BlogBilgi

D-Smart Kota Sorgulama Nereden Yapılır?

D-Smart kota sorgulama, aktif olarak D-Smart firmasından internet hizmeti alan kişiler tarafından araştırılmaktadır. Mevcut internetiniz kotalıysa ve ne kadar daha kullanabileceğiniz internet olduğunu öğrenmek istiyorsanız, D-Smart kota sorgu işlemi ile kısa sürede ne kadarlık kullanım hakkınızın kaldığını öğrenebilirsiniz. Habersiz bir şekilde kotanızı aşarsanız, ek ücretlere maruz kalacağınız için kotayı yakından takip etmek oldukça önemlidir. Bizler de bu içeriğimizde D-Smart Kota sorgulama nereden yapılır sorusunu yanıtlandıracağız.

D-Smart Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

D-Smart üzerinden alınan hizmetlerin neredeyse hepsinde kota bulunmaktadır. Ve kotanın aşılması halinde mevcut internet tarifesi fiyatının üstüne ek ücretlendirilmeler yapılmaktadır. Bu durum ay sonunda habersiz bir şekilde yüksek fatura ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Bu yüzden düzenli olarak kota durumunuzu takip etmeli ve buna göre düzenlemeler yapmalısınız. Sorgulama işlemi için de başvurabileceğiniz birden fazla kanal bulunmaktadır.

D-Smart internet, müşteri hizmetleri konusunda diğer firmalara göre daha fazla seçenek sunmakta ve kullanıcıyı sonuca daha kolay bir şekilde ulaştırmaktadır. Birden fazla iletişim kanalına da sahip olduğu için kısa süre içerisinde aradığınız bilgilere ulaşabilir ve sorgulamaları yapabilirsiniz. Kota sorgulama işlemlerinde de kotanızın dolmasına az kaldıysa, uygun fiyatlarla yeni paket tanımlaması yapabilirsiniz. Böylece beklenmedik masraflardan da kurtulmuş olursunuz.

D-Smart Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?
D-Smart Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternet Şubesi Üzerinden Kota Sorgulama

D-Smart firmasının, kullanıcılara özel bireysel internet şubesi bulunmaktadır. Bu adrese kendi bilgileriniz ile giriş yaparak, internet tarifenize ve faturalarınıza dair detayları görüntüleyebilmeniz mümkün olmaktadır. Kota sorgulama işlemini de bu ekran üzerinden yapabilir ve ek paket yapma gibi süreçleri buradan yönetebilirsiniz. D-Smart internet şubesine erişmek ve kota sorgulama işlemini yapabilmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • D-Smart resmî web sitesine girin.
  • Sayfada sağ üst köşede yer alan “Online İşlemler” yazısına tıklayın.
  • Açılacak sayfada “Abonelik İşlemleri” yazısının üstüne gelerek “Hizmet Bilgilerim” seçeneğine tıklayın.
  • Kayıtlı e-posta adresinizi veya T.C. Kimlik numaranızı ve almış olduğunuz şifrenizi yazarak “Giriş Yap” butonuna basın. Eğer şifre oluşturmadıysanız, aşağıdan “Üye Ol” butonuna tıklayabilirsiniz.
  • İşlemler sayfası açıldıktan sonra, menüde yer alan “İnternet Kullanım Sorgulama” seçeneğini bulun.

Bu ekranda internetinizin toplam kotası, kullanım miktarınız ve kullanabileceğiniz miktar açıkça gözükecektir. Ayrıca “Online İşlemler” içerisinde tarifenizi değiştirebilir, fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve kotanıza ek internet paketi tanımlayabilirsiniz. Mevcut ve önceki dönem aşımlarınızı da buradan kontrol edebilmek mümkündür.

İnternet Şubesi Üzerinden Kota Sorgulama
İnternet Şubesi Üzerinden Kota Sorgulama

SMS Göndererek D-Smart Kota Sorgulama

Yalnızca bir kısa mesaj göndererek de kota sorgulama işlemini yapabilmek mümkündür. D-Smart sisteminin kendisine ait olan bu sorgulama işlemi ile yalnızca birkaç dakika içerisinde internetinize dair detayları mesaj olarak alabilirsiniz. Bunun için kayıtlı telefon numaranız üzerinden “AKN” yazarak 2850’ye mesaj gönderebilirsiniz. Mesaj gönderme işleminde 40 kuruşluk bir mesaj gönderme ücreti alınacaktır.

SMS Göndererek D-Smart Kota Sorgulama
SMS Göndererek D-Smart Kota Sorgulama

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kota Sorgulama

Net sonuç alabileceğiniz ve direkt olarak muhatap bulabileceğiniz kota sorgulama yöntemi ise müşteri hizmetlerini aramaktır. Bazı zamanlarda biraz beklemeniz gerekecek olsa da direkt olarak biriyle iletişime geçebilir ve derdinizi anlatabilirsiniz. Bunun yanında kota sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir, internet kullanımı hakkında öneriler alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey “0850 266 06 66” numarasını aramaktır. Telesekreter sizi direkt olarak müşteri hizmetlerine yönlendirecektir.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kota Sorgulama
Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kota Sorgulama

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden herhangi birini uygulayarak kısa süre içerisinde D-Smart kota sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir ücreti bulunmadığı için bu işlemi düzenli aralıklarla yapabilir ve internet kullanımınıza dair detaylar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Turkcell Bedava İnternet Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu