Kapat
Deep Freeze Kaldırma
İnternet 323 views 3

Deep Freeze Kaldırma

Deep Freeze Kaldırma ; Deep Freeze yüklü bilgisayar yada laptaplarda bir çok kişinin başına sorun olan bir konudur. “Deep Freeze Kaldırma” bilgisayarınızda Program kaldır veya değiştir yani program kaldırma bölümünden kaldırma ile mümkün değildir. Deep Freeze kaldırma için yine Deep Freeze programına ihtiyaç vardır. Deep Freeze nedir, Deep Freeze ne işe yarar, Deep Freeze Kaldırma işlemi hakkında daha fazla bilgi için yazımızı okumaya devam ediniz.

Deep Freeze Nedir

Deep Freeze kısaca bilgisayarınızı internette ve USB aletlerinden gelebilecek olası virüs tehditlerine karşı koruyan bir programdır. Program bilgisayarınıza kurulduktan sonra bilgisayarınızın C ve D sürücülerini (yada istediğiniz bir sürücüyü) kurulumdan sonra ki hali gibi (Hiç değiştirmeden) korumanıza yardımcı olmaktadır. Örneğin bilgisayarınıza Deep Freeze kurdunuz, C ve D sürücülerini korumaya aldınız, ve D sürücüsüne herhangi bir şey kaydettiniz. Bilgisayarınızı kapatıp tekrar açtığınız zaman kayıt ettiğiniz şey silinecektir. Yani program kurulum yapıldığı gibi bilgisayarınızı koruyacaktır. Sadece C sürücüsünü korumaya almak ise sadece sistemi yani Windows işletim sistemini koruyacak bilgisayarınızın yedekleme ve saklama özelliğine bir engel olmayacaktır. C sürücüsünü korumak işletim sisteminizi virüslere karşı koruyacaktır.


Deep Freeze Kaldırma

Deep Freeze hakkında verdiğimiz bilgiden sonra “Deep Freeze Kaldırma” nasıl yapılır ona değinelim.

Deep Freeze Kaldırma

Deep Freeze programını bilgisayarınızdan kaldırmak için yine Deep Freeze programına ihtiyacınız vardır, yani programın kurulum yapılmamış hali. Program sizde mevcutsa aşağıdaki adımları uygulayarak Deep Freeze Kaldırma işlemini tamamlayabilirsiniz;

 1. İlk önce Deep Freez programını işlevsiz hale getirmeniz gerekmektedir. Bunun için Ctrl+Alt+Shift+F6 tuşlarına sırası ile aynı anda basın. Karşınıza Deep Freeze programı açılmış olması lazım. Program da BootThaved seçeneğini işaretleyin ve tamam deyin. Bilgisayarınız kapanacak ve kendisini yeniden başlatacaktır. Bilgisayarınız yeniden başlattıktan sonra Deep Freeze programı pasif hale gelecektir.
 2. Deep Freez’i kurduğunuz exe programını tekrar çalıştırın.
 3. Karşınıza “Uninstal” ya da “kaldır” seçeneği çıkana kadar Deep Freeze programı içerisinde ilerleyin.
 4. Seçeneklerden biri çıkınca Deep Freeze programını bilgisayarınızdan artık kaldırabilirsiniz.

Deep Freeze programını kaldırma işlemini başarılı bir şekilde yapamadıysanız yoruma yazarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

admin

“Deep Freeze Kaldırma” üzerine 3 yorum

 1. ramazan dedi ki:

  Merhaba ben de kesinlikle deep freeze ekranı çıkmıyor. yüklü dosyadaki uygulamasından çalıştırmaya çalıştığımda da şu notu veriyor. Unable to load Deep Freeze configuration. Login Program will not be available.
  Lütfen ulaşır mısınız? Kolay gelsin

  1. abdullah yanarateş dedi ki:

   En kısa sürede yanıt verilecektir.

 2. abdullah yanarateş dedi ki:

  Ctrl+Alt+Shift+F6 yapınca çıkmadı mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.