Dizi

En İyi Teknoloji Dizileri

Birçok farklı kategoride yüzlerce dizi bulunmasına rağmen istenilen dizileri bulmak her zaman kolay olmayabilir. Özellikle en iyi teknoloji dizileri konusunda bir sonuca ulaşmak bazen zorlayıcı olabilir. Bu nedenle iyi teknolojik dizileri sizin için listeledik.

Mr. Robot

En İyi Teknoloji Dizileri

Dizinin baş karakteri olan Eliot aynı zamanda bir yazılım uzmanıdır. Oldukça popüler olan bu dizi başarısını teknoloji konusundaki doyuruculuğuna borçlu. Bunun yanında Eliot’un içinde var olan karanlık dünyaya da tanık olduğumuz dizide çekimler de son derece başarılı.

Silicon Valley

En İyi Teknoloji Dizileri

Teknoloji dünyası için oldukça önemli bir gündem olan Silikon Vadisi’ne dair bir hikâye anlatan dizide kendilerine ait bir şirket kurmaya çalışan birkaç kişinin bu süreç boyunca yaşadıkları zorlukları anlatıyor. Son zamanlarda çıkan ve en iyi teknoloji dizileri arasına giren dizi, birçok insanın hayali olan Silikon Vadisi konusuna dair oldukça gerçekçi yaklaşımlar sunarak bu konu ile ilgilenen insanlara gerçekten de bilgi vermeyi başarıyor.

Halt & Catch Fire

Bilimin ve teknolojinin ilk büyük adımları atmaya başladığı dönem olan 1980’ler de geçiyor hikâye. Dönemin en büyük marklarının gelişimine tanık olduğumuz dizide diğer bir yandan bu büyük şirketler ile rekabet etmeye çalışan bir grup girişimci görüyoruz. Bitin bu zorluklara rağmen kendi bilgisayarlarını üretmeyi amaçlayan bu girişimciler birçok zorluklarla mücadele etmek zorunda kalıyor.

Black Mirror

En İyi Teknoloji Dizileri

Black Mirror diğer teknoloji dizilerinden oldukça farklı. Daha çok gelecekteki dünyada yaşanan teknolojik değişikliklerin insanlar üzerinde yarattığı büyük değişimleri konu alıyor. Bu anlamda çizdiği distopik dünyada olaylar oldukça ürpertici bir hal almaya başlar. Her bölümü farklı bir hikâyeyi anlatan dizi oldukça çarpıcı bölümlere sahip olmasından dolayı dünya çapından büyük bir izleyici kitlesi oluşturmuş durumda.

Westworld

En İyi Teknoloji Dizileri

Gelişmiş robot teknolojisini konu eden dizide, başlangıçta kontrol altında olan ve daha çok eğlence amacı ile kullanılan robotların gün geçtikçe bilinç kazanmaya başlamalarını konu alıyor. Daha sonra olayların insanlar adına ters gitmesi sonucu dizinin temel çatışması olan insanlar ve robotlar arsındaki mücadele başlamış oluyor. Oldukça özgün çekimleri olan dizi kesinlikle en iyi teknoloji dizileri arasında gösteriliyor.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Black mirror gerçekten efsane bir dizi. Senaryosu hayran bırakıyor insanı kendine. Mr. Robot’ta bir o kadar güzel ama black mirror’un konusu bambaşka olduğu için insana daha çekici geliyor.

  2. Bu aralar bir dizi arayışındayım çoğuz kişi Mr.Robot dizisini önerdi. Halt & Catch Fire, Black Mirror, Westworld dizilerini hiç duymadım. Fakat genelde duymadığım diziler daha iyi oluyor. Çevremde izlenmeyen bir diziyi önermek daha iyi olacaktır. Sanırım ilk Westworld dizisinden başlayacağım

  3. Artık hangi diziyi veya filmi izleyelim güzel mi sorununu ortadan kaldıran admin arkadaşa teşekkür etmsk gerekiyor. Sayesinde başarılı ve kaliteli dizileri izler olduk

  4. Teknolojiyi ve dizi izlemeyi sevenlerin mutlaka izlemesi gereken dizileri listelemişsiniz. Ben Mr. Robot ve Black Mirror’un adını çok duydum. Bazı sahnelerini izledim. Gerçekten güzel diziler. Silikon Vadisi de eğer güzelse izleyeceğim dizilerden birisi oldu artık.

  5. westword tek geçerim arakdaşlar. Efekler olsun konu olsun zaten ilk 10 bölüm bildiğiniz beyin yakıyor. Anca anlayabiliyorsunuz konuyu. Ayrıca dizi gelecekte dünyayı anlatıyor. Eminim ileride öyle olacak. Belki 50 yıl belki 100 yıl sonra.

Başa dön tuşu