Kapat
Facebook Şifrenizi Nasıl Kırıyorlar
Sosyal Medya 332 views 0

Facebook Şifrenizi Nasıl Kırıyorlar

Facebook Şifrenizi Nasıl Kırıyorlar

Her işimizin teknolojik platformlara aktarılmış olması elbette işlerimizi kolaylaştırıyor fakat her türlü güvensizliği de beraberinde getiriyor. Facebook ise belki de kullanılan araçlar arasından en fazla bilgi paylaşılan ve en fazla içerik barındıranı. Bu nedenle herhangi bir istenmeyen durumda kullanıcıların Facebook’ta kayıpları büyük olabiliyor. Peki Facebook Şifrenizi Nasıl Kırıyorlar

Facebook Şifrenizi Nasıl Kırıyorlar

Nasıl Hackleniyor?

Çeşitli şifre kırma programları bulunsa da çoğu işe yaramayan programlar diyebiliriz. Bunların yerine daha çok hızlı şekilde kombinasyonlu şifre deneyen programlar kullanılıyor. Şifre oluştururken rakam ve harfi birlikte kullanmanız hakkında aldığınız uyarının sebebi ise bu programların sadece rakamdan oluşan şifreleri çözebilmesi. Bunun dışında çeşitli sitelere ayrıca kayıt olmak yerine Facebook hesaplarımızla giriş yapabiliyoruz.


Facebook Şifrenizi Nasıl Kırıyorlar

Bu gibi durumlarda da Facebook hesap bilgilerimiz kolayca ele geçirilebiliyor. Ve yine çok kullanılan bir yöntem olan güvenlik sorusu tahmin etme yöntemi ise yakınlarınızdaki insanların başvuracağı bir seçenek. Buna çözüm olarak ise ya etrafınızdaki insanları gözden geçirmek ya da tahmin edilemeyecek bir güvenlik sorusu ve cevabı seçmek olacaktır.

Facebook Şifrenizi Nasıl Kırıyorlar

Ne Yapabiliriz?

Öncelikle görünüm ayarlarından, hesap bilgilerinizin herkes tarafından görünmemesi seçeneğini kullanabilirsiniz. Basit bir şifre kullanmamanız gerektiği gibi, diğer sosyal medya hesaplarınızla da aynı şifreyi vermekten kaçının. Bir diğer çözüm olarak Facebook’a telefon numarası tanımladığınız takdirde başka cihazlardan girişte telefonunuzdan onay vermeniz gerecektir ve hacklenmelere karşı korunmuş olacaksınız.

Facebook Şifrenizi Nasıl Kırıyorlar

  • Eğer hesabınız ele geçirildiyse e-posta hesabınız aynı kaldığı takdirde geri almanız çok kolay olacaktır. Yönergeleri takip ederek eski şifrenizi yazıp, yeni şifrenizin mail adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.