Reklam Alanı
İnceleme 53 views 0

Eğitim Sisteminin Geleceği İle İlgili Kehanetler

Eğitim Sisteminin Geleceği İle İlgili Kehanetler

Dünyaca ünlü bilim adamı Prof. Dr. Nicholas Kamu geleceğin eğitim sistemi hakkında öngörülerde bulundu.

Robotlar Öğretmenleri Tahtından İndiremeyecek

Eğitim Sistemi 1950’li yıllardan kalma bu sistem sadece bugüne hazırlıyor, Bu sistemin gelecekle ilgili bir öngörüsü yok ve öğrencileri gelişen teknolojik dünyaya hazırlamaktan çok uzak. Gelecekte kitaplar ve tabletler tamamen ortadan kalkacak bulut sistemler sayesinde her türlü bilgiye her türlü dilde ulaşılabilecek. Google gözlüklerinin benzer sistemlerle öğrenciler interaktif olarak derslere katılabilecekler. Kendini tekrarlayan rutin işler robotlar tarafından yapılabilecek fakat derin öğrenme, analiz etme, sav yaratarak ve değerlendirme konuları robotlar tarafından yapılamayacak.

Öğrencinin algılama ve öğrenme kabiliyetinin bir robot tarafından algılanamayacağı ve buna göre eğitim planının bir robot tarafından yapılamayacağı için, yaratıcılık, vizyon ve hayal gücü gerektiren öğretmenlik mesleği robotlar tarafından yapılamayacak. İletişimi, aldığımız her şeyi Facebook’a yükleyerek yapıyoruz… Fakat 20 yıl içerisinde “Özel Alara ” ait duygu ve hislerimizi sosyal medyaya yükleyerek diğer kitle ile etkileşimde olacağız. . Bu bir video veya resim olmayacak, Doğrudan hislerimizi paylaşacağız. Gelecekte üniversite diploması daha değerli olacak. Diploması olmayanların maaşı için tavan olacak ve bu sınırı geçemeyecekler. Zenginlik ve Huzur ilim ve Fenden gelecek

Kanser Genlerinizi Tuvalet Söyleyebilecek

Tuvaletlerde çipler olacak ve likit biyopsi yapacak… Kanser genlerinizi oluşmadan size tuvalet söyleyecek. Üç boyutlu onları evinizin salonunda yapacaksınız… Uzuvlarının üç boyutlu yazıcıda oluşturacaksınız. Böbreğinizi kendi hücrelerinden salonunuzda imal edeceksiniz. Öğrencinin ders kaçırma bahanesi olmayacak ders odasının duvarına yansıtılacak. Öğrenci formülleri ezberlemek zorunda kalmayacak. Tüm derslikler üç boyutlu olacak. Ezber kalkacak, eğitici olmak değer kazanacak. Eğitici rehber olacak, danışmanlık yapacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.