Blog

Detektiflik Bilmeceleri Katil Kim

Sosyal medyada hızla yayılan Katil Kim sorularına biz de bir katkıda bulunalım istedik. Sizler için hazırladığımız Detektiflik Bilmeceleri Katil Kim soruların cevaplarını yazımızın en sonunda bulabileceksiniz.

Detektiflik Bilmeceleri Katil Kim

1 Bir Aristokrat Cinayeti

George Smith Pazar akşamı öldürülmüştü. Öldürüldüğü akşam evinde 5 kişi daha vardı. Bu kişiler Bay Smith’in karısı, kişisel aşçısı, bir uşağı, bir hizmetçi ve bir bahçıvan. Bu kişiler Dedektif Stevens’a o akşam cinayet sırasında ne yaptıklarını anlattılar.

 1. Bayan Smith şöminenin yanında kitap okuyordu.
 2. Aşçı kahvaltıyı hazırlıyordu.
 3. Uşak oturma odasındaki işçilere talimat veriyordu.
 4. Hizmetçi bulaşıkları yıkıyordu.
 5. Bahçıvan serada bitkileri sulamaktaydı.

Bütün konuşmalardan hemen sonra, dedektif katili tutukladı. Katil kimdi ve Stevens suçluyu nasıl buldu?

2 Aptal Katil

Ünlü dedektifimiz hastanede bekleme salonunda doktorla cinayet hakkında konuşuyordu. O esnada dehşete düşmüş bir kişi “Birisi karımı vurdu” diye hastaneye doğru koşarak geldi. Dedektif adamdan ona her şeyi anlatmasını istedi. Kahyası Bay Clark’ı  arayıp karısının başına korkunç bir şey geldiğini ve yoğun bakım ünitesinde olduğunu söyledi. Bay Clark  haberin ardından derhal telefonu kapattı ve iş yerinden ayrılarak hastaneye gitti.

Bay Clark hikayesini bitirdiğinde, dedektif cinayete teşebbüs suçundan onu tutukladı. Bunu neden yaptı?

3 Kan Bağı

Bir evde milyoner bir iş adamı alnından vurularak öldürülmüştü. Dedektifimiz Stevens iş adamının evinde bulunan üç oğlu Jack, John ve James’i sorguya çekti. Jack o gece John ve babası ile resmi bir resepsiyonda olduğunu söyledi. Resepsiyondan sonra eve geldiler. Önce babaları içeri girdi ve daha sonra ise Jack ve John. Babalar ıüst kata çıkmak için merdiveninin başına gelince, James oturma odasına girdi ve babasını vurdu. John Jack’in söylediklerini doğruladı. James ise o gece arkadaşlarını ziyaret ettiğini söyledi. Eve geldiğinde babası çoktan ölmüştü. Dedektif hemen her şeyi anladı. Katil kimdi ve Stevens bu davayı nasıl çözdü?

4 Romantik Yolculuk

Bay ve Bayan Clyde dağlara gezmeye gitti. Ama 2 gün sonra, Bay Clyde eve yalnız döndü. Polise gitti ve Bayan Clyde’nin dağın tepesinden düştüğünü söyledi. Ertesi gün, Detectif Stevens, Clyde’ı ziyaret etti ve karısını öldürme şüphesiyle onu tutukladı. Clyde suçunu itiraf etti ve dedektiften katilin kendisi olduğunu nasıl anladığını sordu. Stevens, sadece seyahat acentesi aradığını ve bir kaç soru sorduğunu söyledi. Seyahat acentesi dedektife ne söylemiş olabilir.

5 Katil Arkadaş

Mary ve Ben 4 arkadaşıyla yaşamaktaydı. Bir gün Ben eve geldi ve Mary’nin bir kanepede öle olarak buldu. Ben hemen polisi aradı. Dedektif eve geldi ve Mary’nin çok uzun zaman önce öldürüldüğünü fark etti. Evde bulunan 4 arkadaşını sorguya çekti.

 1. Mia mutfaktaydı ve eve 2 saat önce gelip mutfağa gittiğini söyledi.
 2. John bahçede bir kitap okuyordu. O gün o yeri terk etmediğini söyledi.
 3. Jennifer 3 saatliğine yüzme havuzunda yüzdüğünü söyledi.
 4. Jane odasında resim yapıyordu.

Dedektif herkese ellerini göstermesini ve ona kimin yalan söylediğini söyledi. O kişi katildi. Stevens katili nasıl anlamıştı.

6 Yalancı

Detektiflik Bilmeceleri

Bir adam polise, işten eve döndüğü zaman karısının cesedini salonun ortasında bulduğunu söyledi. Görünüşe göre silahını masasında bulduğunu ve karısının kendini vurduğunu söyledi. Ancak polis adamın yalan söylediğini anlamıştı.

Cevaplar

 1. Katil aşçı çünkü akşam saatinde kahvaltı hazırladığını söylüyor.
 2. Kahya karısının başına korkunç bir şey geldiğini söylüyor, silahla vurulduğunu söylemiyor.
 3. Katil John ve Jack. Çünkü milyonerimiz alnından vurulmuştu, halbuki babalarının merdivenlerden yukarı doğru çıkmakta olduğunu biliyoruz.
 4.  İki gidiş tek dönüş bilet almıştı.
 5.  Jennifer uzun süre havuzda olduğundan bahsetmişti ama parmaklarında su yüzünden oluşan hiç bir buruşukluk yoktu.
 6.  Adamın belinde tabanca kılıfı bulunmakta. İşe boş bir kılıfla gitmiş olamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı