BilgiBlog

Disney+ Üyelik Ücretleri Ne Kadar?

Dijital platformlar her geçen gün daha da popülerleşmeye ve üye kazanmaya devam ediyor. Bu noktada sektörün öncüsü olan Netflix ise son zamanlarda popülerliğini kaybetmeye başladı. Bunun arkasında yatan en büyük sebep ise Disney+ platformunun hem ülkemiz hem de dünya için kullanıma açılması olarak biliniyor. Fakat halen birçok kişi bu platforma dair bazı detayları bilmiyor. Ayrıca üyelik almak isteyen kişiler de fiyatlar hakkında net bir bilgiye sahip değiller. Sizler de bu kişiler arasında yer alıyorsanız ve platforma kayıt olmayı amaçlıyorsanız Disney+ üyelik ücretleri ile diğer detayları öğrenmelisiniz.

Disney+ Nedir?

Disney, uzun zamandır piyasada yer alan ve sinema sektöründe de birçok öncü kurumun yapımcılığını yapan bir kuruluş olarak biliniyor. Bu noktada Marvel filmlerinin de arka planında yer alan Disney, geçtiğimiz yıllarda dijital platformlarda yer alma kararı aldı. Daha sonrasında ise ilk olarak ABD ve Avrupa’da, daha sonrasında Türkiye’de Disney+ kullanıma sunuldu. Bugün Disney+ platformu içerisinde birçok içerik ve film bulunuyor. Özellikle Marvel ve kült olmuş dizilerin büyük çoğunluğu bu platform içerisinde yer alıyor.

Disney+ ülkemizde kullanıma sunulmuş olsa da diğer dijital içerik platformlarına kıyasla daha farklı bir politika izliyor. Dolayısıyla birçok kişi halen bu platformdaki içerikler ve fiyatları hakkında tam anlamıyla fikir sahibi değil. Bu yüzden mutlaka rehber niteliğinde bir içeriğin incelenmesi gerekiyor. Böylece platforma dair daha detaylı bilgi sahibi olunabilir ve kayıt olmak için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği bilinebilir. İçeriğimizde ise tüm bu detaylara değinecek ve Disney+ üyelik ücretlerini sizlerle paylaşıyor olacağız.

Disney+ Nedir?
Disney+ Nedir?

Disney+ İçerikleri Nelerdir?

Disney+ platformuna kayıt olmak için birçok kullanıcı ilk olarak hangi içeriklerin bu platformda yer aldığını öğrenmek istiyor. Böylece neler ile karşılaşacağınızı daha net bilebilir ve ilgi alanlarınızı bulup bulamama noktasında fikir sahibi olabilirsiniz. Öne çıkan ve en çok izlenen diziler ile filmler ise şöyle listelenebilir:

 • Tüm Marvel yapımları ve yeni Marvel dizileri (Loki, Hawkeye vs.)
 • Tüm Star Wars filmleri ve dizileri
 • How I Met Your Mother, The Walking Dead ve Lost gibi kült olmuş diziler
 • Free Guy gibi yeni gişeye çıkmış olan filmler
 • Disney Pixar yapımcılığında sunulmuş tüm animasyonlar ve filmler
 • 20th Century Studios bünyesinde geliştirilmiş filmler
 • The Simpsons, Külkedisi ve Kurbağa Prens gibi animasyonlar

Görüldüğü üzere diğer platformlara kıyasla daha fazla içerik barındıran ve güncel içerikleri ile ön plana çıkan platformumuz kısa süre içerisinde yüksek üye sayısına ulaşmayı başarmıştır. Dolayısıyla sıkça dizi ile film izleyen ve gündem içeriklerini takip eden biriyseniz mutlaka Disney+ üyeliğinizin de bulunması gerekmektedir.

Disney+ Üyelik Ücretleri Ne Kadar?

Tüm bu bilgilerin yanında kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konu ise Disney+ üyelik ücretleridir. Bu noktada diğer platformlardan ayrı olarak Disney+ platformu içerisinde yalnızca bir üyelik paketi bulunmaktadır. Bu paketi aylık olarak veya yıllık olarak satın alabilmeniz de mümkündür. Detaylı bir şekilde belirtmek gerekirse aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

 • Disney+ platformu aylık üyelik ücreti sabit olarak 34,99TL olarak belirlenmiştir.
 • Yıllık satın almalar halinde 349,90TL ödeme yapılmaktadır. Bu noktada 2 aylık üyelik bedeli ücretsiz olmaktadır.

Belirtilen üyelik paketi dışında henüz ek bir paket bulunmamaktadır. Bu paket ile birlikte tüm Disney içeriklerine ulaşabilir ve reklam gibi engellerle karşılaşmazsınız. Ayrıca yıllık taahhüt halinde zamlara karşı da korumalı olacağınızı belirtelim. Bu noktada öğrenciyseniz mail atarak indirim talep edebilirsiniz.

Disney+ Üyelik Ücretleri Ne Kadar?
Disney+ Üyelik Ücretleri Ne Kadar?

Disney+ Nasıl Kayıt Olunur?

Disney+ platformuna dair bilgileri edindikten sonra kayıt olmaya karar verdiyseniz, yalnızca birkaç dakika içerisinde kayıt olma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Herhangi bir deneme üyeliği bulunmadığı için direkt olarak ödeme yapmanız gerektiğini de belirtmeden geçmeyelim. Tüm bu şartları kabul etmeniz halinde aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Disney+ platformuna girin ve ekranın ortasında yer alan kısma e-posta adresinizi yazın.
 • Daha sonrasında “Devam Et” butonuna tıklayarak sayfanın yüklenmesini bekleyin.
 • Açıklamaları inceleyin ve mesaj almayı onaylayarak “Kabul Et ve Devam Et” butonuna tıklayın.
 • Kendinize yeni bir şifre belirleyin.
 • Yıllık veya aylık paketi seçin.
 • Kart bilgilerinizi girin ve “Kabul Et ve Devam Et” butonuna tıklayın.
 • Telefonunuza gelecek olan onay SMS’ini ilgili alana yazın.
 • Ödeme işlemleri tamamlandıktan sonra hesabınızın açılmasını bekleyin.

Belirtilen işlemleri uyguladıktan sonra otomatik olarak Disney+ üyeliğiniz açılır ve içerikler görüntülenebilir hale gelir. Daha sonrasında yapmanız gereken tek şey herhangi bir içeriğe tıklamak ve izlemektir. Tüm cihazlara desteği bulunan bu platformu yalnızca bir cihazdan izleyebileceğinizi de belirtelim. İki veya daha fazla kişi için ise yeni hesaplar açmanız gerekecektir.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla Disney+ üyelik ücretleri ne kadar sorusunu yanıtlandırdık ve platforma dair diğer bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarız tüm bilgileri burada bulabilmiş ve kaydınızı başarılı bir şekilde tamamlamışsınızdır. Eğer daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız Disney+ platformunun ana sayfasına gidebilir ve sıkça sorulan sorular sayfasını inceleyebilirsiniz. Bunların yanında Netflix Kredi Kartı Güncelleme Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu