Reklam Alanı
Facebook’a Arkadaş Önerme Özelliği Geliyor
ÇözümNet 48 views 0

Facebook’a Arkadaş Önerme Özelliği Geliyor

Facebook, piyasada var olmak ve asla tarihe karışmamak için neredeyse tutan her uygulamadaki özelliği kendine getirmeye devam ediyor. Snapchat’ten bir çok özellik aldığını hepimiz biliyoruz. Facebook bu seferde çöpçatanlık sitesi olan Tinder’dan bir özellik kopyaladı. Henüz test aşamasında olan bu özellik bir çok Facebook kullanıcısının karşısına çıkmış durumda. Peki nedir bu özellik ?

Eğer Tinder kullandıysanız bilirsiniz. Uygulama sizlere insanlar gösteriyor ve siz beğendiğiniz kişileri Kalp’e basarak beğeniyorsunuz. Daha sonra uygulama sizin bilgilerinize,beğenilerinize göre sizi bir başkasıyla eşleştiriyor ve konuşmaya başlıyorsunuz. Peki bunun Facebook ile alakası ne? Dediğinizi duyar gibiyim. Onu da şöyle açıklayayım.

Facebook’ta artık sizin beğenilerinize göre arkadaş olmak isteyeceğiniz insanları size sunacak. Tıpkı Tinder’de olduğu gibi Facebook size bildirim göndererek bu kişiyle arkadaş olmak isteyebilirsiniz diyecek.

Henüz test aşamasında olmasına rağmen bu özellik bir çok kullanıcının karşısına çıkmış durumda. Facebook’un amacı tam olarak bilinmese de Amerika basınına göre Facebook, kalıcı bir çöpçatanlık uygulamasını kendi bünyesine getirmek istiyor olabilir. Gelişmelere doyamayan Facebook bu özelliği de kalıcı olarak getirecek mi hep birlikte göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.