Blog

DynEd Teacher Training Eğitim Yazılımı

DynEd Teacher Training Eğitim Yazılımı, Dyned RHR Learning Theory, Dyned Placement and Learning Path, Dyned How to Study, Dyned Blended Classroom, Dyned Records Manager, Dyned Intelligent Tutor, Dyned Courseware Overview

DynEd Teacher Training Eğitim Yazılımı

DynEd Teacher Training eğitim yazılımından DynEd Yerleştirme Sınavı seviyesi 1.7 ve üstü olan öğretmenler faydalanabilirler. Teacher Training eğitim yazılımı 7 üniteden oluşur:

1. RHR Learning Theory – Eğitim Teorisi ve Yaklaşımı
2. Placement and Learning Path – Yerleştirme Sınavı ve Çalışma Şekli
3. How to Study – Verimli Çalışma Yöntemi
4. Blended Classroom – Sınıf Aktiviteleri
5. Records Manager – Kayıt Yöneticisi
6. Intelligent Tutor – Akıllı Geribildirim / Yönlendirici
7. Courseware Overview – Eğitim Yazılımları

Ünite’lerdeki Tamamlama Yüzde’leri üst menüde yer alan “Seçenekler”i tıklayarak “Çalışma Kayıtları” seçeneğini kullanarak görülebilir. Yazılımın sık ve düzenli olarak 30-50 dakikalık oturumlar halinde çalışılması önerilir.

Unit 1 -3 “Presentations” ve “Language Exercises” olmak üzere iki farklı bölümden oluşur.

Teacher Training yazılımı diğer bütün DynEd yazılımlarında bulunan teknik özelliklerle
donatılmıştır. Çalışırken Kontrol Panelinde yer alan düğmeleri kullanarak anahtar cümleleri üst üste tekrar dinlemek, mikrofon tuşunu kullanarak bu cümleleri söyşeyerek kayıt edip, kulaklık tuşu ile geri dinlemek hem verilen bilgileri pekiştirmek, hem de DynEd yazılımları ile İngilizce öğrenen öğrencilerinizin deneyimlerini yaşamak açısından çok yararlıdır.

Presentations bölümüne göre daha az vakit ayırmanız beklenen Language Exercises
bölümünde ise 3 farklı tip alıştırma ve 1 video bölümü yer alır. “Key Phrases” ve “Commands
and Questions” bölümleri DynEd Konuşma Tanıma (Speech Recognition – SR ) özelliğine sahip olduğu için öğrencilerin bu tip alıştırmaları yaparken neler yaşayacaklarını deneyimlemek açısından çok faydalıdır. Unit 1 Video bölümü Speech Recognition – SR – Konuşma Tanıma özelliği hakkında ek bilgiler içerir.

Teacher Training yazılımında iki adet Mastery Test bulunmaktadır. İlk üç ünitede %80
Tamamlama Yüzdesi’ne ulaşıldığında ilk Mastery Test kullanıma açılır. Bu testi almak için Unit 3 – Mastery Test bölümüne girmek gerekir. Bu Mastery Test’ten 85 veya üzeri puan almak gereklidir.

Unit 4 ve 5’de %80 Tamamlama Yüzdesi’ne ulaştığınızda ise Unit 7 de yer alan ikinci Mastery Test kullanıma açılır.

Teacher Training yazılımı, içinde yer alan 7 ünitenin bütün bölümlerinde %100’lük bir Tamamlama Yüzde’sine ulaşıp Mastery Test’lerden 85 veya üzeri puan alındığında tamamlanmış olur. Her sene +10 saatlik bir tekrar çalışması yapılması önerilir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı