Facebook

Facebook Hesap Dondurma Detaylı Anlatım

Facebook hesap dondurma işlemi ile Facebook’da isterseniz geçici olarak tüm paylaşımlarınızı gizleyebilirsiniz. Facebook hesabınızı dondurmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız adım adım hesap dondurma ile kolayca yapabilirsiniz. Facebook geçici hesap dondurma işlemini ister cep telefonunuzdan isterseniz de bilgisayardan Chrome gibi herhangi bir tarayıcıdan yapabilirsiniz. Şimdi sırasıyla cep telefonundan ve bilgisayardan Facebook hesap dondurma adımlarına bakalım.

Cep Telefonundan Facebook Hesap Dondurma

Kolayca Facebook hesabı dondurmak için ilk olarak Facebook hesabınıza giriş yapın. Ardından sırasıyla aşağıdaki adımları izleyin.

Birinci adım: Facebook hesabınıza giriş yapınız. Ardından cep telefonunuzun sağ alt köşesinde bulunan alt altta 3 çizgili sekmeye dokunun. Açılacak sekme Facebook hesabınızın Menü seçeneğidir.

İkinci adım: Daha sonra Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine dokunun. Aşağı doğru yeni bir sekme açılacaktır. Burada Ayarlar seçeneğine dokunun. Açılan sekme hesap ayarları sekmesidir.

Üçüncü adım: Açılan sekmede aşağı doğru indiğinizde Hesap Sahipliği ve Kontrolü seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği tıklayın.

Dördüncü adım: Ardından Dondurma ve Silme seçeneğini tıklayın. Karşınıza iki seçenek çıkacak. Hesabı Dondur kısmının seçili olması gerekmektedir. Şayet Hesabı Dondur seçeneği aktif ise hemen aşağıda bulunan mavi renkli Hesabı Dondurma İşlemine Devam Et kısmına tıklayın.

Son Adım: Karşınıza Şifre ekranı gelecek. Facebook hesabınıza girişte kullandığınız şifrenizi girerek Facebook hesabınızı dondurabilirsiniz.

facebook hesap dondurma

Yani kısaca: Facebook Menü > Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar > Hesap Sahipliği ve Kontrolü > Dondurma ve Silme > Hesabı Dondur > Hesabı Dondurma İşlemine Devam Et

Bilgisayardan Facebook Hesap Dondurma İşlemi

facebook hesap dondurma

Herhangi bir tarayıcıda Facebook hesabınıza giriş yapın. Daha sonra profilinizin bulunduğu kısma gelin.

Açılan sayfada sağ üst köşede bulunan (soru işareti simgesinin yanında) ok işaretine tıklayın ve buradan Ayarlar seçeneğine tıklayın.

Sol tarafta Genel sekmesinde olduğunuzdan emin olun. Şayet Genel sekmesindeyseniz burada Hesabı Yönet seçeneğine tıklayın.

Daha sonra Hesabı dondur yazısına tıklayın. Karşınıza Şifre ekranı gelecektir. Şifrenizi girdikten sonra Facebook hesabınızı geçici olarak dondurmuş olacaksınız.

Yani kısaca: Ayarlar > Genel > Hesabı yönet > Hesabı dondur

Dondurulan Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Eğer Facebook hesabınızı dondurduktan sonra tekrardan aktif hale getirmek isterseniz, mail adresiniz ve şifrenizi kullanarak tekrardan Facebook’a giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Facebook hesabınız otomatik olarak aktif hale gelecektir.


İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı