Kapat
Facebook Çocuklar İçin Messenger Kids 'i Geliştiriyor
Sosyal Medya 292 views 0

Facebook Çocuklar İçin Messenger Kids ‘i Geliştiriyor

Facebook Çocuklar İçin Messenger Kids Geliştiriyor

Facebook 6 ile 12 yaş arasındaki çocuk grubu için ailelerin de güvenebileceği bir çocuk Messenger uygulaması geliştireceğini duyurdu. Facebook çocuklar için Messenger Kids uygulaması 6-12 yaş aralığında çocuğu olan ailelerin ilgisini çekecek gibi duruyor.

Messenger Kids

Messenger Kids uygulaması ise 6-12 yaş arasındaki çocukların telefon numarası bile olmadan ve üstelik Facebook üzerinden herhangi bir hesap açmak zorunda kalmadan hem aileleri ve hem de arkadaşları ile konuşmalarına imkan tanıyor. Örnek olarak sim kartı bulunmayan bir tabletten çocuklar Wi-Fi üzerinde Messenger Kids uygulamasını kulanabilecekler.


Messenger Kids

Facebook’tan ayrı bir uygulama olarak sunulacak olan Messenger Kids’i kullanmak için ebeveynlerin bu uygulamayı kendi hesapları üzerinden doğrulamaları istenecek. Bunun ardından ise çocuğun tam adı ile Messenger Kids üzerinde bir kullanıcı oluşturulabilecek.

Messenger Kids Güvenlimi

Bu konuda ise ebeveynlerin hiçbir kuşkusu olmayacak şekilde tasarlanan bu uygulama ile çocuklar için oluşturulan kullanıcılar Facebook üzerinden kimseye açık olmayacak ve reklamsız bir uygulama olarak karşımıza çıkacak. Facebook çocuklar için Messenger uygulaması olarak geliştirdiği Messenger Kids’te çocukları düşündüğü kadar ebeveynleri de düşünüyor. Öyle ki ebeveynler istedikleri zaman çocukların kimler ile konuştuğunu detaylı bir şekilde görebilecek.

Facebook Çocuklar İçin Messenger Kids 'i Geliştiriyor

Mesela çocuğunuz okuldan bir arkadaşıyla konuşmak istediği zaman bunu öncelikle sizin onaylamanız gerekecek. Ayrıca çocuk istediği kişiyi engelleyebilecek ve rapor edebilecek. Facebook ise açıklamasında Messenger Kids uygulaması için ayrı bir ekip kuracağını söyledi. Messenger Kids uygulaması oldukça sevilecek bir uygulama gibi gözüküyor. Uygulama şuan ABD üzerinden iOS kullanıcılarına beta olarak sunulmakta. Tüm kullanıcılara ise ne zaman kullanıma açılacağı şuan tam olarak bilinmiyor…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.