Kapat
Facebook Videolarını Otomatik Oynatmayı Durdurma
Sosyal Medya 200 views 0

Facebook Videolarını Otomatik Oynatmayı Durdurma

Facebook Otomatik Oynayan Videolar

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg geçtiğimiz günlerde zor günlerden geçti. Ama hiç şüphesiz dünyaya dünyanın en büyük hediyesini verdi, sosyal medya. Facebook’ta arkadaşlarınızın paylaşımlarından tutun bir çok paylaşıma ulaşabilmektesiniz, ve bunların en başında da videolar gelmekte. Akıllı telefonlarınız da gezinirken videoların otomatik olarak oynadığını da göreceksiniz. Bu durumda elbette mobil veriniz yani internetinizi etkilemekte ve umduğunuzdan daha da çabuk internetinizin bitmesine neden olacaktır. Facebook videoların otomatik olarak oynamasını istemiyorsanız yazımızın devamında  Facebook Videolarını Otomatik Oynatmayı Durdurma nasıl yapılacağı ile ilgili yazımızı okuynuz.

Facebook Videolarını Otomatik Oynatmayı Durdurma

Facebook Videolarını Otomatik Oynatmayı Durdurma

Android

Android mobil uygulamasını kullanarak Ayarlar > Uygulama Ayarları’na gidin, Video Otomatik Kullan seçeneğine ilerleyin ve sadece Wi-Fi veya Kapalı’yı seçin.


iPhone

IOS ile aynı şeyi yapmak için ana Ayarlar uygulamasını kullanmak zorundasınız. Facebook bu ayarı Facebook uygulamasının içine taşıdı. Diğer simgesine (sağ alttaki) ve ardından Ayarlar’a dokunun. Hesap Ayarları’na dokunun, ardından Video ve Fotoğraflar’a ilerleyin. Otomatik oynat sekmesinin  altında, Videoları Asla Otomatik Oynatma’yı seçin. Ayrıca sadece Wi-Fi Bağlantıları seçeneğini de kullanabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.