Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
En İyi Bilim Kurgu Filmleri
İnternet 927 views 0

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

En İyi Bilim Kurgu Filmleri teknoloji meraklıları ve bilim meraklılarının en çok merak ettiği film türlerinin başında gelmektedir. Günlük hayatta kullandığımız bir çok teknolojik gelişmeyi bilim kurgu filmlerine borçluyuz diyebiliriz. Son günlerde konuşulan uçan kaykay, Geleceğe Dönüş filminden esinlenilerek yaratılmıştır. Şimdi sıra gelse En iyi bilim kurgu filmlerine. Listenin sonunda sizde çok sevdiğiniz bilim kurgu filmini yoruma yazarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

En İyi Bilim Kurgu Filmleri Güncel

1. Inception / Başlangıç

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Leonardo DiCaprio’nun baş rolde olduğu İngiltere ve ABD ortak yapımı olan film listemizin en başında yer almaktadır. İnsanların rüyasına girerek rüyalara yön veren bir gurup insanı anlatmaktadır. Son görevleri ise rüya içinde rüya görerek 3 katman oluşturmaya çalışacaklardır. Bakalım kahramanlar bu rüyalardan çıkabilecekler mi?

2. Terminatör 2 / Mahşer Günü

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Terminatör filmini duymayan yoktur. Filmi yeni izleyecekler için kısa bir bilgi verelim. İnsanlık ve Robotlar arasında bir savaş başlamıştır. İnsanların arasında da bir robot insanlara yardım edecektir.

3. The Matrix

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Üç seri olan Matrix filmi, yayınladığı dönemde dünyayı kasıp kavurmuştur. Makineler dünyayı ele geçirmiş ancak bir gurup insan makinelerden kurtulmuş ve makinelere karşı savaş açmışlardır. Elbette insanların lideri ise Neo’dur. Neo ismi aslında İngilizce de yoktur ve One (1) kelimesinden üretilmiştir. Neo elbette insanlara liderlik yapmak için bir takım eğitimden geçmek zorundadır. Filmin ayrıca felsefi yanı da mevcuttur.

4. Minority Report / Azınlık Raporu

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Baş rolünde Tom Cruise’ın olduğu filmde insanlar suç işlemeden önce tespit edilmekte ve cezaya çarptırılmaktadır. Bu sefer kendi suç raporunu gören kahramanımız hem kendini aklamak için uğraşacak hemde hükümet görevlilerinden kaçmaya çalışacaktır.

5. The Butterfly Effect / Kelebek Etkisi

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Kelebeğin kanat çırpışından oluşan hava akımı dünyanın bir başka yerinde bir fırtınaya dönüşebilir. Hayatta aynen böyledir. Filmde aldığı kararların hayatını nasıl etkilediğini gördükçe geçmişe dönüp farklı kararlar aldıkça  hayatı bambaşka bir şekilde değişecektir. Bakalım filmin kahramanı hayatında ki bu değişikliklere nasıl karşı gelecek.

Sizlerde en çok beğendiğiniz en iyi bilim kurgu filmini yoruma yazarak sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.