Teknoloji

En Güzel Sanal Gerçeklik Gözlüğü Oyunları

En güzel sanal gerçeklik gözlüğü oyunları teknojinin gelişmesiyle birlikte birçok cihazla oynanabilmektedir. Artırılmış ve sanal gerçeklik oyunlarına olan ilgi giderek artmaktadır. Mobil cihazlarda da oynana bilmektedir. Bu özelliği ile geniş kitlelere yayılmıştır. Sanal gerçeklik oyununu oynamak için bir kontrolcüye ihtiyaç duyulmaktadır.

Sanal gerçeklik (VR)

Bilgisayarın hayatımıza dahil olmasıyla, yaşamın kendisine benzeyen, bilgisayar destekli ve interaktif bir çevrenin deneyimlenmesi olarak tanımlanmaktadır. Görsel ve işitsel araçlar kullanılmaktadır. Bu araçlar ile kurgusal bir atmosfer, deneyimi yaşanmaktadır. Bu iki aracın zamanla tat ya da koku gibi duyuları da etkileyecek şekilde, zenginleştirilmesi de söz konusudur.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Oyunları

Sanal gerçeklik (VR) oyunlarının gelişmesiyle beraber oyun deneyimi de yeni bir boyut, kazanmış durumdadır. Son dönemlerde birçok büyük şirket, en popüler oyunlarının VR versiyonlarını da yayınlamaya başlamıştır. HTC Vive ve PlayStation VR gibi platformların giderek yaygın hale gelmesi de VR piyasasının, önemli ölçüde büyümesine olanak sağlamıştır.

Oculus VR oyunları

En çok rağbet gören oyunları şu şekilde sıralayabiliriz;

Red Bull Air Race: Uçuş simülasyonları her zaman oldukça heyecanlıdır. Red Bull Air Race’in etkileyici havasını, VR deneyimiyle yaşamak ise, insana bambaşka bir heyecan katmaktadır. Slightly Mad Studios tarafından geliştirilmiştir. Red Bull Air Race, sınıfının en iyilerindendir.

Rec Room: Bu oyunu oynamak için bir amaç olması gerekmiyor. İyi vakit geçirmek ve VR deneyimi yaşamak gibi nedenler, oyunu oynamak için yeterlidir. Rec Room’un içinde çok ayıda mini oyun da bulunmaktadır. Paintball, Disc Golf ve Dodgeball bu oyunlardan bir kaçıdır.

HTC Vive VR oyunları

HTC Vive oyunları şunlardır;

  • Google Earth (HTC Vive)

Tam olarak bir oyun olarak sayılmasa da, sanal gerçeklik deneyimini Google Earth en iyi şekilde yaşayabilirsiniz. Sokak görünümü kullanarak, yaşadığınız mahallenizi inceleme olanağı bulabilirsiniz Veyahut istediğiniz bir manzaranın tadını bununla çıkabilirsiniz.

Portal Stories: Portal oyunlarının hayranları oldukça fazladır. Öyle ki, o hayran kitlesinden, birkaç kişi kendi VR oyunlarını bile, geliştirmiştir. Portal hayranı olanlar, bunu deneyebilirler.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı