atılımları Değişimleri Devam Ediyor

İşletim sistemlerini ağır toplar içinde kendini artık daha fazla göstermeyi başaran Chrome OS kullanıcılarının mutlu edecek çalışmaları da devam ettiriyor.Çalışmalar iki büyük firma arasındaki rekabeti iyice ortaya döktü. Google ve Chrome aralarında sürekli bir çekişme içinde.

Chrome Daha Verimli

Dünyanın hala önemli bir kısmında Google tek tercih olurken birçok kişide Chrome performansına göre tercih ediyor. Şu anda Chrome diğer seçeneklere göre çok daha ucuz bu maliyeti son derece aşağı çekiyor. Kullanıcılar için önemli. Chrome OS en önemli özelliklerinden biri cihazları yıpratmaması daha temiz çalışması bunun da başta pil ömrü olmak üzere birçok yer de kendini gösteriyor olması. Chrome kullanıcılara daha uzun ömürlü pile sahip oluyor.Chrome Atılımları Değişimleri Devam Ediyor


Google Karşılık Hamle

Birçok kişinin bildiği üzere Play Store dışındaki uygulamaları indirmek root dosyaları almak Gooole ile birkaç hamle ile mümkün. Kolay birkaç işlem ile store bağlantısı olmayan dosyaları da alabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken bir tek işlem var. Kullandığınız cihazın ayarlar bölümüne girmek ve buradan bilinmeyen kaynaklara izin ver sekmesini açmak yetiyor. Bu işlemden sonra istediğiniz gibi Google üzerinden dosyaları almak mümkün. Chrome OS ise birçok avantajına rağmen bu konuda bazı eksikliklere sahipti. Firma kullanıcılarının taleplerini değerlendirerek şu an için bu sorunu aşmayı başarmış görünüyor. Dışarıdan kaynaklı dosyaları almak için Chrome ile birden fazla karışık işlem yapmak geliştirici modu aktive etmek gerekiyor. Çok yakın zamanda bu sorun çözülecek. Özellikle aktif kullanıcılar için bu dosya büyü bir sorun olarak görülüyordu. Firmanın bu yaptığı hamle yeni bir açılım olarak görülüyor. BU sitemin çalışması ile beraber çok daha büyük bir kitleye hitap etmesi bekleniyor Chrome OS işletim sisteminin.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.