Sosyal Medya

Dondurulan instagram Hesabı Nasıl Açılır?

İnternet üzerinden en faza kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram güncel olarak birçok ülkede video ve resim paylaşımları için kullanılmaktadır. Kulanım alanı ve genişliği nedeniyle büyük bir heyecanla hesap açılan bu platformda kullanıcılar bazı nedenlerle dondurma işlemi yapıyorlar. Bu kişiler geri dönmek istedikleri zaman ise sorun yaşamalarından dolayı birçok sitede dondurulan instagram hesabı nasıl açılır sorularıyla karşılaşmak mümkündür. Basit birkaç işlemi olan dondurulan bir hesabı açmak için sadece birkaç kural vardır.

Dondurulan Hesabımı Açamıyorum?

Instagram da hesap dondurulması ve silme işlemleri birbirlerinden tamamen farklıdır. Silinen hesaplarda geri dönüş biraz zorken dondurulan hesaplarda bir süre sonra geri dönüş mümkündür. 24-48 saat arası değişen bu süre içerisinde yapılan hesap açma başvurularında hata verecektir. Ancak bu süre bitiminde kullanıcı adı ve şifresini doğru giren kullanıcılar profillerine rahatlıklar giriş yapabilirler.

Dondurulan Hesabın Ardından Şifre Unutma Sorunu

Hesabını uzun süre önce donduran ve geri dönüş yapmak isteyen kullanıcılar için Instagram farklı bir çözüm sunmaktadır. Kullanıcı hesabına farklı birilerinin girişini önlemek adına geniş güvenlik incelemeleri altında sunulan bu çözüm seçeneğinin aşamaları şu şekildedir;

  • Şifremi unuttum sekmesine tıklanması,
  • Daha önce paylaşılan bir fotoğrafın yetkililere gönderilmesi,
  • Hesap incelemesi,
  • Hesabın tekrar aktif hale geldiğini bildiren SMS’in gönderilmesi

Ortalama 1-2 gün süren bu işlemin ardından hesaplarına giriş yapan kullanıcıların takipçi sayıları ve paylaşımları aynı şekilde durmaktadır.

Instagram Mobil Uygulama

Masaüstü sürüme göre daha çok tercih edilen mobil uygulaması bulunan Instagram hesap aktif etme işlemleri buradan da yapılmaktadır. Renk kalitesi ve işlem hızıyla kullanıcıların fazlasıyla memnun oldukları bu uygulama tüm akıllı telefon ve tabletlerde kullanılmaktadır.

Silinen Instagram Hesapları Geri Açılır Mı?

Dondurulan hesaplardan daha zor olarak açılan silinen hesaplarda hesabının neden silindiği çok önemlidir. Instagram kullanım şartlarına aykırı davranışlardan dolayı silinen hesaplarda geri dönüş kesinlikle kabul edilmemektedir. Ancak kullanıcılar kendi istekleriyle sildikleri hesaplar sonrası Instagram web adresinde bulunan bilgi formunu yetkililere ileterek kısa sürede hesaplarını tekrar aktif hale getirebilirler.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu