BlogFacebookSosyal Medya

Facebook Sayfa Silme Nasıl Yapılır

Facebook Sayfa Silme ; Belirli konularda açılan Facebook sayfaları sayesinde bir çok Facebook kullanıcısı ilgilendikleri konularla ilgili bir çok gönderiye ulaşabilmektedir. Bu sayede bir çok kişi hızlı bir şekilde birbirleriyle iletişim kurabilmektedirler. Facebook sayfaları komediden, siyasete, film-dizi alanlarından, teknolojiye kadar bir çok alana hitap etmektedir. Facebook’un bazı sayfalarda reklam vermeyi planlamasıyla bir çok kişide Facebook sayfası açmış ama bekledikleri seviyeye bir türlü ulaşamamışlardır. Bunun birinci nedeni açtıkları Facebook sayfası ile yeterince ilgilenmemiş yada paylaştıkları konular ya özgün değil yada ilgi çekici olmamıştır. Elbette halihazırda var olan Facebook sayfaları da kullanıcıların talebini yeterince karşılamaktadır. Bu nedenlerden dolayı açtıkları Facebook sayfaları yeterli seviyeye ulaşmayan bir çok kişi de Facebook sayfalarını kapatmaya karar vermişlerdir. Peki açılan bir Facebook sayfası nasıl kapatılır, 14 gün beklemek gerekir mi, yazımızın devamında paylaşalım.

Facebook Sayfa Silme Nasıl Yapılır

Açtığınız bir Facebook sayfasını silmek için aşağıdaki adımları izleyiniz.

  1. Facebook hesabınıza masaüstü bir bilgisayarda giriş yapınız.
  2. Açılan sayfada ekranın sol alt köşesinde Sayfalar sekmesine tıklayınız.
  3. Açılan sayfada Sayfaların sekmesini tıklayınız.
  4. Sayfalarınızın bulunduğu listeden silmek istediğiniz sayfayı seçiniz.
  5. Sayfanızda Ayarlar sekmesine tıklayınız.
  6. Ayarlar sekmesinde sol taraftaki kısmın Genel olmasına dikkat ediniz. Sayfanın en altında ki Sayfayı Kaldır / Sayfanı Sil sekmesine tıklayınız.
Facebook Sayfa Silme

Facebook sayfa silme süreci 14 gün sürecektir. 14 gün sonra tekrardan aynı işlemi yapmanız durumunda ise sayfanız tamamen kaldırılacaktır. Aksi takdirde sayfanız görünmeye devam edecektir. Takipçileriniz Facebook sayfanızın silinme sürecinden haberdar olacaklardır. Bu durum takipçilerinizin sizi tamamen bırakmasına neden olacak, 2 haftalık süreçte fikrinizi değiştirmeniz durumunda ise eski takipçilerinizi geri almak pek mümkün olmayacaktır.  Bu zaman süresince Facebook sayfanıza tekrar girmeniz halinde ise sayfa silme işleminiz askıya alınmış olacak ve Facebook Sayfa Silme işlemini yeniden tekrar etmek zorunda kalacaksınız. Sayfanızda paylaştığınız ve takipçilerinizin paylaştığı paylaşımlarınız sayfalarınızın silinmesi halinde Facebook veri tabanından tamamen silinecek ve paylaşımlarınıza bir daha ulaşılamayacaktır. Lütfen dikkat sayfanızda paylaştığınız paylaşımlar takipçilerinizin kopyalaması durumunda kendi adlarına paylaşımda bulunabilirler, bu durumda yapacak bir şey yoktur.

Facebook sayfanızı silmede sıkıntı yaşarsanız yoruma yazarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ziyaretçilerimiz yada yazarlarımız sizlere yardımcı olacaklardır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu