Blog

Dyned Düzey Belirleme Sınavı (Placement Test) Kullanım Kılavuzu

Dyned Düzey Belirleme Sınavı Kullanım Kılavuzu, Dyned Kullanım Kılavuzu, Dyned Placement Test Kullanım Klavuzu

Dyned Düzey Belirleme Sınavı (Placement Test) Kullanım Kılavuzu

Kullanıcıların sınava başlamadan önce mutlaka Hazırlık Testi’ni (Practice Test) birkaç kez yaparak sınav sistemine alışmaları gerekmektedir. Sınavda kelime ve dilbilgisini ölçen çoktan seçmeli sorular, dinlediğini anlama, cümle kurma ve cümle sıralama gibi birkaç değişik tipte soru bulunmaktadır. Soruların örnekleri aşağıda gösterilmektedir.

Boşluk Doldurma

Bu tip çoktan seçmeli sorular genel olarak kelime bilgisi ya da dilbilgisi noktaları üzerine odaklanır. Öğrenci bir cümleyi okuyacak ve cümleyi doğru olarak tamamlayacağını düşündüğü dört seçenekten birini fare ile tıklayacaktır. Cevaplar belli bir süre içinde verilmelidir ve kullanıcının sadece bir cevap hakkı vardır.

Dinlediğini Anlama

İkinci bir soru tipi dinlediğini anlama üzerine odaklanır. Örneğin, kullanıcı bir soru ya da bir ifade duyacak ve o soruyu veya ifadeyi doğru ifade eden kelime, sayı, deyim ya da cümleyi, fare ile üzerine tıklayarak yanıtlayacaktır.

Bu tip sorularda kullanıcının doğru cevabı vermek için sadece bir şansı vardır. Eğer kullanıcı bir soruya zaman dolduğunda hala cevap vermemişse, soru bir kez daha tekrar edilir. İkinci seferde de zaman dolduğunda soruya hala cevap verilmemişse, program bir sonraki soruya geçer ve kullanıcının cevap vermediği soruya geri dönüp cevap verme şansı olmaz.

Cümle Kurma

Üçüncü soru tipinde, kullanıcının bir kelime ya da bir deyimi fare yardımı ile cümle içinde doğru yere sürükleyip bırakması beklenmektedir.

Bu tip sorularda kullanıcının doğru yanıtı vermek için sadece bir şansı vardır. Yanıt verilmediği takdirde süre bir kez daha uzatılır. Kullanıcının bir kelimeyi her sürükleyip bırakışında cevaplama süresi yeniden başlar ve kullanıcıya soruyu bitirmesi için yeterli zaman sağlanır. Ancak kullanıcı birkaç soruda çok fazla zaman harcarsa testin zaman limiti dolacak ve yazılım testi kapatacaktır.

Cümle Sıralama

Düzey Belirleme Sınavı’nın (Placement Test) ikinci bölümünde cümle sıralama ile ilgili birkaç soru vardır.

Bu tip sorularda, kullanıcı verilen üç cümleyi okumalı ve sıralarına göre harfleri üstteki kutucuklara sürükleyip bırakmalıdır. Yukarıdaki örnekte, B cümlesi ilk sırada olup, arkasından C ve A cümleleri gelmektedir. Kullanıcının sadece bir cevap hakkı vardır. Bu tip sorular kullanıcının bir cümlenin içeriği ile başka bir cümlenin içeriği arasındaki bağlantıyı bulma ve bir sıra oluşturabilme düzeyini ölçer.

Dyned Düzey Belirleme Sınavı (Placement Test) Kullanım Kılavuzu ile ilgili yazımızı beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Dyned ile ilgili sitemizde bulunan diğer makaleler

DYNED Study Score Artırma Önerileri

Öğrencilere DynEd Placement Test Açılması

DynEd Neye Puan Veriyor ve Nerden Puan Kesiyor

DynEd Teacher Training Eğitim Yazılımı

Dyned Placement Test Puanları ve Anlamları

Dyned Otomatik Sınıf Listesi Oluşturma Excel 2018

Dyned Aktivite ve Çalışma Kağıtları Nasıl Bulunur

Dyned Records Manager Kısaltmalar ve Anlamları

Dyned Plus Nedir

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.