Ana Sayfa Blog Facebook Hesap Yedekleme Nasıl Yapılır Adım Adım Anlatım

Facebook Hesap Yedekleme Nasıl Yapılır Adım Adım Anlatım

Bu yazımızda sizlerle Facebook hesap yedekleme nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Facebook hesabınızın yedeğini alarak facebook hesabıınızı açtığından beri süre gelen tüm resimleri, fotoğrafları, videoları ve hatta linkleri yedekleyebilirsiniz. Günümüzün ilerleyen teknolojisiyle sosyal medyaya insanlar sürekli ilgi duymaktadır. Sosyal medya ilgilileri artık gittikleri konumları, yedikleri neredeyse tüm güzel görünümlü yemekleri ve mutlu anlarını düzenli olarak sosyal medya üzerinden paylaşma gereği duymaktadır. Hatta sosyal medyada özellikle Facebook bu konuda çok fazla kullanılmaktadır.

Peki, bu kadar paylaşım yapmanız ile Facebook’ta ki içeriklerini kaybolacağını hiç düşündünüz mü? Düşünün, çünkü her insanın başına gelebilir bir durumdur. Özellikle hesap çalınmalarına çoğu kez şahit olmuş olabilirsiniz. Bu durumda onlardan birisidir.

Facebook Hesap Yedekleme İşlemi

Facebook’ta neredeyse başkasının bizleri tanımasını sağlayacak kadar bilgiler yüklemekteyiz. Bu kadar bilgiyi elbette ki Facebook sosyal medya uygulaması, bizlere yedekleme imkanı da sunmaktadır. Hesaplar içerisinde yer alan tüm yüklü resim, fotoğraf, video ve linkleri rahatlıkla yedekleme şansınız bulunmaktadır. Birazdan anlatacağımız yöntemlerde yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Yedekleme İşlemi Adımları

Facebook hesap yedekleme

Aşağıda belirteceğimiz adımlarla Facebook içerisinde rahatlıkla tüm bilgilerinizi yedekleyebilir ve herhangi kaybolmalara karşı koruyabilirsiniz.

İşte yapmanız gereken adımlar;

Adım 1: Hesap yedekleme işlemi için öncelikle sağ köşede yer alan ‘’ Hesap Ayarları’’ kısmına tıklayın.

Adım 2: Hesap ayarlarının ardından alt kısımda yer alan ‘’ Facebook verilerinin kopyasını indir’’ seçeneğine tıklamanız ile işlem başlatılmaktadır.

Adım 3: Yedekleme kapsamına fotoğraf, video, mesajlar, sohbet konuşmaları ve e-posta adresleri girmektedir. Dışında kalanları okumanız iyi olacaktır. Ardından Arşivimi Başlat’a tıklamanız yeterlidir.

Adım 4: Ardından size bir e-posta düşecektir. Kullanılan hesap megabyte’sine göre yedekleme süresi de değişmektedir.

Adım 5: E-postanıza arşivin düşmesiyle bekleme yazısını göreceksiniz. Bu süreçte e-postanızı kontrol edebilirsiniz.

Adım 6: E-postanız da ki linke tıklayarak arşivinizi bilgisayarınıza yada Android yada iPhone cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Adım 7: Arşiv ardından bilgisayarınıza indirebilmek için Facebook şifrenizi tekrar girmelisiniz.

Adım 8:İndirilen dosya açıldıktan sonra Facebook üzerinden yedeklediğiniz arşive ulaşabilirsiniz.

Böylece dilediğinizi paylaşarak, paylaşımlarınızı da garanti altına almış olacaksınız. Her türlü kaybolma risklerine karşın bu uygulamayı mutlaka yapmalısınız. Sonuçta şahit olduğumuz birçok durumla karşılaşmaktayız. Umarız yardımcı olabilmişizdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Blog

Turkcell Bedava internet Nasıl Yapılır

Tam bir teknoloji çağında yaşamamızdan dolayı akıllı telefonlar, internet bağlantıları, teknolojik birçok alet etrafımızı çevirmiş durumda. Bunun haricinde kişiler artık tüm işlerini...

Whatsapp’ta Nasıl Grup Kurulur?

Whatsapp’ta Nasıl Grup Kurulur? Whatsapp bildiğiniz üzere milyarlarca insanın internet üzerinden mesajlaştığı mobil uygulamadır. Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu özelliklerden biri de aile ve arkadaşlarınızla WhatsApp da...

Halkbank Müşteri Hizmetleri Hızlı Bağlanma

Halk bankası müşterilerine 7/24 hizmet veren bankadır. Çalışma saatleri dışında müşteri hizmetlerine devam eden halk bankası özel hattı sayesinde istenildiği zaman bazı...

Tek Telefonda İki Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Whatsapp, en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir. Çeşitli sebeplerden dolayı tek bir telefonda iki Whatsapp kullanmak isteyen kişiler olabilir. Kullanıcılar telefon değiştirmeden rahatlıkla bu işlemi...

Son Yorumlar