Kapat
Reklam Alanı
Facebook Yeni Dürtme Butonu
Sosyal Medya 125 views 0

Facebook Yeni Dürtme Butonu

Facebook Yeni Dürtme Butonu

Bir zamanlar Facebook’un efsane olan dürtme (Poke) seçeneği birçok kullanıcının hoşuna gitmekteydi. Fakat bir süre sonra kullanıcılar bunu kullanmamaya başladı ve kişileri rahatsız etmeye başladı. Böyle olunca da Facebook bu butonu biraz daha arka plana atmaya karar verdi. Şimdi ise Facebook Yeni Dürtme Butonu yenilenmiş haliyle geri getiriyor. Böylece dürtme eylemine başka bir boyut kazandırarak kullanıcıların hem ilgisini çekmek hem de kullanımı arttırmak amaçlanmakta. Şuan da akıllı telefonunuzdan bir arkadaşınızın profiline girdiğinizde seçenekler menüsünden dürtme butonunu görebilmektesiniz. Artık ise bu dürtme eylemi yerine farklı şekiller kullanılacak. Bunlara yazımızın devamında değineceğiz.

Facebook Yeni Dürtme Butonu

Facebook Dürtme Butonu Güncellemesi

Facebook dürtme butonu yerine yapacağı yeni güncelleme ile dürtmek yerine göz kırpmak, el çırpmak, el ile selam göndermek, sarılmak gibi eylemler getirmeyi planlamakta. Böyle yapılarak seçenekler arttırılarak insanlarda oluşmuş olan o olumsuz yargının kırılması amaçlanmakta. Facebook Dürtme Butonu yeni versiyonuyla tekrar boy gösterirken böylece kişilerin ilgisini çekmeyi planlıyor. Dürtme butonu Facebook platformu ilk açıldığı günden beridir kullanımda olan bir özelliktir. Bu durum ilk başlarda masum gibi gözükse bile zamanla birçok kişi bu özelliği bir flört seçeneği veya şaka ile karışık bir durum olarak yorumlaya başladı. Bu ise insanları bir süre sonra rahatsız etmeye ve kullanılmamaya başlandı.

Facebook Yeni Dürtme Butonu

Facebook’un Yeni Butonları

Facebook getireceği bu yeni butonlar sayesinde eski dürtme butonundaki yanlış anlamaları önlemek adına açılır bir menüye de sahip olması beklenmekte. Bu şekilde yapılacak yeni gelecek olan butonlar sayesinde kullanıcı istediğini gönderecek ve karşıdaki de ona uygun şekilde yorumlayabilecektir. Şimdiden Facebook Dürtme Butonu ile ilgili güncelleme birçok kullanıcıyı meraklandırmış durumda.  Facebook bundan önce benzer bir durumu beğen butonu için geliştirmişti ve bu kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Sohbet esnasında yapılan beğen butonunun yanında emojiler de yerleştirilmişti. Şuan da Facebook’un bu yeni özelliği ne zaman kullanıma açacağı hakkında net bir bilgimiz olmasa da kısa zaman içerisinde kullanıcılara sunulacağını tahmin ediyoruz. Beta sürümlerinin ardından birkaç ay içerisinde tüm kullanıcılara açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.