BilgiBlog

En İyi Ücretsiz VPN Programları

Ülkemizde VPN programları genellikle yasaklı sitelere girmek için kullanılmaktadır. Fakat bunun yanında birçok avantajı da bulunmaktadır. İşletmeleriniz için de gizli bir ağ oluşturmak ve verilerinizi daha güvenli bir şekilde transfer edebilmek için VPN yazılımlarını kullanabilirsiniz. Yüksek güvenlik önlemlerine sahip olan ve kullanıcıya özel ağlar oluşturan VPN hizmetleri ücretli olsa da yasaklı sitelere erişmek ve diğer özelliklerden faydalanmak kullanabileceğiniz onlarca ücretsiz VPN programı bulunuyor. Bu programları bilgisayarınıza veya telefonunuza indirerek hemen kullanmaya başlayabilir ve her noktada güvenilir bir ağ içerisinden haberleşme gerçekleştirebilirsiniz. İçeriğimizi incelemeye devam ederek en iyi ücretsiz VPN programları hakkında bilgi edinebilir ve nasıl kurabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz VPN Programları

VPN kavramı, temel olarak ağ üzerinde bir tünel oluşturmanızı ve daha güvenli şekilde sörf yapmanızı sağlayan hizmete verilen isim olarak bilinmektedir. Bunun yanında yasaklı web sitelerine erişmek ve konumu farklı göstermek için de VPN yazılımları kullanılmaktadır. Ülkemizde de genellikle bu amaçla kullanıldığı için piyasada birçok ücretsiz ve ücretli VPN yazılımları bulunmaktadır. Kişisel ve kurumsal olarak planlanan bu yazılımların kurumsal versiyonlarının hepsi ücretli olmasına rağmen, kişisel kullanım için birçok ücretsiz VPN programı kullanabilirsiniz. VPN kavramı ve VPN yazılımları hakkında daha fazla bilgiye erişmek isterseniz VPN Nedir? (Virtual Private Network) başlıklı içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

VPN programlarının hepsi aynı amaca hizmet ediyor olsa da bazıları özellikleri sayesinde ön plana çıkmayı başarmaktadır. Bunun yanında ücretsiz hizmetler genellikle birçok kişi tarafından kullanıldığı için yavaşlama, bağlantının kurulamaması ve sık kopmalar gibi sorunlar ile karşılaşılabilir. Bunların önüne geçebilmek için en iyi ücretsiz VPN programlarını bulmanız ve kullanmanız gerekiyor. İçeriğimizi incelemeye devam ederek bugün en popüler olan ve en iyi performansı sergileyen yazılımları öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz VPN Programları
Ücretsiz VPN Programları

Hotspot Shield

İlk VPN yazılımlarından biri olarak bilinen ve halen popülerliğini korumayı başaran Hotspot Shield, ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki farklı versiyona sahiptir. Bu hizmetlere herhangi bir ücret ödemek istemiyorsanız ücretsiz versiyonunu hemen indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir hesapla birden fazla platformda kullanım sağlama avantajı sayesinde hem telefonunuzda hem de bilgisayarınızda aynı anda bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

 • Oldukça sade tasarımının yanında yalnızca bir tuş ile VPN hizmetleri etkinleştirilebilmektedir.
 • iOS, Mac, Android, Windows ve Google Chrome ortamlarında kullanılabilir.
 • 100+ ülkede bulunan 200+ noktaya ücretsiz bir şekilde bağlantı gerçekleştirilebilir.

Hotspot Shield, diğer VPN uygulamalarına göre çok daha kullanışlı olsa da çok popüler olduğu için mevcut bağlantınızı sürekli değiştirmeniz gerekebilir. Bunun dışında sıklıkla internet bağlantısının kopması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun önüne geçebilmek adına ücretli paketi satın almayı düşünebilirsiniz.

Hotspot Shield - En İyi Ücretsiz VPN Programları
Hotspot Shield – En İyi Ücretsiz VPN Programları

ExpressVPN

Çok geniş bir kapsama alanına sahip olmasının yanında tamamen Türkçe olan ExpressVPN yazılımı, son zamanlarda en popüler VPN hizmetleri arasında yer alıyor. Ücretsiz bir şekilde sınırsız bant genişliği sunan ExpressVPN ile yasaklı sitelere kolayca erişim sağlayabilme şansınız bulunmaktadır.

 • Tamamen sadeleştirilmiş tasarımı ile kolayca hizmetler kullanılabilir.
 • Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Chrome, Firefox ve Edge ortamlarında kullanılabilir.
 • 94 ülkede 160+ konumdan sınırsız bağlantı gerçekleştirebilirsiniz.

Görüldüğü üzere tahmin edilene göre gelişmişlik düzeyi yüksek olan ExpressVPN, uygun fiyatlı yükseltme paketleri sayesinde daha hızlı bir VPN bağlantısını bizlere sunuyor. Uygulamayı ücretsiz bir şekilde denedikten sonra beğenmeniz halinde ücretli paketleri de incelemeyi düşünebilirsiniz.

ExpressVPN - En İyi Ücretsiz VPN Programları
ExpressVPN – En İyi Ücretsiz VPN Programları

PrivateTunnel

OpenVPN olarak da bilinen PrivateTunnel hem kişisel hem de kurumsal olarak VPN hizmeti veren bir firma olarak bilinmektedir. Dünya’nın her noktasında sunucu bulunduran ve ücretsiz bir şekilde bağlantı sağlayan PrivateTunnel ile ortalamanın üstünde bir performans ile bağlantılarınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Ayrıca yasaklı sitelere girebilmek için de bu programı kullanabilirsiniz.

 • Detaylı ve çeşitli özellikleri içerisinde barındıran bir program olarak bilinmektedir.
 • Android, iOS ve Windows işletim sistemlerinde sorunsuzca kullanılabilir.
 • Dünya’nın her noktasına hızlı bir şekilde bağlantı sağlanabilmektedir.

PrivateTunnel, diğer VPN yazılımlarına göre daha az bilindiği ve ücretsiz bir hizmet sunduğu için daha hızlı internet bağlantısına sahip olarak bağlantı gerçekleştirebilmeniz mümkün hale gelmektedir. Bunun yanında gizli veri alışverişlerinde de ücretsiz olarak en çok tercih edilen yazılımlardan biri olma özelliğine sahiptir.

PrivateTunnel - En İyi Ücretsiz VPN Programları
PrivateTunnel – En İyi Ücretsiz VPN Programları

Opera VPN

Opera VPN, Opera tarayıcısı tarafından kullanıcılara tamamen ücretsiz bir şekilde sunulan ve içerisinde reklam ve ücretli üyelik gibi can sıkıcı eklentiler bulundurmayan tek VPN yazılımı olarak karşımıza çıkıyor. Yalnızca Opera tarayıcısını indirerek kullanabileceğiniz bu VPN yazılımı ile hızlıca bağlantı gerçekleştirebilirsiniz.

 • Tamamen ücretsizdir ve tüm özellikler kullanılabilir.
 • iOS, Mac, Android ve Windows işletim sistemine sahip cihazlara Opera tarayıcısı indirilerek kullanılabilir.
 • Hızlı bir şekilde istediğiniz kıtadan internete bağlantı gerçekleştirebilirsiniz, fakat spesifik ülke seçme özelliği bulunmamaktadır.
 • İnternet hızında neredeyse hiç değişim yaşanmamaktadır.

Yalnızca internet sitelerine VPN ile bağlanmak istiyorsanız ve bağlantı kurduğunuzda internet hızınızda neredeyse hiç değişim olmasın istiyorsanız, Opera VPN özelliklerini ücretsiz bir şekilde tam anlamıyla kullanabilir ve bağlantılarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

OperaVPN - En İyi Ücretsiz VPN Programları
OperaVPN – En İyi Ücretsiz VPN Programları

ZenMate VPN

ZenMate VPN, bugün özellikle Google Chrome tarayıcılarda ve Android işletim sistemine sahip telefonlarda en çok kullanılan VPN yazılımlarından biri olmaktadır. Kısa bir üyelik sürecinden sonra kolayca kullanabileceğiniz ZenMate VPN içerisinde birçok özellik bulunmasının yanında oldukça sade bir tasarıma sahiptir.

 • 7 günlük PRO versiyon deneme alınabilir.
 • iOS, Mac, Google Chrome, Edge, Linux, Android, Windows ve Smart TV sistemlerde kullanılabilir.
 • Ücretsiz pakette 5+ ülkeye hızla bağlantı sağlanabilir.
 • İnternet hızında aşırı yavaşlama meydana gelmemektedir.

Ücretsiz sürüm herkese açık olduğu için zaman zaman yavaşlamalar yaşıyor olsa da diğer hizmetlere kıyasla daha iyi bir performans sergilediği söylenebilir. Küçük işlerinizi halletmek için ücretsiz VPN programları arayışındaysanız, ZenMate VPN yazılımına mutlaka bir şans vermelisiniz.

Zenmate VPN - En İyi Ücretsiz VPN Programları
Zenmate VPN – En İyi Ücretsiz VPN Programları

Ücretsiz VPN Programları Listesi

Yukarıda belirtmiş olduğumuz ücretsiz VPN programlarının dışında kullanabileceğiniz daha birçok VPN yazılımı bulunuyor. Bunları teker teker inceleyerek avantajları ve dezavantajları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Fakat birçoğunda ilerleyen dönemlerde ek ücretler ödemeniz gerekebileceğini unutmamanız gerekiyor.

 • Windscribe
 • VPN Unlimited
 • NordVPN
 • ProtonVPN
 • TunnelBear
 • Hide.me
 • Betternet

Ücretsiz VPN yazılımlarını ister bilgisayarınıza isterseniz de telefonunuza indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. VPN yazılımlarını kullandığınızda mevcut internet hızınızın bir miktar yavaşlayacağını ve ortak kullanıma sahip olacağınızı unutmamanız gerekiyor. Bu yüzden dikkatli işlemler yapmanız ve kullandığınız yazılımın detaylarını bilmeniz tavsiye edilmektedir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu