Reklam Alanı
ios 108 views 0

Eski iPhone’unuz iPhone X Zil Sesiyle Çalsın

Eski iPhone’unuz iPhone X Zil Sesiyle Çalsın

Steve Jobs’un mobil iletişim hayatımıza soktuğu iPhone alışkanlıkları değiştirmeye devam ediyor. 10 yıldır ürettiği iPhone’larla mobil telefon dünyasına damgasını vuran Apple, iPhone mobil telefon yolculuğuna en son iPhone X’i ekledi. Diğer modeller ile iPhone X arasında fark yaratmak isteyen Apple, bunu görüntünün yanı sıra zil seslerini de değiştirmekle yaptı. Bu durumda eski iPhone’unuz iPhone X zil sesiyle çalsın diye çözümler arayanların sayısı arttı. Çünkü iPhone X zil sesleri eski kullanıcıları oldukça heyecanlandırdı.

Bunun bir yolu var. iPhone X 10. yıl özel versiyonu hükmünde olduğundan Apple’ın bu seçimi çok yadırganmamalı. Eski iPhone zil seslerinden sıkılan, görenlerin iPhone X sanacağını düşünenler dikkatli okusun. Az sonraki yöntem iPhone 8 için denendi. Aynı şekilde iPhone X için işe yarayacaktır.

i Tunes

Bunun için elbette iTunes’in bilgisayara indirilmesi gerekiyor. Önceden yüklü ise silinmesine ve tekrar yüklenmesine ihtiyaç yok. Lightning kablo ile iPhone bilgisayara bağlanır. iTunes açılır. iPhone X özel zil sesleri indirilir. iTunes’teki zil sesleri kısmına sürüklenip bırakılır. Bu şekilde yeni zil sesleriniz hayırlı olsun demekten başka bir şey kalmıyor.

Unutulmaması gereken şey ise zil sesi olarak iPhone X zil seslerinden birini seçmek. Unutanlar için zil sesinin nasıl değiştirildiğine değinmekte yarar var. Ayarlar kısmına girilir. Titreşim bölümünden zil seslerine gidilir. Ekran aşağı doğru dikkatlice kaydırılır. Beliren listeden “reflection” zil sesi seçilir. iPhone X zil sesi ile çalan telefonunuz hayırlı olsun. Üstelik iPhone X parası vermeden.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.