Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Euro İşareti € Kopyala Windows ve Mac
ÇözümNet 451 views 0

Euro İşareti € Kopyala Windows ve Mac

Euro İşareti € Kopyala Windows ve Mac

Euro İşareti € Kopyala Windows ve Mac ; € işareti Avrupa Birliğinin resmi para birimini simgelemek için kullanılır. Özellikle ülkemizde Euro ve Dolar gibi yabancı paraların simgesini bilgisayar üzerinde yapmak isteyen bankacılık gibi sektörler, yada İstanbul Borsasını çok takip eden ve bankacılık uygulamaları ile Euro alıp satımı kullanan kişiler, yada Euro ile sözleşme imzalayan kişiler klavye üzerinden Euro İşareti yapmaktadırlar. Euro kelimesinin okunuşuna geçmeden yapamayacağız. Euro çoğu kişi tarafından Yuro yada Avro şeklinde de telaffuz edilmektedir. Bu yüzden de Google üzerinde arama yaparken Avro İşareti yada Yuro İşareti olarak da arama yapmaktadırlar. Bu yazımında Windows ve Mac işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarda klavyede Euro İşareti (Avro İşareti – Yuro İşareti) € Nasıl Yapılır ona değineceğiz.

Klavyede € Nasıl Yapılır Windows

Euro İşareti € Kopyala Windows ve Mac

Klavye üzerine baktığımız zaman E harfinin hemen sağ altında Euro işaretinin simgesini görmekteyiz. Ama sadece E tuşuna basarak Euro işareti yapılamamaktadır. Klavye ile bilgisayarınızda Euro işareti yapmak için Alt Gr+E kombinasyonunu veya Ctrl+Alt+E kombinasyonunu kullanarak € simgesini yapabilirsiniz. Klavyenizdeki tuşlarınızdan kaynaklanan bir sıkıntıdan dolayı kısa yolu kullanarak Euro İşareti yapamıyorsanız ve çalışmanızı Word Office yada Excel üzerinde yapıyorsanız Word ve Exel’de Ekle > Simge yolunu izleyerek Word ve Exel’de Euro işaretini kolayca yapabilirsiniz.

Klavyede € Nasıl Yapılır Mac

Mac bilgisayarlarda Euro işareti yapmak Windows işletim sistemlerine sahip bilgisayarlara benzemektedir. Mac bilgisayarlarda Yuro işareti yapmak için klavye üzerinde ⌥ alt option ve E harfine basarak Avro işaretini yapabilirsiniz.

Euro İşareti Kopyala €

Euro işaretini kopyala yapıştır işlemini uygulayarak da yapabilirsiniz. Euro işaretini yapmada sıkıntı yaşıyorsanız yoruma yazarak yaşadığınız sıkıntıyı belirtebilirsiniz. Size en kısa sürede yanıt verilecektir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.