BlogFacebookWindows

Facebook Hesap Yedekleme Nasıl Yapılır? Adım Adım Anlatım

Bu yazımızda sizlerle Facebook hesap yedekleme nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Facebook hesabınızın yedeğini alarak facebook hesabıınızı açtığından beri süre gelen tüm resimleri, fotoğrafları, videoları ve hatta linkleri yedekleyebilirsiniz.

Günümüzün ilerleyen teknolojisiyle sosyal medyaya insanlar sürekli ilgi duymaktadır. Sosyal medya ilgilileri artık gittikleri konumları, yedikleri neredeyse tüm güzel görünümlü yemekleri ve mutlu anlarını düzenli olarak sosyal medya üzerinden paylaşma gereği duymaktadır. Hatta sosyal medyada özellikle Facebook bu konuda çok fazla kullanılmaktadır.

Peki, bu kadar paylaşım yapmanız ile Facebook’ta ki içeriklerini kaybolacağını hiç düşündünüz mü? Düşünün, çünkü her insanın başına gelebilir bir durumdur. Özellikle hesap çalınmalarına çoğu kez şahit olmuş olabilirsiniz. Bu durumda onlardan birisidir. Ayrıca bakınız: Facebook profilime kim bakmış?

Facebook Hesap Yedekleme İşlemi

Facebook’ta neredeyse başkasının bizleri tanımasını sağlayacak kadar bilgiler yüklemekteyiz. Bu kadar bilgiyi elbette ki Facebook sosyal medya uygulaması, bizlere yedekleme imkanı da sunmaktadır. Hesaplar içerisinde yer alan tüm yüklü resim, fotoğraf, video ve linkleri rahatlıkla yedekleme şansınız bulunmaktadır. Birazdan anlatacağımız yöntemlerde yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Yedekleme İşlemi Adımları

Aşağıda belirteceğimiz adımlarla Facebook içerisinde rahatlıkla tüm bilgilerinizi yedekleyebilir ve herhangi kaybolmalara karşı koruyabilirsiniz.

İşte yapmanız gereken adımlar;

  • Adım 1: Hesap yedekleme işlemi için öncelikle sağ köşede yer alan ‘’ Hesap Ayarları’’ kısmına tıklayın.
  • Adım 2: Hesap ayarlarının ardından alt kısımda yer alan ‘’ Facebook verilerinin kopyasını indir’’ seçeneğine tıklamanız ile işlem başlatılmaktadır.
  • Adım 3: Yedekleme kapsamına fotoğraf, video, mesajlar, sohbet konuşmaları ve e-posta adresleri girmektedir. Dışında kalanları okumanız iyi olacaktır. Ardından Arşivimi Başlat’a tıklamanız yeterlidir.
  • Adım 4: Ardından size bir e-posta düşecektir. Kullanılan hesap megabyte’sine göre yedekleme süresi de değişmektedir.
  • Adım 5: E-postanıza arşivin düşmesiyle bekleme yazısını göreceksiniz. Bu süreçte e-postanızı kontrol edebilirsiniz.
  • Adım 6: E-postanız da ki linke tıklayarak arşivinizi bilgisayarınıza yada Android yada iPhone cep telefonunuza indirebilirsiniz.
  • Adım 7: Arşiv ardından bilgisayarınıza indirebilmek için Facebook şifrenizi tekrar girmelisiniz.
  • Adım 8:İndirilen dosya açıldıktan sonra Facebook üzerinden yedeklediğiniz arşive ulaşabilirsiniz.

Böylece dilediğinizi paylaşarak, paylaşımlarınızı da garanti altına almış olacaksınız. Her türlü kaybolma risklerine karşın bu uygulamayı mutlaka yapmalısınız. Sonuçta şahit olduğumuz birçok durumla karşılaşmaktayız. Umarız yardımcı olabilmişizdir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu