Blog

Dil Öğrenmek İçin En İyi Ücretsiz Uygulamalar

Dil öğrenmek önemli bir konu ve dil öğrenmek için en iyi ücretsiz uygulamalar konusu aydınlatılması gerekilen bir sorun. Teknoloji dünyayı değiştirdikçe insanlar da değişti ve iletişim de çok farklı bir hal almaya başladı. Önceden daha dar bir çevrede yaşayıp sadece o dar çevre ile iletişim kurarken artık nerede olursak olalım dünyanın herhangi bir yerindeki bir insanla iletişim kurmamız ve bir şeyler paylaşmamız çok kolay. Teknoloji bize bu imkanı sunarken, insanlar da kendilerini geliştirip bu iletişime ve paylaşıma ortak olmanın yollarını arıyor. Bu konu da işe yarayacak size dil öğretecek ve pratik yapabilmeniz için size yeni insanlarla tanışma fırsatı verecek birçok uygulama mevcut.

Duolingo

Çok popüler bir uygulama olan Duolingo sürekli gelişen alt yapısı ile son derece iyi bir eğitim hizmeti sunmakta. Bünyesinde birçok dil ile ilgili eğitim programları barındırarak birçok farklı talebe cevap verebilecek durumda. Bu programın tek olumsuz yanı sosyal bir özelliği olmaması. Bundan dolayı yeni insanlarla tanışma ve iletişim kurarak öğrendiklerinizi pekiştirme konusunda biraz eksik kalsa da son derece nitelikli bir eğitim hizmeti sunmakta.

HelloTalk

Eğitimden ziyade pekiştirme konusuna odaklanmış bir uygulama HelloTalk. Bu sebeple belli bir düzeyde de olsa dil bilgisine sahip olmak önemli. Sizin öğrenmek istediğiniz dili anadili olarak konuşan insanlarla iletişim kurup dil bilginizi pekiştirebilir hatta arttırabilirsiniz. Dünya çapında çok sayıda kullanıcı olan uygulama kesinlikle dil bilginizi ilerletmek için son derece faydalı bir uygulama.

Memrise

Diğer uygulamalardan farklı olarak daha eğlenceli arayüzleri olan Memrise, bu özelliği sayesinde en çok ilgi gören uygulamalardan birisi. Bu uygulamada sosyal bir özellik olmasa da video içerikleri ve sesli içerikleri ile çok zengin bir öğrenme ortamı oluşturmakta.

Busuu

Dil öğrenme uygulamaları arasında belki de en öne çıkmış uygulama olan Busuu, dil öğrenmek isteyenlere renkli görselleriyle ve zengin içeriğiyle eğitici niteliği çok yüksek bir ortam sunuyor. Videolar ve sesler ile desteklediği eğitimi son derece başarılı. Kullanıcıları için çalışma programları da oluşturarak çalışma verimini arttırıyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.