Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Facebook Ayrımcı Davranmakla Suçlanıyor
İnternet 385 views 0

Facebook Ayrımcı Davranmakla Suçlanıyor

İnternet platformu içerisinde yer alan sosyal medya siteleri arasında yer alan Facebook; her konuda kullanıcılarına destek sağlasa da bazı konularda da sıkıntılı bir süreci sağlayabiliyor. Facebook sosyal medya sitesi; emlak konusunda da yer almakta olup; bu konuda da ideal bir konumda yer alıyor gibi görünse de bazen sorunlu bir yapıda da yer almaktadır. Skandalları ile zaman zaman göz önünde yer alan sosyal medya sitesi son aylarda bu tip problemlere yenilerini de ekleyerek sosyal medya kullanıcılarını da etkisiz konumda bırakabilecek bir hareket içerisinde yer alabilmesi ile öne çıkıyor.

Facebook Üzerinde Emlak Krizi

Facebook Ayrımcı Davranmakla Suçlanıyor

Sosyal medya siteleri arasında önemli bir konumda yer alan Facebook’a ABD bazlı açılacak olan dava her gayrimenkulü içermemesinden dolayı da gerçekleşecektir. ABD Konut ve Kentsel Bakanlığı tarafından açılacak olan dava sürecinde var olan emlak satışlarında ayrımcılığa gidildiği ve genel olarak ücretlerin bu konuda baz alındığı da öne sürülecektir. Daha yüksek maliyetli olan emlak unsurlarının daha ön plana çıkarılarak her koşulda kullanıcılarına sağlanılmadığı gerekçesi ile hüküm giydirme durumu da söz konusu olabilecektir.  Bu konuda da söz konusu sosyal medya sitesini ciddi suçlamalar ve yaptırımlar bekleyecek olup; uzun süreli bir dava durumu da gündeme gelecektir. Bu yüzden sosyal medya yöneticilerini de oldukça zor günler bekleyecektir.

Hükümetin Facebook’a karşı açacak olduğu davada sonucun alenen belli olması söz konusu olmasına dair raporlar da Ulusal Adil Konut Hakkı İttifakı devreye girerek etkili bir sürecin ortaya çıkması durumu da ortaya çıkmaktadır. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda maddi açıdan zayıf ya da engelli olan kişilere imkan tanınmamasının da mali durumun yanı sıra ortaya konulan bir durum olarak öne çıkması durumu ile mücadele etmeye hazır oldukları belirtildi. Bu yüzden de sosyal medya şirketini ciddi yaptırım altına alacakları söz konusu olmaktadır. Bu durum hakkında daha önce de dava açılmış olsa da sosyal medya sitesi kararlara uymayarak aynı şekilde hareket etmeye de devam etmekte kendini göstermişti.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.