Oyun

Elden Ring Sistem Gereksinimleri

Elden Ring sistem gereksinimleri, son zamanlarda neredeyse tüm oyuncular tarafından araştırılıyor. Geçtiğimiz günlerde piyasaya sunulan ve kısa süre içerisinde oyun dünyasının beğenisini kazanmayı başaran Elden Ring, bulunduğumuz yılın en iyi oyunları arasında gösteriliyor. Özellikle oyun yayıncıları tarafından sıkça oynanan oyunumuz yorumcular tarafından da tam not aldı. Fakat yüksek kaliteye ve karmaşık dinamiklere sahip olan bir oyun olduğu için her bilgisayarda oynanması mümkün değil. Eğer sizler de bu oyunu oynamak istiyorsanız fakat bilgisayarınızın kaldırıp kaldırmayacağını bilmiyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz. İçeriğimizde Elden Ring sistem gereksinimlerini tüm detaylarıyla incelemeye çalışacağız.

Elden Ring Sistem Gereksinimleri

Devasa açık dünyası, gelişmiş craft sistemi, sonsuz çeşitlilik ve benzersiz karakter geliştirme özellikleri ile bulunduğumuz yıl içerisinde kısa sürede en fazla övgüyü alan ve kullanıcılar tarafından en yüksek notu alan Elden Ring, her türlü oyuncunun ilgisini çekebilecek nitelikte. Fantastik bir hikâyeye sahip olan Elden Ring, ünlü yazar George R. R. Martin tarafından Yüzüklerin Efendisi ilham alınarak oluşturuldu. Dolayısıyla tam anlamıyla bir baş yapıt olduğunu söyleyebiliriz.

Hem hikâye bakımından hem de içerisinde barındırdığı ögeler bakımından dört dörtlük bir oyun olan Elden Ring, uzun zamanlar boyunca konuşulacak. Dolayısıyla oyuncular şimdiden bu oyunu satın almak için can atıyorlar. Fakat yüksek gereksinimlere sahip bir oyun olduğu için maalesef herkesin oynayabilmesi mümkün değil. Sizler de oyunu satın almayı düşünüyorsanız, ilk olarak Elden Ring sistem gereksinimlerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Elden Ring Sistem Gereksinimleri
Elden Ring Sistem Gereksinimleri

Elden Ring Minimum Sistem Gereksinimleri

Elden Ring oyunun devasa bir dünyaya ve üst düzey grafiklere sahip olduğunu belirtmiştik. Dolayısıyla minimum ayarlarda bile güçlü donanımlara ihtiyaç duyuluyor. Oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmek için ise geliştiriciler tarafından paylaşılan minimum sistem gereksinimlerini karşılamak gerekiyor.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD Ryzen 3 3300X veya Intel Core i5-8400 İşlemci
 • AMD Radeon RX580 4GB veya NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB Ekran Kartı
 • 12GB RAM
 • DirectX 12
 • 60GB+ Depolama Alanı (SSD Önerilir)

Burada belirtilen sistem gereksinimlerine eş değer veya daha yüksek seviyede bir bilgisayara sahipseniz, hemen oyunumuzu satın alıp indirmeye başlayabilirsiniz. Ancak eş değer seviyede bir bilgisayarla düşük ile orta ayarlarda en düşük deneyimle oyunumuzu oynayacağınızı unutmayın. Dolayısıyla önerilen sistem gereksinimlerini de inceleyerek alacağınız performans hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Elden Ring Önerilen Sistem Gereksinimleri

Oyunumuzu sorunsuz bir şekilde en iyi deneyim seviyesinde oynamak istiyorsanız, önerilen sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekiyor. Ancak karşılamasanız bile oyunumuzu oynayabileceğinizi belirtmek isteriz. Ancak kaliteli bir oyun deneyimi yaşamak ve oyunun tüm özelliklerinden faydalanmak için aşağıdaki sistem gereksinimlerinden daha iyi donanımlara sahip olmanız gerekmektedir.

 • Windows 10 veya 11 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD Ryzen 5 3600X veya Intel Core i7-8700K İşlemci
 • AMD Radeon RX Vega 56 8GB veya NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB Ekran Kartı
 • 16GB DDR4 RAM (3000MHz+ önerilir)
 • DirectX 12
 • 60GB+ Depolama Alanı (M.2 SSD önerilir)

Yukarıdaki sistem gereksinimlerini karşılamanız halinde oyunumuzu en rahat şekilde oynayabileceğinizden emin olabilirsiniz. Ancak erken erişimde bulunan bir oyun olduğu için bazı hatalar ve optimizasyon sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Bunun yanında RTX teknolojisine sahip ekran kartları ile DLSS ve Işın teknolojilerini aktif hale getirebilirsiniz.

Elden Ring Önerilen Sistem Gereksinimleri
Elden Ring Önerilen Sistem Gereksinimleri

Elden Ring oldukça beğenilen ve tüm oyuncuların dikkatini çekmeyi başaran bir oyun. Eğer sizler de bu oyunu oynamak istiyorsanız Elden Ring sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekiyor. Karşılayamıyorsanız bilgisayarınızı veya mevcut donanımlarınızı değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Umarız sizler de bu oyunu rahatlıkla oynayabilir ve en yüksek deneyimi almayı başarabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu