Blog

Dyned Bilgisayara Kurma ve Çalıştırma

Dyned Bilgisayara Kurma, Adım Adım Dyned Bilgisayara Kurma ve Çalıştırma, Dyned indirme adresi, Dyned indir, Dyned yönetici kısayolunu oluşturmak, Dyned Records Manager nerede, Dyned Records Manager kısayolu oluşturma, Dyned QuickTime, Dyned kısaltmaları ve anlamları

Adım Adım Dyned Bilgisayara Kurma ve Çalıştırma

1. http://web2.dyned.com/download/student.shtml.en ..    Bu adresten Windows yada Mac’ler için programı indirin. “Select your records server” kısmından Türkiye (Sadece Resmi Okullar) kısmını seçmeyi unutmayınız.

 • Bu aşamada, DynEd belirlediğiniz klasöre inmiş olacak.
 • İnmiş olan DynEd programının logosu şu şekildedir: 
 • Boyutu yaklaşık olarak 7 megabyte’tır.
 • NOT:İnmiş olan kurulum dosyasının boyutunun küçük olmasının sebebi, kurulum aşamasında ve çalışmaya başlarken programın ek dosyalar indiriyor olmasıdır. Yani önce İnternete bağlı olmalısınız.

2. İndirmiş olduğunuz DynEd kurulum dosyasına çift tıklayarak çalıştırınız. Karşımıza aşağıdaki ekran çıkacaktır. Setup butonuna tıklayarak ilerleyiniz.

3. Alttaki gibi üst üste iki pencere açılacaktır. Kur butonuna tıklayarak devam ediniz. Program, varsayılan olarak Program Files(x86) klasörü içerisine kurulacaktır. Bu aşamada kurulumdan vazgeçmek isterseniz Bitir butonuna tıklayabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Ekrana DynEdlisans anlaşması gelecektir. Kuruluma devam etmek için bu anlaşmayı okuyup kabul ediniz. Bir sonraki aşamaya geçilecektir.

5. Kurulumun son aşaması

6. Şu an bilgisayarınızın masaüstünde Dyned programının kısa yolu oluşmuş durumda. Bu kısa yola çift tıklayarak size Dyned sınıf oluşturulurken kullandığınız mail ve şifre ile giriş yaparsanız size de öğrenci gibi açılış yapacaktır. Öğrenci girişi yapmak için;

 • Mail ve şifrenizle giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra sizden resimde gördüklerinizi yüklemenizi isteyecektir. İlk ikisi Dyned’teki derslerle ilgili, üçüncüsü Dyned yerleştirme sınavı, sonuncusu ise Dyned öğretmen eğitimi ile ilgilidir. Derslerin yüklenmesi zaman almaktadır, lütfen sabırlı olun.
 • Dersler yüklendikten sonra tekrar giriş yapmanız gerekebilir, dersler açılmıyorsa QuickTime hatası alıyorsunuz demektir. Dyned programı sizden QuickTime indirmek için yönlendirecektir. Ayrıca yüklemek için yazının sonundaki adrese bakınız.

Burdan Sonraki Kısım Dyned Yöneticileri İçindir

7. Dyned Records Manager (Dyned yönetici kısayolu) oluşturmak için, ilk kurulumu yaptıktan sonra masa üstünde oluşan Student kısayolunun üzerine farenin imlecini getirin.

8. İmleç kısayolun üzerinde iken farenizde sağ tık yapıp, “Dosya konumunu aç” seçeneğini işaretleyin.

9. Açılan pencerede Records Manager programını göreceksiniz. Şimdi aynı şekilde imleci bu programın üzerine getirip, sağ tık yapıp, “Kısa Yol” oluştur seçeneğini tıklayın.

10. Kısayol aynı pencerede oluşmuştur. İsterseniz bu kısayolu masa üstüne alabilirsiniz. Dyned Records Manager ile yapabilecekleriniz şunlardır;

 • Okulunuzda Dyned için oluşturulan sınıfları görebilirsiniz.
 • Sınıflar için Placement Test’leri açabilirsiniz.
 • Öğreniclerin verilerini takip edebilirsiniz.
 • Dyned kısaltmaları ve anlamları için lütfen Dyned Kısaltmaları ve Anlamları ile ilgili yazımızı okuyunuz.

* * * * * Dyned derslerinin açılabilmesi için QuickTime kurulu olması gerekmektedir.

Dyned ile ilgili sitemizde bulunan diğer makaleler

DYNED Study Score Artırma Önerileri

Öğrencilere DynEd Placement Test Açılması

DynEd Neye Puan Veriyor ve Nerden Puan Kesiyor

DynEd Teacher Training Eğitim Yazılımı

Dyned Placement Test Puanları ve Anlamları

Dyned Otomatik Sınıf Listesi Oluşturma Excel 2018

Dyned Aktivite ve Çalışma Kağıtları Nasıl Bulunur

Dyned Records Manager Kısaltmalar ve Anlamları


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.