Kapat
Reklam Alanı
ÇözümNet 80 views 0

Chrome da Kayıtlı Şifreler Nasıl Görülür

Chrome

Hemen hemen herkes akıllı telefonlarında ve masa üstü bilgisayarlarında tarayıcı olarak Chrome uygulamasını kullanmaktadır. Chrome da Gmail hesabınızla oturum açarsanız, Chrome da giriş yaptığınız ve kullanıcı adı isteyen her forum, sayfa, sosyal medya hesapları kullanıcı adınızı ve şifrenizi kayır etmektedir. Tabi ki sizden hatırlanmasını istiyor musunuz diye soru sorduktan sonra. Bunu onayladıktan sonra artık Chrome tüm hesaplarınıza ait kullanıcı adınızı ve şifreleriniz kayıt altına almaktadır. Bu yazımızda sizle Chrome da Kayıtlı Şifreler Nasıl Görülür bilgisini paylaşacağız.

Chrome da Kayıtlı Şifreler Nasıl Görülür

 1. Google Chrome ‘u bilgisayarınızda açın. Chrome simgesi, merkezde mavi bir noktaya sahip renkli bir top gibi görünmektedir.  Şayet masa üstünde Chrome simgesini bulamazsanız Mac bilgisayarınızda ki uygulamalar klasörünüzde veya Windows’taki Başlat menüsünde bulabilirsiniz.
 2. Sağ üst köşedeki insan şekli simgesini tıklayın. Bu düğmeyi, tarayıcı pencerenizin sağ üst köşesindeki üç dikey nokta simgesinin üzerinde de bulabilirsiniz. Yeni bir açılır pencere açılacaktır.
 3. Chrome’da Oturum Aç yazısını tıklayın. Bu, Google hesabınızla yeni bir açılır pencerede oturum açmanıza olanak sağlayacaktır. Oturum açtığınızda insan şekli simgesinin değiştiğini göreceksiniz.
 4. Email adresinizi giriniz. Chrome’da oturum açmak için Google yani Gmail e-postanızı ve şifrenizi kullanın. Artık Chrome da oturum açtınız.
 5. Chrome da sağ üst köşede üç dikey nokta simgesini tıklayın. Yeni bir menü açılacaktır.
 6. Açılır menüde Ayarlar’ı tıklayın. Bu, tarayıcınızın Ayarlar menüsünü yeni bir sekmede açacaktır.
 7. Yeni sekmede aşağı doğru kaydırın ve Gelişmiş seçeneğini tıklayın. Bu seçenek, Ayarlar menünüzün altında bulunur. Menüyü genişletecek ve tarayıcınızın gelişmiş seçeneklerini gösterecektir.
 8. “Şifreler ve formlar” başlığına ilerleyin. Bu bölüm tüm kayıtlı şifre bilgilerinizi göreceğiniz bölümü içerir.
 9. “Şifreler ve formlar” başlığının altındaki Şifreleri yönet ‘i tıklayın. Tüm kayıtlı çevrim içi kullanıcı adlarınızı ve şifrelerinizin bir listesini barındıran kısmı göreceksiniz.
 10. Görmek istediğiniz şifrenin yanındaki üç dikey nokta simgesini tıklayın. Kayıtlı tüm şifreleriniz listede gizlidir. Nokta simgesini tıkladığınızda yeni bir açılır menü açılır.
 11. Açılan menüden Ayrıntılar’ı seçin. Yeni bir açılır pencere açılır ve seçilen hesap için web sitesi, kullanıcı adı ve şifre ayrıntılarını gösterir.
 12. Açılır pencerede gizli şifrenin yanındaki göz simgesini tıklayın. Bu simge gizli şifrenizi gösterir. Hesabınızı yeni bir açılır pencerede doğrulamanız gerekmektedir.
 13. Açılan pencerede bilgisayarınızın kullanıcı şifresini girin. Bilgisayarınızı açtığınızda Windows veya Mac’inize giriş yapmak için kullandığınız şifreler ile aynı olmalıdır. Yada Gmail için kullandığınız şifreyi girin.
 14. Tamam’a tıklayın. Bu, hesabınızı doğrulayacak ve gizli şifrenizi size gösterecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.