Kapat
Facebook İçin Büyük Bir Değişim Geliyor
Gündem 212 views 0

Facebook İçin Büyük Bir Değişim Geliyor

Facebook bilindiği üzere dünyanın en büyük sosyal platformu. Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg Facebook ile ilgili bir değişikliğin haberini verdi. Zuckerberg Facebook haber kaynağında köklü bir değişiklik yapılacağını ve bu köklü değişiklik sonucunda insanlar arasındaki etkileşimin daha fazla artacağının haberini verdi.

The New York Times’a Konuştu

Sosyal medya platformu Facebook haber kaynağı ile ilgili köklü bir değişik gerçekleşecek. Bununla ilgili ilk açıklama da Zuckerberg’ten geldi. Zuckerberg The New York Times’a verdiği röportajda değişikliğin sinyallerini verdi. Mark Zuckerberg yapılacak bu değişiklikle birlikte haber kaynağı etkileyici içeriklerin paylaşılacağı ve insanlar arasındaki etkileşimin artacağının haberini verdi.


Pasif İçerikler Azalacak

Facebook haber kaynağındaki bu değişiklik planı önümüzdeki aylar içinde gerçekleşecek. Zuckerberg yaptığı açıklamada bu değişiklik ile birlikte insanların kendileri ve aileleri ile daha fazla fotoğraf paylaşabileceklerini ifade etti. Değişiklik hayata geçtiğinde haber kaynağındaki reklam ve pasif içerikler çok daha az görünecek. Böylelikle çok daha anlamlı ve etkileyici içerikler paylaşılmasına ortam hazırlanmış olacak.Facebook İçin Büyük Bir Değişim Geliyor

Yalnızca Eğlenceli Değil, Aynı Zamanda İyi

Zuckerberg yapılan değişikliklerin ve ürünlerin yalnızca eğlenceli olmasını değil, aynı zamanda iyi olmasını da istediklerini belirtti. Bu nedenle şirket insanların çok daha fazla ilgi duydukları içerikleri ön plana çıkaracağının haberini verdi. Böylelikle insanlar yalnızca bakıp geçmeyecek, dikkatlerini çeken içerikleri de beğenmiş olacak.

Beğenilmeyen İçerikler Elenecek

Haber kaynağında yine bazı içeriklere yer vereceklerini de belirten Zuckerberg, kullanıcılar tarafından beğenilmeyen ya da ilgi duyulmayan içeriklerin ana sayfadan alınacağının altını çizdi. Bu sayede insanların daha fazla beğeneceği ve yorumlarda bulunacağı, aynı zamanda birbirleri ile daha çok etkileşimde olacakları içeriklere yer verileceğini açıkladı.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.