Ana Sayfa İnternet Fatih İnternet Şifresi (En Son Fatih İnternet Şifresi)

Fatih İnternet Şifresi (En Son Fatih İnternet Şifresi)

Fatih internet şifresi neden gerekli, öncelikle bu konuya açıklık getirelim; MEB Fatih projesi kapsamında devlet okullarında tüm sınıflara Akıllı Tahta ve öğrencilerin tamamına yakınına tablet dağıtmıştır.

Fatih projesi kapsamında MEB’in amacı devlet okullarında eğitimin kalitesini arttırmak ve öğrenciler arasında fırsat eşitliğini yakalayıp günümüz uzay çağında bilgiye çok hızlı ve kolay ulaşılmasını hedeflemektedir.

Akıllı tahta ve tabletlerin yanı sıra Fatih internet ağı da devlet okullarında hizmete sunulmuştur.

Okullarda kurulu olan akıllı tahtalara kablolu olarak bağlanan Fatih internet aynı zamanda kablosuz olarak da tabletlere dağılım yapılmaktadır.

Fatih Wifi ağı tabletlere otomatik olarak bağlanmakta iken, cep telefonları, yada kişisel tabletlerin Fatih Wifi ağına bağlanması için Fatih İnternet Şifresi ve küçük bir ayarlama gerekmektedir.

Bu yazımızda sizlerle en son güncel olan Fatih İnternet Şifresi ve yapılması gereken küçük ayarlamadan bahsedeceğiz. 

Fatih İnternet Şifresi

Ülke genelinde Fatih projesi kapsamında okullara sağlanan Fatih internet şifresi genelde aynı olsa da bazı bölgelerde farklılıklar gösterebilmektedir. Sizlerle paylaşacağımız Fatih internet şifrelerini sırası ile deneyerek, kendi okulunuzda geçerli şifreyi öğrenebilirsiniz. 

Fatih İnternet Şifresi 1: !1qaz2WSX3edc4RFV%56

Fatih Şifre 2: F@M2015i#Eb23TC

Fatih Şifre 3: f1@2t34ih5

Fatih Şifre 4: Fatih.1234

Fatih Şifre 5: vesdijm@n1453

Fatih Şifre 6: T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C

Fatih Şifre 7: {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}

Fatih Şifre 8: 34i3s0t00

Fatih ağına bağlanmak için sadece internet şifresi yetmemektedir. Fatih ağına bağlanmak için android cihazınıza (Cep telefonu, tablet gibi) küçük bir ayar yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle cihazınıza meb sertifikası yüklemelisiniz. http://sertifika.meb.gov.tr/ adresine giriş yapınız ve sitede belirtilen sertifikayı telefonunuza indiriniz.

Sertifikayı indirdikten sonra ise, cihazınızın Dosya Yöneticisi bölümünden indirdiğiniz meb sertifikasına tıklayın. Karşınıza yükleme ekranı geldikten sonra ise;

Fatih İnternet Şifresi

Sertifika Adı: MEB_SERTIFIKASI

Şunun için Kullanılmış: VPN ve uygulamalar 

seçilmelidir. Ardından Tamam seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Artık Fatih internete bağlanabilirsiniz. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra Ağ kullanılamıyor hatası görülebilir.

Ama herhangi bir tarayıcıdan internete girmeyi denediğiniz zaman, hiç bir sorun olmadığını ve internete bağlandığınızı göreceksiniz. Tüm şifreler çalışmaktadır.

Fatih şifresini yazarken tüm noktalama işaretleri ve büyük küçük harflere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Aksi takdirde sizlere sunduğumuz fatih şifreleri doğru çalışmayacak ve internete bağlanamayacaksınız.

10 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

DNS Nedir? DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

DNS nedir , dns ayarları nasıl değiştirilir bu yazımızda kısaca bahsedeceğiz. Telefonlarda, bilgisayarlarda kısacası aktif olarak kullandığımız her cihazda, internet günlük hayatın...

∞ Lemniskat Eğrisi ∞ – Sonsuzluk İşareti ∞ Nasıl Yapılır

Lemniskat eğrisi olarak da bilinen sonsuzluk işareti ∞ ebediyen anlamında kullanılan bir semboldür. Lemniskat (sonsuzluk) işaretini Windows ve Mac işletim sistemlerinde en...

En Hızlı DNS Adresleri Güncel

En hızlı DNS adresleri ; Yıl 2020 ve birçok insan hala DNS engeli ya da yavaş DNS nedeni ile problem yaşıyor. Bu...

Bosch Çamaşır Makineleri Hata Kodları

Bosch Çamaşır Makineleri Hata Kodları, Bosch CL Hata Kodu ve Çözümü, Bosch Musluk Sembolü, Bosch E16 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch  E18 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch E23 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch ...

Son Yorumlar