Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Face ID Nasıl Kullanılır?
Akıllı Telefonlar 236 views 0

Face ID Nasıl Kullanılır?

Facebook, İnstagram, Twitter ve bağlantısı olan Messenger uygulamasını otomatik ve hızlı şekilde kullanmak için bazı fırsatlar kullanıcılarına sunulmuştur. Bazı telefon modelleri ve özelliklerine bağlı olarak sadece ID doğrulaması yaparak kullanıcıların istedikleri uygulamaya hızlıca girilmesi sağlanmıştır. Peki, Face ıd nasıl kullanılır? Bunun için sosyal hesap uygulamasını telefonunuza yükleyin. Ardından bağlantılı Messenger uygulamasını da yükleyerek işleme başlayabilirsiniz.

ID ayarlaması ve Onayı

Hesap uygulamalarında şifre ve kullanıcı adına gerek kalmadan sadece yüz okutma özelliği sayesinde hızlı şekilde hesap oluşturabilir, giriş yapabilirsiniz. Bu özellik genel olarak İphone modellerinde geçerlidir. Eğer İphone kullanıyorsanız ve Face uygulamasını günlük olarak tercih ediyorsanız bu ayarlama ve onay işleminden faydalanabilirsiniz. ID ayarlama işlemi sırası ile şöyledir;

1) Messenger uygulamasını indirin.

2) Sosyal uygulama adresinize giriş yapın.

3) Messenger’dan sol üstte yer alan “profil ayarları” yerine tıklayın.

4) ”Hesap açma” seçeneklerine ekli olan “Face ID” bölümüne basın.

5) Eğer telefon modeliniz bu ID uygulama kullanımına uygunsa aktif olarak kamera ekranı açılacaktır.

6) Açılan ekran kısmında yer alan “profil fotoğraf alanı” kısmına yüzünüz gelecek şekilde doldurun.

7) Face ID görüntüsü alınana kadar yüzünüzü bulunan ekran kısmında sağa ve sola doğru yavaşça çevirmeye devam edin. Cihaz algılaması yapıldığı durumda hesap otomatik olarak yüz simgesine göre tanıyarak kendini aktif hale getirecektir.

Face ID Üzerinden Uygulama Hesabına Otomatik Girişler

Yüz tanımlaması yapılan cihazlara onay verilmesi durumunda, ID tanımlamasının onayı için hesap çıkışı otomatik olarak gerçekleşir. Hesap uygulaması açıldığında yüz tanımla seçeneği ekrana gelir. ID tanımlaması doğru olduğunda hesabınız otomatik olarak açılacaktır. Bu durum Messenger bağlantısı içinde aynı özelliğe sahiptir. Bu ayarlama sayesinde kullanıcıların hesapları güvenlik altına alındığı gibi detaylı koruma ağına da girmiş sayılır. Böylece sosyal uygulama hesabı için elle manuel giriş yapmadan, cihazın yüz ID tanımlaması ile hızlı şekilde girişler sağlanır.Face ID Nasıl Kullanılır?

Face ID Özelliğini Destekleyen Cihazlar

En çok kullanılan popüler uygulamalar ile anlaşmalı olan bazı telefon modellerinde bu özellik otomatik olarak kullanıcılara seçenek olarak sunuluyor. Bu özelliğin yaygın olarak kullanıldığı telefon modeli ise Apple ve İphone serileri olmuştur. Güvenlik ve hesap güvenliği açısından tam donanıma sahip bu telefon cihazları için ID ayarları eklenmiştir. Sık kullanılan İnstagram, Facebook, Twitter gibi aynı zamanda bu uygulama bağlı olan oyun, içerik, sayfa, sohbet, paylaşım ve diğer özellikleri içine alan sekmeler içinde ID tanımlama güvenliği tercih edilebilir. Bilgisayar formatından ziyade, sadece taşınabilir cihazlar üzerinden izin verilen bu ID tanımlaması sayesinde birçok kullanıcının sosyal hesapları ve cihaz giriş bilgileri koruma altına alınmıştır.

Face ID Doğrulaması

Doğrulama sonunda, kullanıcının sosyal hesaplarından birine giriş yapmak istemesi durumunda otomatik olarak kamera görüntü tanımlama ekranı karşınıza çıkacaktır. Doğrulanmış Face ID sayesinde güvenli bir şekilde gezinti yapma imkanı sunulmuştur.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.