Ana Sayfa ÇözümNet "@" Et İşareti Nasıl Yapılır? Et İşareti Kopyala

“@” Et İşareti Nasıl Yapılır? Et İşareti Kopyala

Et İşareti “@” F Klavye de ve Q Klavye de klavye üzerinde farklı tuşlara basılarak yapılmaktadır. Et (@) işareti günümüzde mail adreslerinde kullanılmaktadır. Mail adreslerinde kullanımı ortalama 50 yılı bulsa da bu işaretin geçmişi çok daha eskiye dayanmaktadır. Et işareti nedir, et işareti F ve Q klavyede nasıl yapılır, Et işareti klavyede neden çıkmaz ve tabiki de et işaretinin tarihi hakkında bilgi vereceğiz.

Et İşaretinin Anlamı Nedir

@ işareti Türkçe de “kuyruklu a” olarak isimlendirilmiştir. E-posta hizmetinin Türkiye de kullanıma başlanmasıyla birlikte bu işaret kullanılmaya başlanmıştır. Et işaretine ilk olarak Francesco Lapi adlı Floransalı bir şarap tüccarın 1536 yılında ticari amaçlı yazdığı mektuplarda rastlanmaktadır. Şarap tüccarı ticari ilişkileri için yazdığı mektuplarda İspanyada ki fiyatlardan bahsederken @ işaretini kullanmıştır. Bu işaretin yaygın kullanımıyla beraber zamanla daktilolarda da yer almıştır. Ayrıca @ işareti Fransızcada ki “à” harfinin yerine de kullanıldığı bilinmektedir. Günümüzde e-postalarda kullanımı ise 1971 yılında Ray Tomlinson e-postalarda kullanmaya başlaması sayesinde olmuştur.

Türkçe Q Klavyede @ Et İşareti Nasıl Yapılır

Türkçe Q klavyelerde @ (Et) işareti yapmak için aşağıdaki kombinasyonlardan istediğiniz bir tanesini deneyebilirsiniz.

  1. Ctrl + Alt + Q
  2. Alt + Gr + Q
  3. Alt + 64

Yukarıda bahsedilen kombinasyonlardan herhangi birini parmaklarınızı kaldırmadan sırası ile yukarıda bahsedilen tuşlara basarak @ işaretini yapabilirsiniz. “+” işaretine basmayınız.

Et İşareti

Türkçe F Klavyede @ Et İşareti Nasıl Yapılır

Türkçe F klavyede @ (Et) işareti yapmak için aşağıdaki kombinasyonlardan istediğniz bir tanesini deneyebilirsiniz.

  1. Ctrl + Alt + F
  2. Alt Gr + F
  3. Alt + 64

Yukarıda bahsedilen kombinasyonlardan herhangi birini parmaklarınızı kaldırmadan sırası ile yukarıda bahsedilen tuşlara basarak @ işaretini yapabilirsiniz. “+” işaretine basmayınız.

@ İşareti Klavyede Neden Çıkmaz

Yukarıda bahsettiğimiz kombinasyonları kullanmanıza rağmen @ işareti çıkmıyor ise bunun bir kaç nedeni olabilir;

  1. Klavyenizdeki tuşlar çalışmıyor olabilir.
  2. Bilgisayarınızın dili değişmiş olabilir. Bilgisayar dilini düzeltmek için Windows arama sekmesine “klavyeler ve diller” yazınız. Çıkan sonuca gidip “Klavye Değiştir” seçeneğini seçin. Çıkan sonuçta Türkçe seçeneğini seçin. Klavyenizin dilini değiştirmiş olacaksınız.

Et işareti sorununu çözmüş olmalısınız. Eğer Klavyede @ işareti yaparken hala sorun yaşıyorsanız yoruma yazarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

DNS Nedir? DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

DNS nedir , dns ayarları nasıl değiştirilir bu yazımızda kısaca bahsedeceğiz. Telefonlarda, bilgisayarlarda kısacası aktif olarak kullandığımız her cihazda, internet günlük hayatın...

∞ Lemniskat Eğrisi ∞ – Sonsuzluk İşareti ∞ Nasıl Yapılır

Lemniskat eğrisi olarak da bilinen sonsuzluk işareti ∞ ebediyen anlamında kullanılan bir semboldür. Lemniskat (sonsuzluk) işaretini Windows ve Mac işletim sistemlerinde en...

En Hızlı DNS Adresleri Güncel

En hızlı DNS adresleri ; Yıl 2020 ve birçok insan hala DNS engeli ya da yavaş DNS nedeni ile problem yaşıyor. Bu...

Bosch Çamaşır Makineleri Hata Kodları

Bosch Çamaşır Makineleri Hata Kodları, Bosch CL Hata Kodu ve Çözümü, Bosch Musluk Sembolü, Bosch E16 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch  E18 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch E23 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch ...

Son Yorumlar