Blog

Çukur İşareti <···> Nasıl Yapılır? Çukur İşareti Kopyala

Çukur işareti Facebook, Twitter, instagram gibi sosyal medya uygulamalarında resim olarak çokça karşımıza çıkmaktadır. Ama yazılı haline rastlamak pek mümkün değildir. Çukur işareti simgesini aşağıda bulunan kopyala butonunu kullanarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Çukur işareti otomatik olarak kopyalayacaktır.

Çukur İşareti Kopyala <···>

Bir Türk dizisi olan Çukur, hayran kitlesi oldukça fazla olan dizilerdendir. Başrollerde Aras Bulut’un ve Dilan ÇİÇEK DENİZ’iN oynadığı bu dizinin yapımcılığını üstlenen AY yapımdır. İstanbul’un tarih kokan semtlerinden olan Balat’ta oynanan dizi sembolü de oldukça dikkat çekmektedir. Dizide bu sembol hayranlar tarafından da kullanılmayı tercih edilmektedir. Bu çukur işaretinin, anlamın büyük olması nedeniyle, dizi ve işarete anlam yüklemektedir.

Çukur İşareti Anlamı Nedir? Çukur İşareti Ne Anlama Gelmektedir?

Çukur İşareti ne anlama gelir? Çukur işaretinin anlamı nedir?

Çukur dizisinde, çukurda yaşayanların neredeyse hepsinde olan dövmedir. Anlamı önem taşıyıp, dövmenin sorumluluğunu, yaptırınca almak durumunda kalınan işarettir. Yiğitlik, mertlik, dürüstlük anlamları taşıdığı bilinmektedir. Çukur işareti olan herkeste çukurla ilgili sorumluluk aldığını göstermektedir. Çukur işaretinde bulunan büyüktür ve küçüktür işareti arasında bulunan noktaları kapatır, bu da çukurda yaşanan çukurda kalır anlamına gelmektedir. Bir başka bilgi ise çukur işaretinin anlamı olduğu duyulan görmedim, duymadım, bilmiyorum mantığıdır. Çukur hayranları tarafından oldukça dikkatli izlenen dizinin bu işaretin anlamına da oldukça merak uyandırmıştır. Size kolaylık olabilecek bir başka seçenekse çukur işareti kopyala <···> buradan kolayca kopyala bilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir “Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Çukur Dövmesi

Çukur dövmesi genelde çukurda bulunan erkeklerde olup çok az sayıda ki kadın oyuncularda da bulunur. Bu dövmesi olan kişilerin çukurda yaşadığı ve çukuru koruduğu anlamına gelir. Çukuru evi gibi görüp çukuru her an koruduğu anlamına gelen bu dövmeyi yaptıranların sorumluluk aldıklarını gösterir. Çukurun işareti kadar duvar yazılarında dikkat çekici olup, bilgisayarda çukur işareti nasıl yapılır konusunu da anlatmaya geçebiliriz.

Çukur işaretini, yapması oldukça basit olup, işaret klavyeden kolayca yapılabilir. Shift ve büyüktür küçüktür işaretine aynı anda basıp sonra kapatmak için sadece tek tuş yapıp tekrar büyüktür küçüktür işaretine basarak çukur işaretini yapmış olacaksınız. Aradaki üç noktayı da klavyedeki nokta işaretiyle yapabilirsiniz. Klavyede ve telefonlarda bu işaret yoktur. Unicode içerisinde böyle bir ifade yer almadığından kendiniz klavyenizle rahatlıkla çukur işaretini yapabilirsiniz. Çukur işaretinin taşımış olduğu anlamlardan dolayı ifadeye kendine yakın hissedenlerde işaretini kullanmak istemektedir.

Ayrıca bu içeriğimize de göz atmanızı öneriyoruz https://www.teknozum.com/renk-karisimlari-ile-hangi-renk-nasil-elde-edilir/

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu