BlogSosyal Medya

ClubHouse Hesap Silme – iOS ve Android

Clubhouse hesap silme işleminin nasıl yapıldığı sık sık araştırılan konular arasında yer almaktadır. Son dönemlerin popüler sosyal platformu Clubhouse üyeliği geçtiğimiz aylara kadar ücretli bir şekilde satılıyordu. Fakat hevesini alan birçok kişi artık hesabını silmek ve platformu tamamen yok etmek istiyor. Fakat Clubhouse hesabı nasıl silinir sorusunun cevabını birçok kişi bilmiyor. Bizler de bu eksikliği gidermek adına içeriğimizde Clubhouse Hesap Silme İşlemi nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz.

Clubhouse Hesap Silme

Clubhouse hesap silme işlemi düşünülenin aksine oldukça kolaydır ve yalnızca birkaç dakika içerisinde yapılabilir. Fakat bu işlemi yapmadan önce geri alınamayacağını unutmayın ve buna göre hareket edin. Hesabınızı sildiğiniz andan itibaren uygulama içerisindeki tüm iletişimleriniz kesilir ve kimse sizi görüntüleyemez. Bunun yanında siz de bir daha hesabınıza erişemezsiniz. Bu işlemin de bazı prosedürleri bulunmaktadır.

ClubHouse Hesap Silme - iOS ve Android
ClubHouse Hesap Silme – iOS ve Android

Clubhouse Hesap Silme – Android ve iOS

Direkt telefondaki uygulama üzerinden hesabınızı silmek istiyorsanız, yalnızca birkaç dakikalık bir işlemle bunu yapabilirsiniz. Fakat uygulama üzerinden yaptığınız hesap kaldırma işlemi tamamen hesabınızı silmeyecek, yalnızca dondurulmuş duruma getirecektir. Daha sonra tekrar giriş yapmaya çalıştığınızda hesabınız aktif hale gelecektir.

 • Telefonunuzu açın ve Clubhouse uygulamasına tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Ayarlar” ikonuna tıklayın.
 • Açılan menüde “Account” seçeneğini bulun.
 • Sayfanın en altında yer alan “Deactive Account” butonuna tıklayın.
 • Tüm aşamaları geçin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra hesabınız kimse tarafından görüntülenemeyecek ve tamamen dondurulmuş olacaktır. Eğer hesabınızı tamamen silmek ve bir daha erişilemez hale getirmek istiyorsanız internet üzerinden hesap silme işlemini okumanız gerekiyor.

Clubhouse Hesap Silme – İnternet Üzerinden

Eğer hesabınızı kalıcı bir şekilde silmek ve bir daha geri dönülmesini engellemek gibi bir niyetiniz varsa, uygulamanın yanında internet üzerinden de hesabınızı kaldırmanız gerekiyor. Bunun için tarayıcıdan Clubhouse web sitesine giriş yapmalı ve buradaki adımları izlemelisiniz. Tüm bu adımları düzgün ve sıralı bir şekilde izlemeniz halinde Clubhouse hesap silme işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

 • App Clubhouse https://app.clubhouse.io/login web sitesine girin.
 • Açılan sayfaya kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra sayfanın sol altında bulunan profilinize tıklayın.
 • Açılan menüden “Settings” yazısına tıklayın.
 • Sayfa içerisinde “Delete Account” seçeneğini bulun ve tıklayın.
 • İstenilen tüm bilgileri vererek işlemi tamamlayın.

Bu adımların sonunda bağlı olduğunuz Clubhouse hesabı geri döndürülemez bir şekilde silinmiş olacaktır. Bu andan itibaren aynı kullanıcı adı ve e-mail adresi ile bir hesaba erişemez fakat yenisini oluşturabilirsiniz.

Clubhouse Hesap Silme – İnternet Üzerinden
Clubhouse Hesap Silme – İnternet Üzerinden

İçeriğimizde farklı yöntemlerle Clubhouse hesap silme işlemini anlatmaya çalıştık. Umarız içeriğimiz sayesinde siz de Clubhouse hesabınızı kolayca silmeyi başarmışsınızdır. Nasıl TikTok Fenomeni Olunur? başlıklı içeriğimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu