Blog

Discord Ses Kesilme Sorunu ve Çözümü

Discord oyuncuların en çok kullandığı programlardan bir tanesidir. Discord üzerinden ses kesilme sorunu yaşanıyorsa, bunun çözümü için bir kaç yol izlenebilir.

Discord Ses Sorunu

Bu sorunun çözümü için öncelikle Windows 10 işletim sistemi ses sürücülerinin güncel olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Yapılması gerekenler şöyledir;

  • Klavyeden Windows-X tuşlarına basılır ve “Aygıt Yöneticisi” tıklanır,
  • Açılan pencereden “ses, video ve oyun denetleyicisi” kısmına gelinir,
  • High Definition Audio device yazan yere sağ tıklanır,
  • “Sürücüyü Güncelleştir” seçeneğine tıklanır,

Bu kısımdan sonra yeni bir pencere açılacaktır. Ses sürücüsünü otomatik olarak tara seçeneği tercih edilerek güncel tarama yapılır. Eğer ses sürücüsü güncel değilse, sistem otomatik olarak güncellemeyi tamamlayacaktır.

Discord Ses Gelmiyor

Yapılabilecek diğer bir seçenek, Discord programını tamamen kapatmak ve tekrar açmaktır. Bunun için öncelikle CTRL+ALT+DEL tuşlarına aynı basılı tutularak görev yöneticisi açılmalıdır. Açılan pencereden Discord bulunur ve sağ tıklanarak “Görevi Sonlandır” seçeneği seçilir. Bu programı tamamen kapatacaktır. Ardından Discord kısayolu aracılığıyla program yeniden açılır.

Discord Mikrofon Ses Kesilme Sorunu

Ses kesilme sorunu, bazı durumlar Discord ana sunucularından da kaynaklanabilir. Discord durumu kontrol edilerek, sistemde sorun olup olmadığı tespit edilebilir. Eğer bir sorun görünmüyorsa, Discord sunucu bölgesini değiştirmek etkili olacaktır.

Bunu yapabilmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır;

  • Discord kısayoluna sağ tıklanır ve “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği seçilir,
  • Aşağı ok yardımı ile alt kısımlara inilir,
  • Alt kısımda bulunan “Sunucu Ayarları” bölümüne gidilir,
  • Sunucu bölgesi kısmında yer alan “Değiştir” seçeneğine tıklanır,

Sunucu bölgesi değiştir kısmında yer alan bölgelerden, düzgün çalışan bir bölge bulunana kadar farklı seçenekler denenebilir.

Düzgün çalışan bir sunucu bölgesi bulunduğunda, diğer arkadaşlarında bu bölgeye geçmesini sağlayarak, sorunsuz bir iletişim sağlamak mümkündür.

Eğer bu seçeneklerin hiçbiri işe yaramıyorsa, Discord programını kaldırıp tekrardan kurmak çözüm olacaktır. Ayarlar ve Denetim Masası yolları izlenerek, Program Ekle/Kaldır paneli üzerinden Discord kurulumu kaldırılabilir. Daha sonra Discord resmi internet sitesine giriş yapılarak, Discord uygulamasının setup dosyası tekrar indirilebilir, sıfır hata ile yeni bir kurulum gerçekleştirilebilir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu