Kapat
Facebook Stories Özelliğini Tüm Sayfaların Kullanımına Açıyor
Sosyal Medya 191 views 0

Facebook Stories Özelliğini Tüm Sayfaların Kullanımına Açıyor

Facebook Stories Özelliğini Güncelliyor

Geçtiğimiz günlerde Facebook Stories özelliğini tüm sayfalara açacağını belirtti. Bu sayede artık Facebook üzerinde herhangi bir sayfaya sahip olan markalar kendilerini beğenen kullanıcılar ile etkileşime geçmek için Facebook’un Stories özelliğini de kullanabilecekler.

 

Facebook Stories

Bu özelliği kullanmak için ise herhangi bir sayfanın yöneticisi olmanız yeterli. Bu sayede sayfaya girerek hikaye ekle butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bunun ardından ise normal kişisel hesabınızda yaptığınız gibi sayfanıza da hikaye ekleyebileceksiniz. Instagram veya Snapchat kullananlar Facebook’un bu hikaye özelliğini pek kullanmasalar da Facebook üzerinde sayfa sahibi olanların bu özellik ardından kullanmaya başlayacağını tahmin ediyoruz. Facebook ürün müdürü olan Amy Sun ise bu konuyla alakalı olarak: “Topluluğumuzu bir süredir dinlemekteyiz. Daha önce kişisel hesapların kullandığı hikaye özelliğini sayfalarda kolay ve hızlı bir şekilde kullanabilecek. Önümüzdeki ay içerisinde bu özelliği etkinleştirmeyi planlıyoruz” dedi. Bu sayfalar için hikaye özelliği sadece onaylanmış bazı hesaplar tarafından kullanılıyordu ama artık gelecek güncelleme ile tüm hesaplarda etkin olabilecek.


Daha Geniş Kitle İçin

Facebook Stories

Facebook hikayelerin Snapchat veya Instagram kadar büyük bir kitleye hitap edemediği ve çoğu kişi tarafından kullanılmadığı bilinmektedir. Üstelik bir de şimdi Instagram üzerinden paylaşmış olduğunuz hikayeyi direkt olarak Facebok üzerinden de paylaşabildiğinizi düşünürsek kişisel hesabınız için Facebook’tan ayrı bir hikaye paylaşmanızın bir anlamı da pek kalmadı. Ama bu özellik kişisel hesapların dikkatini çekmese bile Facebook üzerinde büyük kitlelere hitap eden kişilerin ve markaların ilgisini çekeceğini düşünmekteyiz. Böylece bu markalar kullanıcılarına daha fazla ulaşma imkanı elde edebilecekler.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.