BloginstagramSosyal Medya

Dondurulan instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Dünyaca en sık kullanılan ve popülerliği git gide daha da artan İnstagram kimi zaman anlık kızgınlıklarla kimi zaman ise başka sebeplerle dondurulabilmektedir. Bu sonuç ise Dondurulan instagram Hesabı Nasıl Açılır sorusunu beraberinde getirmektedir.

Zira gerek kişileri gerekse de ilgi alanınız olan sayfaları yakından takip edebileceğiniz söz konusu platform bu yönüyle kişilerin uzun süre ayrı kalamayacağı platformlardan biri olmaktadır. O halde asıl sorumuza gelelim ve dondurduğunuz hesap için neler yapabileceğinize bakalım ne dersiniz?

Bakıldığında dondurulsa dahi kullanıcı adı ile şifre girildiğinde doğrudan açılan instagram hesabı bazı zamanlar birtakım sorunlarla karşınıza çıkabilir. Böyle durumlarda aynı bilgilerle yeni hesap açmanız da mümkün değildir. Zira veri tabanına kaydedilen bilgiler başka hesaplar için kullanıma izin vermemektedir. Peki, ya böyle zamanlarda ne yapacaksınız?

Dondurulan Hesabı Geri Açabilmek İçin Önce Bekleyin!

İnstagram’da dondurulan hesap nasıl geri alınır diyenler dikkat! Hesabınızı tekrardan aktif hale getirmek isterseniz ilk olarak 3 ila 4 günlük bir süre ile beklemeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Zira hesabın gerek pasif hale gelmesi gerekse de dondurduktan sonra tekrardan aktif hale gelmesi için beklenmesi gereken zaman dilimi söz konusu süreyi işaret edecektir.

Kimi zaman bilgisayardan girişi kabul etmeyen hesaplar mobil üzerinden yapılan girişleri mümkün kılmaktadır. İşte bu ihtimali göz önüne alarak sizler de mobil cihazlarınız üzerinden giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Peki, ya şifrenizi unuttuysanız ne yapacaksınız? Tabi ki şifremi unuttum diyerek karşınıza çıkan yönergeleri uygulayacaksınız. Zira hesap dondurmanın ardından girdiğiniz şifre yanlış olduğu için de hesabınızı geri açamıyor olabilirsiniz.

Dondurulmuş İnstagram Hesabı İçin Facebook Hesabınızdan Yararlanabilirsiniz!

İnstagram’da dondurulan hesap nasıl geri alınır sorusu için izleyeceğiniz adımlardan bir diğeri de Facebook üyeliğinizi kullanmanızdır. Zira İnstagram hesabının Facebook alt basamaklarından biri olduğu düşünüldüğünde buradan yola çıkmanız da en doğru adımlardan biri olacaktır. Peki, ya başka? Daha önceden başka bir bilgisayar ya da tarayıcı üzerinden hesap açmışsanız ve söz konusu alanlarda bilgilerinizi kaydetmişseniz hesabınızı tekrardan açabilmek için buradan da yola çıkabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu