BlogFacebookSosyal Medya

Facebook Sayfalarda Planlanmış Gönderi Oluşturma Nasıl Yapılır?

Facebook, her zaman yeni bir güncelleme ile kullanıcılarına farklı özellikler sunuyor. Yeni gelen bir özellik de sayfalarda planlanmış gönderi oluşturma işlemidir. Bu işlem Facebook’ta yapılan yeni bir güncellemedir. Yeni yapılan bu güncelleme ile gönderilerinizin paylaşım tarihlerini ayarlayabilir, paylaşımda bulunabilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gereken şey ise oldukça kolaydır. İlk işlem olarak normal gönderi paylaşımı yapmanızdır. Ancak bu paylaşımı yaparken tarihi ayarlamanız lâzım. Ayarladığınız tarihe göre paylaşımınız, istediğiniz gün veya saatte paylaşılır. Bu özellik ile internetinizin olduğu zamanda gönderi düzenlemesi yapabilir, dilediğiniz saatte paylaşımını sağlayabilirsiniz. Paylaştığınız gönderide yaptığınız her düzenleme arkadaşlarınıza görünür. Facebook’a gelen bu özellik ile artık sizde gönderilerinizin oluşturma tarihlerini düzenleyebilir, paylaşımlarınızı istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Facebook Sayfalarda Planlanmış Gönderi Oluşturma İşlemi

Facebook, yeni özelliği ile oldukça dikkat çekiyor. Artık Facebook’ta zamanlı olarak paylaşım yapılabiliyor. Facebook kullanıcıları için oldukça avantajlı olan bu özelliğin kullanımı ise aynı gönderi paylaşımı gibidir. Yalnızca bu paylaşımda, gönderinin saat kaçta paylaşılabileceğini ayarlayabiliyorsunuz. Planlanmış gönderi oluşturma işlemi için ilk olarak Facebook’a giriş yapmalısınız. Ardından bir gönderi seçin. Gönderiyi seçtikten sonra yayınla butonuna basın. Yayınla seçeneğinden sonra ise uç nokta simgesine dokunun ve planlayıp seçin. Daha sonra bir tarih ve saat seçin. Son olarak planla seçeneğine dokunun. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra gönderiniz zaman ayarlı olarak Facebook’ta paylaşılır.

Facebook’ta Planlanmış Gönderi

Facebook, yeni bir güncelleme getirdi. Bu güncelleme, paylaşımların tarihlerinin belirlenmesi işlemidir. Artık Facebook paylaşımlarında tarih ve saat belirlenebiliyor. Facebook paylaşımlarını düzene sokan bu güncelleme ile artık gönderilerinizi planlı olarak paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte planlanmış olarak paylaştığınız gönderileri yönetebilirsiniz. Planını yaptığınız bir gönderiyi yönetmek veya düzenlemek için ise sayfanıza gidin. Bu işlemin ardından gönderiyi yeniden düzenlemek için hareketlere dokunun.

Sonra planlanmış gönderilere erişin. Planlanmış gönderilere eriştikten sonra paylaşımın sağındaki simgeyi seçin. Paylaşımı tekrardan düzenlemek ya da kaldırmak için Facebook’a PC’den giriş yapmalısınız. Facebook’un bu güncellemesi ile gönderilerinizin paylaşımını istediğiniz saatte yapabilir, hareketler seçeneğinden yönetebilirsiniz. Planlanmış gönderi paylaşımı ise normal Facebook paylaşımları ile aynıdır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu