Sosyal MedyaFacebook

Facebook İlişki Durumu Nasıl Gizlenir?

Facebook oldukça büyük bir platform ve neredeyse her türlü özelliğe sahip. Ailemizin, arkadaşlarımızın ve akrabalarımızın da içinde bulunduğu bu platformda gün içerisinde onlarca şey paylaşıyoruz. Fakat bazen bazı bilgileri belirli kişilerden gizlemek isteyebiliyoruz.

Önemli bir mahrem konusu olan ilişki durumu da bu bilgilerden biri. Fakat birçok kişi ilişki durumunun diğer kişilerden nasıl gizleneceği hakkında pek bilgi sahibi değil. Bu işlemi yapabilmek için de çok komplike bilgilere de ihtiyaç duyulmuyor. Bu yazımızda Facebook ilişki durumu nasıl gizlenir sorusuna yanıt vereceğiz.

Facebook Gizliliği

Facebook herkese açık oldukça büyük bir platform olsa da kullanıcıların gizliliğini ve özgürlüğünü de düşünmektedir. Bu sebeple her türlü içerik üzerinde ayarlar yapabilmek mümkün hale gelmektedir. Facebook profilinden, paylaştığınız bir içeriğe kadar her şeyi gizleyebilir ve kimlerin görebileceğini düzenleyebilirsiniz. Ayrıca tüm gizlilik ayarları aynı mantığa sahiptir. Bu yüzden yazımızda bahsedeceğimiz ilişki durumu gizleme yöntemini diğer içeriklerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Facebook İlişki Durumunu Gizlemek

Facebook ilişki durumu iki taraflı bir paylaşımdır. Hem sizin hem de partnerinizin hesabında bu bilgi paylaşılmaktadır. Siz ilişki durumunuzu gizlerken karşı taraf gizlemiyorsa onun profilinde bu bilgi görülebilir. Fakat iki tarafta gizliliği uygularsa görünmez olacaktır.

Ayrıca karşı taraf sizi ilişki olarak eklediğinde size de onayladığınıza dair bildirim gelecektir. İnceleyip ona göre onaylayabilirsiniz. Peki, ilişki durumu nasıl gizlenir? Aşağıdaki yolları izleyerek birkaç dakika içerisinde siz de ilişki durumunuzu gizleyebilirsiniz.

  1. Facebook hesabınıza giriş yapın.
  2. Profil resminize tıklayarak profil ana sayfanıza gidin.
  3. Profilinizdeki menüde bulunan “Hakkında” sekmesine ilerleyin.
  4. Bu sayfa içerisinde “Aile ve İlişkiler” bölümünü bulun ve tıklayın.
  5. İlişki Durumu” yazısının altında bulunan gizlilik ayarlarına tıklayın.
  6. Açılan sayfadan ilişki durumunun kimlere gözükmesini istediğinizi seçin. İster kişileri tek tek seçebilir, isterseniz de sadece ben veya arkadaşlara açık şeklinde ayarlayabilirsiniz.

Bu işlemi yapıp kaydet tuşuna bastıktan sonra ayarlarınız geçerli olacaktır ve ilişki durumunuzu sadece ayarladığınız kişiler görecektir. Partnerinizin de bu ayarları uygulaması halinde ilişki durumunuz sadece istediğiniz kişiler tarafından görüntülenebilecektir. Diğer kişiler bu sekmeyi boş göreceklerdir.

Aynı yöntemi aile ilişkileri veya paylaştığınız içeriklerde de uygulayabilirsiniz. Böylece gönderilerinizi sadece istediğiniz kişiler görür. Umarız bu içerik faydalı olmuş ve işinize yaramıştır.

bakınız: Whatsapp canlı konum paylaşma)

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu