BlogFacebookSosyal Medya

Facebook Messenger Nasıl Kapatılır?

Bu yazımızda sizlerle Facebook Messenger Nasıl Kapatılır konusuna değineceğiz. Günümüzde birçok sosyal ağ bulunmakta. Bu sosyal ağlardan bir tanesi de Facebook uygulamasıdır. Facebook Uygulamasını günümüzde 1,86 milyar kişi kullanmaktadır. Facebook’un birçok özelliği var. Bunlardan bazıları; görüntülü konuşma, ücretsiz mesajlaşma, fotoğraf paylaşma durum güncelleme vb. Kullanıcıların, Facebook’u çok fazla tercih etmelerinin nedenleri arasında, birçok özelliğe sahip olması ve her geçen gün özelliklerine yenilikler katmasının büyük bir payı var. Facebook uygulamasını indirirken veya kullanırken Messenger uygulamasını da indirmeniz yararınıza olacaktır. Ancak Messenger bildirimlerinin bildirim tonunun çok itici olması ve sürekli yeni bildirimler gönderilmesi kullanıcıların canını sıkıyor. Hal böyle iken kullanıcılar severek kullandıkları Messenger uygulamasını kaldırmak veya kapatmak istiyorlar. Böyle düşünen kullanıcılar için Messenger uygulamasının nasıl kapatılacağına dair bilgiler aşağıda.

Facebook Messenger Nasıl Kapatılır

Birçok kullanıcıya sahip olan uygulamayı kapatma kararı aldıysanız ilk olarak Messenger uygulamasında çıkış yapma bölümünün olmadığını bilmelisiniz. Bu durumda yapılabilecek şeylerden biride uygulamayı kaldırarak kapatma işlemidir.

  • İlk olarak akıllı telefonunuzdan “ayarlar” bölümüne giriniz.
  • Ardından açılan sayfada “uygulama yöneticisi” seçeneğini tıklayın.
  • Daha sonra Messenger yazan seçeneğe tıklayın.
  • Kaldır seçeneğini tıklayın.

Kaldırma tamamlandıktan sonra artık Facebook Messenger uygulaması devre dışı olmuş olacaktır.

Facebook Messenger Dondurma

Facebook Messenger uygulamasını dondurmak istiyorsanız Facebook hesabınızı dondurmalısınız. Çünkü Messenger uygulaması tek başına dondurulamıyor. Eğer ki sırf Messenger uygulamasından kurtulmak için Facebook hesabınızı dondurmayı göze aldıysanız yapmanız gereken il olarak Facebook hesabınıza girmeniz olacaktır. Daha sonra yapmanız gereken “genel hesap ayarları“‘na girmektir. Genel hesap ayarlarına girdikten sonra açılan sayfada “Hesabı Yönet” seçeneğine tıklayın. Son olarak açılan sayfada “Hesabını Dondur” seçeneğini tıklayarak hesabınızı dondurmuş olacaksınız. Hesabınızı dondurursanız artık Facebook Messenger üzerinden kimse sizinle iletişime geçemeyecektir.

Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

İletişim kolaylığı sağlayan Messenger uygulamasını kaldırmak veya dondurmaktansa, Messenger bildirimlerini kapatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şeyler oldukça kolay. İlk olarak telefonunuzda yüklü olan “Messenger Sohbet” sayfasını açın. Açılan sohbet sayfasının sağ üst köşesinde bulunan ayarlar seçeneğine tıklayın. Daha sonra “Bildirimler ve Sesler” seçeneğine tıklayın. Buradan “Bildirimleri Sessize Al” uyarısını tıklayın. Böylece bildirimleri sessize almış olacaksınız. Kısaca bildirimler tamamen kapatılamaz, bildirimleri yalnızca Messenger uygulamasına girdiğinizde alacaksınız.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu